Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#790619
postruck έγραψε::s_thumbsup ωραίος ο μαστροbusso!!! Oσο για τα λαμπάκια που είχες στην αρχή και στο δικό μου altea οταν βγάζω τους πόλους της μπαταρίας τα ίδια λαμπάκια ανάβουν.


Να'σαι καλά.

Το θέμα είναι ότι εγώ τους έβγαλα πρώτη φορά και τρόμαξα. Συνήθως ήξερα ότι η αφαίρεσή τους, σβήνει ίσως σφάλματα, όχι να ανάβει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#790622 Busso εδώ σε έχω, ό,τι πρέπει για σένα

https://www.youtube.com/watch?v=QT2R3rqzx94

Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#790629 Πώρωση. Στο 8ο λεπτό κάνει πλάκα σε ό,τι υπάρχει πάνω σε στροφή... :lol:
620 όχι αλλά σε 400 δεν θα έλεγα όχι και σε μένα είναι εφικτό με μικρό κόστος και κλειστό μοτέρ. Αξιόπιστα...
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#790642
Giuseppe Busso έγραψε:620 όχι αλλά σε 400 δεν θα έλεγα όχι και σε μένα είναι εφικτό με μικρό κόστος και κλειστό μοτέρ. Αξιόπιστα...


Ωχ,ωχ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#790644 Θεωρώ πως ανοίγεις δουλειές που θα σου φάνε πολλά λεφτά και πιθανόν να θέσουν σε κίνδυνο και το αμάξι σου.
Είναι μια χαρά όπως είναι, μην ψαχτείς προς τέτοια κατεύθυνση.
Θα χάσει ομοιογένεια και θα γίνει χειρότερο εκεί που μετράει, σε στροφιλίκι.
Ήδη είσαι παραπάνω από αυτό που μπορεί να περάσει εύκολα και άνετα στο δρόμο από τους εμπρός τροχούς.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#790696
Anonymous Founder έγραψε:Θεωρώ πως ανοίγεις δουλειές που θα σου φάνε πολλά λεφτά και πιθανόν να θέσουν σε κίνδυνο και το αμάξι σου.
Είναι μια χαρά όπως είναι, μην ψαχτείς προς τέτοια κατεύθυνση.
Θα χάσει ομοιογένεια και θα γίνει χειρότερο εκεί που μετράει, σε στροφιλίκι.
Ήδη είσαι παραπάνω από αυτό που μπορεί να περάσει εύκολα και άνετα στο δρόμο από τους εμπρός τροχούς.


Σε κίνδυνο δεν μπαίνει, αλλά τα λεφτά είναι ένα θέμα. Από την άλλη είναι εθιστικό το να "χτίζεις" ένα αμάξι. Ομοιογένεια έχει ακόμη και τώρα και μέχρι 300+ άλογα την διατηρεί πάντως. Εντάξει, άμα πατάς 1ες/2ες, μην περιμένεις να πατήσει κάτω.
Άβαταρ μέλους
By JASON21_90
#791045 Καλημέρα και καλό μήνα!

Στους έχοντες κυρίως seat arona (ή άλλο μοντέλο της ίδιας μάρκας) , τα service, ανταλλακτικά κλπ τσιμπάνε πολύ λόγω ομίλου volkswagen όταν πάτε σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα ή σε αντιπροσωπεία;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#791058 Καταρχάς σε αντιπροσωπεία, εννοώ από εκεί που θα πάρεις το αμάξι, θα τους απαιτήσεις να σου περάσουν μια έκπτωση 10-15% σαν καρτέλα πελάτη.
Από εκεί και πέρα, τι είδους ανταλλακτικά εννοείς;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#791060 Φαντάζομαι αναλώσιμα σε πρώτη φάση αλλά και αν προκύψει κάτι εκτός εγγύησης. Να θυμίσουμε εδώ πάντως πως ακόμη και αναλώσιμα, η αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένη να τα τοποθετήσει, αν είναι πιστοποιημένα για το αυτοκίνητό μας, ακόμη κι αν είναι σε εγγύηση.
Άβαταρ μέλους
By JASON21_90
#791063
Anonymous Founder έγραψε:Φαντάζομαι αναλώσιμα σε πρώτη φάση αλλά και αν προκύψει κάτι εκτός εγγύησης. Να θυμίσουμε εδώ πάντως πως ακόμη και αναλώσιμα, η αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένη να τα τοποθετήσει, αν είναι πιστοποιημένα για το αυτοκίνητό μας, ακόμη κι αν είναι σε εγγύηση.


Ακριβώς αυτό εννοούσα γιατί όπου έχω ρωτήσει μου λένε "μακριά από VAG" . Μου έχουν προτείνει αρκετά άτομα το dacia sandero stepway σαν αξιόπιστο όπως και το KIA STONIC . Σαν οδήγηση μου άρεσε το Seat arona μέχρι στιγμής , όπως και το ένιωσα πιο οικείο όντας κάτοχος VW τόσα χρόνια (οικογενειακά και παραδοσιακά vw polo). Απλά επειδή και οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν θέλω να δώσω μια περιουσία σε αναλώσιμα , σέρβις λόγω brand κλπ γι αυτό και ρώτησα, ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#791826 O πολλαπλασιαστής, οπτικά δεν μπορεί να δείξει κάτι. Αν δουλεύει σωστά, τέλος. Αν όχι, θα το καταλάβεις από το... check engine! :lol:
Τους θαλάμους, καλά έκανες και τους κοίταξες, αν και είναι καινούριο το μοτέρ, δύσκολα να είχε κάποιο θέμα. Φαντάζομαι, ήσουν περίεργος λόγω του προγράμματος;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#791831
Anonymous Founder έγραψε:O πολλαπλασιαστής, οπτικά δεν μπορεί να δείξει κάτι. Αν δουλεύει σωστά, τέλος. Αν όχι, θα το καταλάβεις από το... check engine! :lol:
Τους θαλάμους, καλά έκανες και τους κοίταξες, αν και είναι καινούριο το μοτέρ, δύσκολα να είχε κάποιο θέμα. Φαντάζομαι, ήσουν περίεργος λόγω του προγράμματος;


Όχι, ήμουν περίεργος λόγω του πλυσίματος του μοτέρ. Μας τρόμαξε ένας φίλος γιατί είδε εσάνς σκουριάς... Ευτυχώς εμένα λάμπει.
Εκτός των άλλων, βρίσκω και πρόκληση στο να μαθαίνω ό,τι μπορώ από μηχανικά. Στην επόμενη πχ, μπουζί θα αλλάξω μόνος μου.
Θέλω ένα μπουζόκλειδο και ένα δυναμόκλειδο σε λογικές τιμές βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#796915 Τσουπρα φορουμ δεν εχεις φτιαξει ή δεν το βρηκα ωρε Μπουσσε? :hmmm:

Ενδιαφερον!

Το ολοκαίνουργιο Cupra Terramar αποκαλύφθηκε στο εργοστάσιο στην Ουγγαρία

https://www.carzine.gr/to-neo-cupra-ter ... n-ougaria/

Εντυ:
Ο Κοτζιας τι δουλεια εχει στην παρουσιαση του αμαξιου? :lol: