Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#491198 Sorry για το off topic αλλά βλέποντας την σελίδα της μεξικανικης VW, με την μεζούρα τις πουλάνε εκεί τις κούρσες?! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#491509 Πηγαίνοντας ταξίδι παρατήρησα ότι το αμάξι τραβάει προς τα δεξιά,για να πάει ευθεία πρέπει να έχεις λίγο στριμένο το τιμόνι προς τα αριστερά.Ευθυγράμμιση θέλει μάλλον; :(
Και για να τραβάει δεξιά μάλλον πρέπει να έφαγε κοπάνημα :rant:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#491514
thanasisr16 έγραψε:Πηγαίνοντας ταξίδι παρατήρησα ότι το αμάξι τραβάει προς τα δεξιά,για να πάει ευθεία πρέπει να έχεις λίγο στριμένο το τιμόνι προς τα αριστερά.Ευθυγράμμιση θέλει μάλλον; :(
Και για να τραβάει δεξιά μάλλον πρέπει να έφαγε κοπάνημα :rant:


Όχι βρε συ, τι κοπάνημα.

Απλά πιθανόν να θέλει ζυγοστάθμιση και ευθυγράμμιση. Να πας στη Seat να στο φτιάξουν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#491523 Ζυγιστάθμιση γιατί; Ευθυγράμισμα θέλει... :)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#491524 Μετα την παραλαβη εγινε ελεγχος πιεσεων στα ελαστικα?

< >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#491534
thanasisr16 έγραψε:Και για να τραβάει δεξιά μάλλον πρέπει να έφαγε κοπάνημα :rant:


Αν τραβούσε αριστερά, τι έφαγε? :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#491551 Κανονικα δεν θα επρεπε να θελει ευθυγραμμιση.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#491622
Deleted User 1 έγραψε:Μετα την παραλαβη εγινε ελεγχος πιεσεων στα ελαστικα?

< >

Ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα όταν το παρέλαβα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#491631 Μην χαλιέσαι, κάτι πολύ απλό θα είναι. Μην αφήνεις λεπτομέρειες να σου χαλάσουν την χαρά σου!
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#491635
drdino έγραψε:Ζυγιστάθμιση γιατί; Ευθυγράμισμα θέλει... :)


Έλα ντε, δε ξέρω γιατί το έγραψα. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mcduck
#491688
thanasisr16 έγραψε:Πηγαίνοντας ταξίδι παρατήρησα ότι το αμάξι τραβάει προς τα δεξιά,για να πάει ευθεία πρέπει να έχεις λίγο στριμένο το τιμόνι προς τα αριστερά.Ευθυγράμμιση θέλει μάλλον; :(
Και για να τραβάει δεξιά μάλλον πρέπει να έφαγε κοπάνημα :rant:


Από τη ΒΕΛΜΑΡ στο Γέρακα το παρέλαβες;
Υποψιάζομαι ότι θέλει καλιμπράρισμα το μηχάνημά τους που κάνει τις ευθυγραμμίσεις. Το είχα το πρόβλημα κι εγώ παλιά.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#491692 Το θέμα είναι βέβαια ότι το αμάξι δεν πρέπει να φεύγει από το εργοστάσιο με ευθυγράμμιση αλλού για αλλού.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#491701
drdino έγραψε:Το θέμα είναι βέβαια ότι το αμάξι δεν πρέπει να φεύγει από το εργοστάσιο με ευθυγράμμιση αλλού για αλλού.
Και εμένα το Clio τράβαγε δεξιά από καινούριο και χρειάστηκαν 2 ευθυγραμμισεις για να έρθει στα ισα του. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το γεγονός ότι έβαλαν ζαντολαστιχα από άλλο αυτοκίνητο(ήθελα τις μαύρες ζάντες και ήρθε με τις κανονικές οπότε τις έκαναν τράμπα με αυτό που είχαν στην έκθεση).

< >