Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#230309 Ψάχνω για μεταχειρισμένη αλλά είναι σίγουρα ρίσκο.
Το πήγα εχθές σε έναν ηλεκτρολόγο αλλα δέν μπόρεσε να κάνει κάτι. Σήμερα θα το πάω σε κάποιον άλλο που έμαθα πως είναι εξπέρ στις επισκευές, μήπως και μπορέσει να το επισκευάσει. Αν δεν τα καταφέρει και αυτός δεν υπάρχει περίπτωση επισκευής αλλά μόνο αλλαγή του εξαρτήματος.
Εχω βρει απο Ιταλία μονάδες BCM για cruze με 400ευρώ και όταν εξαντλήσω τα περιθώρια για επισκευή, θα απευθυνθώ σε αυτούς.
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#230312
drdino έγραψε:Λίγο που έψαξα στο ίντερνετ, έχουν κι άλλοι το πρόβλημα. Τα πιτσιλιστίρια μπροστά δεν δουλεύουν; Είναι στο ίδιο κύκλωμα;

Ναι είναι το ίδιο κύκλωμα. Εγώ είχα εντοπίσει μόνο οτι δεν άνοιγε το πορτ πακγάζ και όταν πήγα στην αντιπροσωπία, αυτόι μου είπαν να τσεκάρω πιτσιλιστίρια και φώτα-στόπ και όντως δεν δούλευαν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#230313 Μπορείς στο μεταξύ να ρωτήσεις κι αυτούς, είναι αρκετά καλοί και τους χρησιμοποιούν πολύ:
http://shop.bba-reman.com/
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#230316
drdino έγραψε:Μπορείς στο μεταξύ να ρωτήσεις κι αυτούς, είναι αρκετά καλοί και τους χρησιμοποιούν πολύ:
http://shop.bba-reman.com/

Σ'ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#230322 Οποιαδήποτε ιδέα ή γνώση για το θέμα , ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, θα σας ενημερώνω για τις εξελίξεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#230324 Θα ξεκινούσα με έλεγχο στις συνδέσεις (φύσες, pins, καλώδια) στην BCM.
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#244427 Λοιπόν, έχουμε επισκευή από τον ''εξπέρ'' ηλεκτρολόγο που σας έλεγα! Περιμέναμε ανταλλακτικό από εξωτερικό που ήρθε και με συνολικό κόστος 250 ευρώ, μου το επισκεύασε. Υπενθυμίζω ότι για καινούριο BCM η αντιπροσωπία μου είχε δώσει τιμή 730 ευρώ περίπου, χωρίς την εργασία.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#244428 Λόγω προσωπικού ενδιαφέροντος, τι ακριβώς ανταλλακτικό ήρθε;
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#244443 Όταν ειχα πάει σε αυτόν τον ρώτησα αν μπορεί να επισκευάσει πλακέτες και του εξήγησα οτι γνωρίζω απο την αντιπροσωπεία πως έχει βλάβη η BCM και οτι αν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα επισκευής θα ήθελα να την εξαντλήσουμε. Του άφησα το αυτοκίνητο και σε δυο ώρες μου τηλεφώνησε και μου είπε οτι εντόπισε την βλάβη, θα παραγγείλει απο Ελλάδα αν υπάρχει ή εξωτερικό το ανταλλακτικό και θα κοστίσει 250ευρώ. Ο άνθρωπος επίσης μου εξηγήθηκε οτι δέν μπορεί να μου εγγυηθεί οτι δεν θα ξαναχαλάσει την επόμενη μέρα.. Εννοείται οτι πήρα το ρίσκο με τέτοια διαφορά τιμής και ούτε που τον ρώτησα τι ανταλλακτικό έβαλε. Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε. Μπορεί να έβαλε ενα ολοκληρωμένο που κάνει 5ευρώ, δεν με νοιάζει, χαλάλι του τα 250. Θα πλήρωνα τουλάχιστον 800ευρώ μαζί με την εργασία, οπως υπολογίζω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#244449 A όχι, δεν πέρασε από το μυαλό μου το να έβαλε ένα ανταλλακτικό των 5 ευρώ, εγώ ρώτησα για να μάθω τι ακριβώς χάλασε. :)
Μακάρι να είναι οκ τώρα!
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#244456 Ναι κατάλαβα το πνεύμα της ερώτησης σου, και δυστυχώς δεν γνωρίζω. Όμως αν αντιμετωπίσει κάποιος φίλος με cruze ανάλογο πρόβλημα, μπορώ με πμ ( για να μην θεωρηθεί διαφήμιση) να σας δώσω τα στοιχεία του επισκευαστή.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#669270
Άβαταρ μέλους
By 224v
#669277 Πραγματικά ένα τίμιο όχημα!!! που ξεχωρίζει σε σχήμα ειδικά στην Ευρώπη.

< Note >