Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#558840 Τέτοιο αμάξι δεν το παίρνεις με selespeed.

Rocsta η αγγελία πότε ανεβαίνει;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#558842 2 μερες να σταματήσει να χιονίζει, 5 να φύγει το πολύ κρύο, σε καμια 10 μερες θα είναι έτοιμο.Εικόνα

Sent >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#558848 Α, και κάτι για το selespeed της GTA. Δεν έχει καμία μα καμία σχέση με selespeed σε twin spark. Εγώ πχ που είμαι χειροκινητάκιας τρελός στυλ ΓΚ, μόνο με selespeed θα το ήθελα αυτό το αμάξι, ενώ σε TS δεν θέλω ούτε να το βλέπω.
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#561304 Κούκλα φαίνεται στην αγγελία και μακάρι να βρεις κάποιον να την εκτιμήσει. Γιατί άμα είναι να σου αρχίσουν τα διάφορα "με τόσα λεφτά σχεδόν παίρνω Fabia" δουλειά δεν θα γίνει.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#561329 Μπορεί να είναι ότι πιο φτωχό έχω δει ποτέ σε 156 αλλά το αμάξι ξεχειλίζει ποιότητα παρόλα τα 21 του χρόνια. Πρέπει εν τω μεταξύ να είναι στις πολύ αρχές της παραγωγής...λεβιές και κλειδιά από 145/46.

Μακάρι κάποιος συλλέκτης να την εκτιμήσει, θεωρώ απίθανο πάντως να βρεθεί άνθρωπος να δώσει πάνω από 5Κ. Και πολλά λέω. Ακόμα δεν είναι classic για να δικαιολογήσει τέτοια τιμή.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#561350 Την θεωρώ τρομερή επενδυτική ευκαιρία , οι τιμές της ειναι χώμα οπότε με 5 χιλιάρικα αγοράζεις ένα future classic και σε 10 χρόνια το πουλάς γύρω στα 50 αν το καλόδιατηρήσεις. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#561367 Δεν είναι μόνο επενδυτική ευκαιρία. Κι όμως, η 156 αξίζει ακόμα και σήμερα. "Λες βλακείες" μου έλεγε το μυαλό μου, "έχεις τυφλωθεί επειδή μόλις την πήρες και σου φαίνεται καλύτερη απ' ότι είναι". Βρε λες; Έλεγα από μέσα μου. Παίρνω λοιπόν μέσα στα Χριστούγεννα το Focus II (1.6) της οικογένειας, που είχα πολύ καιρό να το οδηγήσω, και ξεκινάω για εκτεταμένη στροφοδιαδρομή στα νότια προάστια. Με την πρότερη καθημερινή συμβίωση με την 156 μπορούσα να κάνω συγκρίσεις. Το συμπέρασμα; Πολύ καλό το Focus II, καταλαβαίνεις αμέσως γιατί θεωρείται σπορ και οδηγοκεντρικό αμάξι. Αλλά το άμεσο, ανόθευτο και άγριο feeling της 156 δεν το έχει. Άλλη κλάση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#561369 Προφανώς και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με κανένα άλλο ανταγωνιστικό της εποχής της ή και μεταγενέστερο αλλά τα 8Κ είναι εξωφρενικά. Κανείς δεν πρόκειται να τα δώσει για ένα αμάξι 21 ετών, τόσο φτωχό, όσο καλό και να είναι, για καθημερινή χρήση. Αν το πάρει θα το πάρει κάνας αλφίστα να του κάνει 1000χλμ το χρόνο και να το χει να το χαζεύει. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#561373 Επενδυτική αξία δεν έχει μιας και δε μιλάμε για κάποια ιδιαίτερη έκδοση, επίσης δεν απευθύνεται σε αυτόν που θέλει να πάρει οικογενειακό μτχ έως 8k.

Θα το πάρει κάποιος με μια οικονομική άνεση που κάποτε το είχε και μετάνιωσε που το έδωσε ή κάποιος συλλέκτης αλφιστι πάντα σαν τριτοτεταρτο αυτοκίνητο. Μπορεί να κάνει να φύγει μέχρι και χρόνο αλλά τουλάχιστον θα κρατιέται η τιμή του λόγω της κατάστασης του.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#561539 Μην τρελαθούμε... Δεν γίνεται να το δώσει 5Κ... Τόσο κάνουν οι καλοδιατηρημένες μεν, με 100.000+ χιλιόμετρα δε. Αφήστε που αυτές είναι και οι facelift (μπλιάχ).

Είναι 156. Όσο πιο παλιά, τόσο πιο καλή.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#561625
kouladi έγραψε:Μην τρελαθούμε... Δεν γίνεται να το δώσει 5Κ... Τόσο κάνουν οι καλοδιατηρημένες μεν, με 100.000+ χιλιόμετρα δε. Αφήστε που αυτές είναι και οι facelift (μπλιάχ).

Είναι 156. Όσο πιο παλιά, τόσο πιο καλή.


Η ομορφιά είναι υποκειμενική (προσωπικά δεν μου λέει τίποτα η pre-fl και προτιμώ σαφώς την μεγάλη μάσκα της fl). Αυτό που είναι αντικειμενικό είναι ότι όσο νεώτερο είναι ένα αυτοκίνητο, τόσο το καλύτερο (ceteris paribus ).
Άβαταρ μέλους
By elteo
#561628 Πάντα το αρχικό αυθεντικό σχέδιο είναι καλύτερο. Νόμος. :rtfm:
Τα fl είναι μπαλώματα.... :protest:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#561630 Απλά διορθώνουν τις |λογοκρισία| που έκαναν στο pre-fl! :rtfm: Είπαμε όμως, αυτά είναι γούστα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#561631 Ή χαλάνε το αρχικό σχέδιο. :lol: