Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#516036 Βάλατε το λινκ για την αγγελία του cupra και θυμήθηκα ότι φίλος πουλάει το cupra του. Είναι άψογο και δεν λέει ψέματα.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9304119/



< Note >
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#518566
sargus έγραψε:@GB,

πως πάει η συμβίωση με το λέοντα μετά από 6 μήνες; Θετικά και αρνητικά; Πράγματα που σου αρέσουν και πράγματα που σε χαλάνε; Σκέφτομαι για αγορά και εγώ, για αυτό σε ρωτάω.
(αν έχω καταλάβει καλά, δε γράφεις πλέον εδώ, έτσι; Σε αυτήν την περίπτωση αν μπορούσες να μου το στείλεις με μην. θα σου ήμουν ευγνώμων!)
Θανάση, και για εσένα η ίδια ερώτηση αν και έχεις το αμάξι λιγότερο καιρό.

Καλησπέρα,φαντάσου πως σήμερα είδα τη δημοσίευση σου λόγω εργασίας δεν πολύ παρακολουθώ το φόρουμ.
Μετά από μία συμβίωση με το αυτοκίνητο 3.5 μηνών και 7.000 km έχω σχηματίσει μία άποψη για το αυτοκίνητο.
Ξεκινώντας από τα θετικά του αυτοκινήτυο ο κινητήρας είναι το πιο δυνατό χαρτί του αυτοκινήτου και σε δύναμη και σε κατανάλωση.Το τράβηγμα ξεκινάει από χαμηλά γύρω στις 1250rpm και συνεχίζει ακάθεκτα μέχρι και τον κόφτη των 6.900rpm χώρις να ξεφουσκώνει ενδιάμεσα.Η δε κατανάλωση μετά από 7000 km είναι γύρω στα 8.5l/100km χωρίς καμία ιδιαίτερη προσπάθεια από μέρους μου για οικονομία.Συνεχίζοντας με τα θετικά το κιβώτιο σε προδιαθέτει για σπορ καταστάσεις όντας σφιχτό με κοντές διαδρομές.Η θέση οδήγησης είναι από τις καλύτερες τις κατηγορίας έχοντας τα πάντα εκεί που τα θέλεις με πολλούς χώρους για μικροαντικείμενα για τους εμπρός επιβάτες.Η ανάρτηση για τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου είναι πολύ άνετη και φιλική χωρίς να κοπανάει με τα έξτρα 18αρια ζαντολάστιχα με διάσταση 225/40.Στα αρνητικά του αυτοκινήτου για μένα είναι ο αδιάφορος ήχος εσωτερικά μέχρι τις 5000rpm και το τιμόνι εν μέρει γιατί θα το ήθελα λίγο πιο πλούσιο σε πληροφόρηση.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#518573 Ευχαριστώ φίλε! Είναι λίγο αργά για εμένα γιατί βρήκα ένα παραθυράκι και ψώνισα (Honda civic) αλλά με ευχαρίστηση βλέπω ότι το Νο2 (όπως αποδείχθηκε τελικά) στη λίστα μου συνεχίζει να είναι εξαιρετικό και μετά την αγορά.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#518589
sargus έγραψε:Ευχαριστώ φίλε! Είναι λίγο αργά για εμένα γιατί βρήκα ένα παραθυράκι και ψώνισα (Honda civic) αλλά με ευχαρίστηση βλέπω ότι το Νο2 (όπως αποδείχθηκε τελικά) στη λίστα μου συνεχίζει να είναι εξαιρετικό και μετά την αγορά.
Γιατί ψωνισες χωρίς να μας ρωτήσεις? :-)
Πέρα από την πλάκα, για οποιον θέλει ένα σβελτο μικρομεσαίο χωρίς να ξεφύγει σε κόστος, Leon FR και Civic είναι πολύ καλές επιλογές. Ποιά έκδοση του Civic πήρες και πότε θα παραλάβεις?

< >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#518606 :lol:
Πήρα το 1.5 sport (5θυρο) και παραλαμβάνω μάλλον αρχές Οκτώβρη.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#518607
sargus έγραψε:
Πήρα το 1.5 sport (5θυρο) και παραλαμβάνω μάλλον αρχές Οκτώβρη.
Πολύ καλή επιλογή, να παραλάβεις με το καλό εύχομαι, εμένα μου έχει κάνει εντύπωση που πριν κάνα μήνα έδινε το 1.500 sedan με τα 182 άλογα στα 22.500€ ο Σαρακακης

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#518608
sargus έγραψε::lol:
Πήρα το 1.5 sport (5θυρο) και παραλαμβάνω μάλλον αρχές Οκτώβρη.


του 2019? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#518612
belgarion έγραψε:Πολύ καλή επιλογή, να παραλάβεις με το καλό εύχομαι, εμένα μου έχει κάνει εντύπωση που πριν κάνα μήνα έδινε το 1.500 sedan με τα 182 άλογα στα 22.500€ ο Σαρακακης


Ευχαριστώ! Ακόμα υπάρχει αυτό. Δεν είναι κάποια προσφορά, είναι η τιμή του (επειδή δεν έχει πλούσιο εξοπλισμό).

elteo έγραψε:του 2019? :shifty:


:lol: Με το "βρήκα ένα παραθυράκι" εννοώ ένα χρονικό παραθυράκι για γρήγορη (σχετικά) παράδοση. Αλλιώς κατά κανόνα θέλουν 8+ μήνες για το hatchback.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#518615
sargus έγραψε:Ευχαριστώ φίλε! Είναι λίγο αργά για εμένα γιατί βρήκα ένα παραθυράκι και ψώνισα (Honda civic) αλλά με ευχαρίστηση βλέπω ότι το Νο2 (όπως αποδείχθηκε τελικά) στη λίστα μου συνεχίζει να είναι εξαιρετικό και μετά την αγορά.

Καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιδο,πολύ καλή επιλογή και πολύ καλός κινητήρας,το μόνο αρνητικό για μένα σε αυτό το αμάξι είναι ο αυξημένος όγκος του.Πόσο σου πήγε αν επιτρέπεται τελική τιμή,σε τι χρωμα το πήρες και έβαλες τίποτα άλλο έξτρα; :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By sargus
#518620
thanasisr16 έγραψε:Καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιδο,πολύ καλή επιλογή και πολύ καλός κινητήρας,το μόνο αρνητικό για μένα σε αυτό το αμάξι είναι ο αυξημένος όγκος του.Πόσο σου πήγε αν επιτρέπεται τελική τιμή,σε τι χρωμα το πήρες και έβαλες τίποτα άλλο έξτρα; :s_drinks


Ευχαριστώ!! Τα 25.650 του εσαγωγέα είναι "take it or leave it". Δεν αλλάζουν για κανένα λόγο! Το πήρα σε polished metal metallic και δεν έβαλα τίποτα άλλο εξτρα διότι αφενός δε μπορείς (ο Σ. παραγγέλνει μόνο αυτά που θέλει αυτός) και αφετέρου είναι πολύ πλούσιο ήδη και δεν ήθελα κάτι άλλο.
Θα είναι έτσι:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#518623 Σαρακάκης....τι να πεις....
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#518637 Πανεμορφο, με το καλο.