Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#269118
rocsta έγραψε:Στο 156, ε εκεί θα πήγαινα για οριτζινάλιτι, με 15" σιδερένιες ζάντες με τάσι, βελούδινα καθίσματα με ραμμένο πάνω το alfa romeo, τον αγριεμένο πράσινο εσωτερικό φωτισμό με τα χωνευτά όργανα και χρώμα rosso proteo.
Εικόνα

Μέσα στη βδομάδα πήρα ένα 156 rosso proteo :s_inlove και σιγά σιγά (πολύ σιγά όμως) ξεκινάμε, γιατί θέλει πολλά πραγματάκια και άλλα πόσα που δεν ξέρουμε.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#269121 καλοριζικο να ειναι! βαλε φωτο να καμαρωσουμε! μοτερ? χλμ?
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#269123 Ευχαριστώ! Θα βάλω φωτογραφίες απλά είναι σε ψιλοτραγική κατάσταση από έξω (τζάμπα το πήρα), αλλά μέσα είναι πολύ καλό. Μοτέρ θα μπει άλλο, όπως και σαζμάν κοντό από 147. Χιλιόμετρα έχει 322.000 :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#269126 Μεγεια! με το καλο να το μαζεψεις και να το χαρεις!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#269131
rocsta έγραψε:Ευχαριστώ! Θα βάλω φωτογραφίες απλά είναι σε ψιλοτραγική κατάσταση από έξω (τζάμπα το πήρα), αλλά μέσα είναι πολύ καλό. Μοτέρ θα μπει άλλο, όπως και σαζμάν κοντό από 147. Χιλιόμετρα έχει 322.000 :lol:


322κ!!! θαραλεο σε βρισκω! :lol:

βαλε ρε φωτο,δεν περιμενουμε να δουμε κανα αγρατζουνιστο. Τι μοτερ θα βαλεις?
Παντως στη θεση σου εαν δεν με ενδιαφερε τα matching μοτερ/καροτσα,ισαμε που θα του εβαζα και κανα 2λιτρο με καρμπυΛατερ ξυπολυτα μαζι με εκκεντρα.
156 με 2λιτρο με 48αρια χωρις φιλτρα και κοντη μεταδοση. :metalo: Παντα με σιδερενιο τασι(να μην φαινονται τα 4πιστονα),και 1,6 σηματακι πισω. :metalo:
Αυτα ειναι προτζεκτ σοβαρα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#269133 Μέσα στο μυαλό μου είσαι σε όλα, εκτός απ' τα καρμπυρατερια :innocent:
Το μόνο κακό είναι ότι δεν χωράνε 4πίστονα σε 15" ζάντα. Ούτε καν σε 16".
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#269134
rocsta έγραψε:Μέσα στο μυαλό μου είσαι σε όλα, εκτός απ' τα καρμπυρατερια :innocent:
Το μόνο κακό είναι ότι δεν χωράνε 4πίστονα σε 15" ζάντα. Ούτε καν σε 16".


μα τα καρμπυρατερ ειναι ολη η αξια σε αυτο το προτζεκτ. :rtfm:
σε 16αρα πρεπει να χωρανε 4πιστονα με λογικη διαμετρο 290-300 χιλιοστα,εαν διαλεξεις προσεκτικα δαγκανα και οφσετ σε ζαντα.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#269136
rocsta έγραψε:Μέσα στο μυαλό μου είσαι σε όλα, εκτός απ' τα καρμπυρατερια :innocent:
Το μόνο κακό είναι ότι δεν χωράνε 4πίστονα σε 15" ζάντα. Ούτε καν σε 16".

Αντε και μια GT να συμπληρωσει την τριαδα

Μεγειες και καλή καβλα!

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#269137 :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#269139 Ρε τρελέ... :s_biggrin :s_biggrin

JasonLouk έγραψε:Αντε και μια GT να συμπληρωσει την τριαδα

Μεγειες και καλή καβλα!

:lol: Ευχαριστώ ρε συ! Ευχαριστώ και τον Νίκο Παππά :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#269142 Εικόνα

το κατσαβιδακι μη ξεχασεις για τα βεμπερ να βαλεις στο ντουλαπακι. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#269146 Πολύ ενδιαφέρον project, ήταν η εναλλακτική μου επιλογή αν δεν έπαιρνα το Μιατα η 156. Περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί

.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#269148
dimviii έγραψε:το κατσαβιδακι μη ξεχασεις για τα βεμπερ να βαλεις στο ντουλαπακι. :rtfm:

:lol: :lol: Πυροβολάς ακατάπαυστα!! :metalo: :metalo:
dimviii έγραψε:σε 16αρα πρεπει να χωρανε 4πιστονα με λογικη διαμετρο 290-300 χιλιοστα,εαν διαλεξεις προσεκτικα δαγκανα και οφσετ σε ζαντα.

Όσο για τις ζάντες για 4πίστονα, τα πιο μικρά είναι για 305mm που σε 16" μαμά AR ζάντα χωράνε μόνο με φαρδιούς αποστάτες.

Ευχαριστώ HF και belgarion! btw έχω κι εγώ ένα miata mk1 που κάθεται και σκονίζεται, αλλά ευκαιρίας δοθείσης τώρα με το 156 βούτηξα σε αυτό. Τελειώνω Δευτέρα με το ποδήλατο, και αρχίζει το ξήλωμα στο 156, θα ενημερώνω και θα ποστάρω φωτογραφίες. :)
Άβαταρ μέλους
By JBT
#269152 :superman: :superman: :superman: