Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#501709 Ένα μπλε st-line με τους 182hp σε πακέτο παρακαλώ :) :)

Μ' αρέσει αρκετά, μένει να το δούμε και από κοντά φυσικά.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#501815
REALZEUS έγραψε:Ε, τώρα μιλάμε για σοβαρά αυτοκίνητα και αναφέρουμε υβριδικά Auris? Τι τρολλάρισμα είναι αυτό; :lol:

Το Μκ1 δεν είχε σοβαρά μοτέρ, αλλά είχε στήσιμο, design και αρκετά καλή κατασκευή.
Το Μκ2 είχε ένα πολύ ωραίο 1600άρι Ti-VCT, πολύ καλό στήσιμο, ποιότητα και εξοπλισμό απόλυτα ανταγωνιστικά.
Το Μκ3 για μένα το έχασε αρχικά, καθώς μαλάκωσε, αλλά οι Ecoboost 1600&1500 ήταν ωραία μοτέρ και στο facelift έστρωσαν και το στήσιμο.
Το Μ4, θα φανεί...


Εεεε 2018 έχουμε, που πας κακομοίρα Ford χωρίς υβριδική - ηλεκτρική επιλογή , εδω καλα καλα σοβαρό αυτόματο σασμάν δεν έχουν, στούς ecoboost τώρα to eco ΔΕΝ ισχύει , καίνε σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#501818 Η Ford με το δικό της διπλοσύμπλεκτο είχε χειρότερα προβλήματα και από το DSG στην Αμερική! Αυτό κι αν είναι κατόρθωμα! :help:
Ακόμη με αυτό παίζει;
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#501822 Εδώ η ίδια η Ford καταργεί τα 4κύλινδρα ecoboost , τόσο καλά μοτερ ηταν :lol: τα κάνει όλα 3 κύλινδρα μεχρι και του Fiesta ST με τα 200 άλογα , δε παει να δίνει 8 χρόνια εγγύηση ,τα πειράματα της VW σε επανάληψη!
Τελευταία επεξεργασία από MONMAN και 13 Απρ 2018, 15:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#501826 Ξέρεις κάτι εκ των έσω για τα τα 4κυλινδρα ecoboost;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#501840 Του χρόνου πάντως Δία το σοβαρό Focus θα έχει ημιάκαμπτο και το ασόβαρο Auris διπλά ψαλίδια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#501842
MONMAN έγραψε:Εεεε 2018 έχουμε, που πας κακομοίρα Ford χωρίς υβριδική - ηλεκτρική επιλογή , εδω καλα καλα σοβαρό αυτόματο σασμάν δεν έχουν, στούς ecoboost τώρα to eco ΔΕΝ ισχύει , καίνε σε σχέση με τον ανταγωνισμό.


Κάθε αυτοκίνητο απευθύνεται στο κοινό του. Η Ford σε αυτούς που αγαπάνε την οδήγηση και ας κάψει και ένα λίτρο παραπάνω, σιγά τα αυγά.


EDDIE_147 έγραψε:Του χρόνου πάντως Δία το σοβαρό Focus θα έχει ημιάκαμπτο και το ασόβαρο Auris διπλά ψαλίδια.


Και το Megane RS ημιάκαμπτο έχει, άρα το i30 θα στρίβει καλύτερα... :s_sarcastic (Χωρίς να λέω ότι δεν είναι τσιπιά και πισωγύρισμα ο ημιάκαμπτος - ευτυχώς μόνο στα 1000άρια!!!).
Άβαταρ μέλους
By dimik
#501845 Εγώ πάντως Ford, VW, Toyota κα για μαζικούς κατασκευαστές τιμιων λαϊκών αυτοκινήτων τους είχα.

Αν μου πει κάποιος για εταιρείες που απευθύνονται σε οδηγούς σίγουρα αλλού θα πάει το μυαλό μου.

< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#501851 Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα δεδομένα αλλάζουν, οπότε το ανθολόγιο εμμονικών θεωριών δεν είναι αξιόπιστος σύμβουλος.

Πχ ένας turbo κινητήρας θα ψοφάει ψηλά και θα καίει, ένα Kia πχ δεν μπορεί να έχει καλή οδική συμπεριφορά, μια Alfa Romeo πχ δεν μπορεί να είναι αξιόπιστη, οι μικροί σε κυβισμό κινητήρες δεν μπορούν να μπουν σε ένα SUV, τα Γερμανικά δε σπάνε/δε χαλάνε :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#501855 Διαφορές πάντα είχαν οι κατασκευαστές. Ναι μεν είναι όλοι μαζικοί, αλλά απευθύνονται σε ελαφρά διαφορετικό κοινό. Π.χ. είναι γνωστό τοις πάσι ότι η Alfa δίνει βάρος στο στρίψιμο ενώ ας πούμε η Toyota στην αξιοπιστία. Η Ford όπως λέει και ο realzeus διακρίνεται για τα οδηγικά ευχάριστα στημένα μαζικά αυτοκίνητα της.
Δεν το ξέρεις ή απλά τρολάρεις;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#501902
dimik έγραψε:Εγώ πάντως Ford, VW, Toyota κα για μαζικούς κατασκευαστές τιμιων λαϊκών αυτοκινήτων τους είχα.

Αν μου πει κάποιος για εταιρείες που απευθύνονται σε οδηγούς σίγουρα αλλού θα πάει το μυαλό μου.

< >


:inlove:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#511219
Άβαταρ μέλους
By Govus
#519464 Το 1.5 με τους 150 και εξοπλισμό ST Line φάνηκε να τους άρεσε πολύ εκεί στο Top Gear, αλλά, για το Θεό ρε πστη μου, αυτή χωρητικότητα αποσκευών βγάζει ΠΑΛΙ μάτι (και επιβεβαιώνει δυστυχώς τις φωτό) :lipsealed: !
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#519491
Govus έγραψε:Το 1.5 με τους 150 και εξοπλισμό ST Line φάνηκε να τους άρεσε πολύ εκεί στο Top Gear, αλλά, για το Θεό ρε πστη μου, αυτή χωρητικότητα αποσκευών βγάζει ΠΑΛΙ μάτι (και επιβεβαιώνει δυστυχώς τις φωτό) :lipsealed: !
Στο μεταξύ στη δοκιμή δεν κάνουν καμιά αναφορά στο πορτ-μπαγκάζ ενώ βάζουν τους χώρους στα θετικά...

< >