Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By GTS
#179609
Nikos! έγραψε:
GTS έγραψε:Το performance pack το εβαλε;


Θύμισε μου τι περιλαμβάνει. :hmmm:

< >

Brembo
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179611
GTS έγραψε:
Nikos! έγραψε:
GTS έγραψε:Το performance pack το εβαλε;


Θύμισε μου τι περιλαμβάνει. :hmmm:

< >

Brembo


Α όχι γιατί δε του άρεσαν οι ζάντες.

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#180354 Σήμερα παρέλαβε το cupra ο αδερφός μου και είχα την ευκαιρία να το πάω μια βόλτα, έστω με περιορισμό στις 3000 στροφές. Θα ακολουθήσουν κι άλλες, όταν το στρώσει.

Είναι γρήγορο, πολύ. Αυτό. Μαζεύει για πλάκα χιλιόμετρα.

Όλα τα άλλα ομως είναι vag. Τιμόνι, φρένα, σασμαν. Copy paste feeling.

Μου άρεσε πολύ η δυνατότητα για προσωποποιηση των ρυθμίσεων, όπου στο cupra ακούγεται περισσότερο η εξάτμιση, έχει καλύτερη απόκριση, πιο βαρύ τιμόνι και πιο σκληρές αναρτήσεις.

Στο μαλακό setup της ανάρτησης, ήταν ένα κλικ πιο άνετο αλλά ως εκεί.

Ποιοτικά έχει κάποια θεματακια, το octavia μου φάνηκε λίγο καλύτερο, αλλά έχει τρελό VFM.

Τα πάντα από εξοπλισμο και πολύ καλή τιμή.

Αλλά στη γρήγορη οδήγηση μου έλειπε το BMW-ness.

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#180391 Καλοταξιδο Νικο! :thumbsup: Να το χαιρεται ο αδελφος σου αλλα και εσυ οποτε στο επιτρεπει... :lol:

Καντε λιγο υπομονη μεχρι να "ανοιξει" το μοτερ, να στρωθει γενικοτερα το αυτοκινητο.

Σιγουρα τα χειριστηρια μιας Bmw προφανως και δεν τα φτανει σε επιπεδο αισθησης.

Θα δεις ομως οτι οσο πιο πολυ αρχιζεις (και ο αδερφος σου φυσικα) και πιεζεις το αυτοκινητο σε στριφτερα κομματια, τοσο πιο πολυ θα εκτιμησεις το γενικοτερο στησιμο/μοτερ του και τις πολυ υψηλες δυνατοτητες του σε επιδοσεις αλλα και σε ρυθμισιμοτητα ως προς την οδικη συμπεριφορα.

Το συγκεκριμενο πακετο, στα χερια ενος ικανου οδηγου, -οπως τουλαχιστον ξερω οτι εισαι εσυ- μπορει να "κοροιδεψει" (πλην βρεγμενου ή εντελως...σαπουνε) σχεδον οτι κυκλοφορει στο δρομο...

Αυτο και μονο imo τουλαχιστον, καποιες στιγμες μπορει επαξια να υποκαταστησει σε επιπεδο οδηγικης ευχαριστησης, την εξαιρετικη ακριβεια των χειριστηριων μιας αντιστοιχου κοστους σπορτιφ μεν αλλα λιγοτερο γρηγορης Bmw...

Σε νεαροτερες ηλικιες δε (κοντα ή και κατω των 35 ετων πχ ) πιθανοτατα και να το υποκαθιστα πληρως...
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#180444 ...απλα βαρεθηκα ολο αυτο πισω απο την οθονη υπολογιστη...Προτιμω οσο το δυνατον να βρισκομαι απο κοντα με ανθρωπους που θελω να συζητω... :oops:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#180447 Πάντως να ξέρεις πως μας έλειψες. Όποτε έχεις όρεξη να γράφεις, είσαι απολύτως καλοδεχούμενος εδώ.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#180467
Κίκιζας . έγραψε:...απλα βαρεθηκα ολο αυτο πισω απο την οθονη υπολογιστη...Προτιμω οσο το δυνατον να βρισκομαι απο κοντα με ανθρωπους που θελω να συζητω... :oops:


Κάτσε να τα λες με όσους δε μπορείς να δεις από κοντά.

+1 στον από πάνω.

< >
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#187735 Ψάχνω συνεργείο VAG για το λεόν Βόρεια - Βορειοανατολική Αττική.
Το πήγαινα στον Μπάτα στο Χαλάνδρι από τον οποίο δεν μπορώ να πω ότι είμουνα και απόλυτα ευχαριστημένος. Ήταν απλά αποδεκτός. Όχι ψαγμένος και είχα αρχίσει ήδη να ψάχνομαι.
Έκλεισε όμως το εξουσιοδοτημένο, άνοιξε ένα περίπτερο στο Γέρακα, του φύγαν όλοι οι καλοί μαστόροι, δεν έχει τράπεζα, ούτε pos, το πήγα μια φορά και δεν ξαναπάω.
Προαπαιτούμενα τα γνωστά: καλός, φθηνός, μ@υνάρα γραμματέα κλπ :lol: :lol: :lol: :lol: (δε χρειάζεται να είναι εξουσιοδοτημένος)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#230604 εχω νοικιασει ενα seat mii και ενω το παρελαβα φουλαρισμενο,εχω κανει 120χλμ(τερμα ολα) και δεν εχει κουνηθει καθολου ο δεικτης.
ειναι τοσο οικονομικο ή εχει χαλασει ο δεικτης? :lol:
Πολυ καλο παντως σε ολους τους τομεις για ενα τοσο φθηνο προιον.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#230616
dimviii έγραψε:εχω νοικιασει ενα seat mii και ενω το παρελαβα φουλαρισμενο,εχω κανει 120χλμ(τερμα ολα) και δεν εχει κουνηθει καθολου ο δεικτης.
ειναι τοσο οικονομικο ή εχει χαλασει ο δεικτης?
Πολυ καλο παντως σε ολους τους τομεις για ενα τοσο φθηνο προιον.

Μάλλον αργεί να πέσει ,και εμένα στο Κλιο μετα τα 200 χλμ αρχίζει να κατεβαίνει,κάνει μια στάση καμποσο στη μέση και μετά κατακρημνιζεται ταχαιως

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#230619 αυτο το εχω παρατηρησει σε ολα σχεδον τα αυτοκινητα,αλλα αυτο σαν να εχει αργησει να κουνηθει.Αυριο θα κανω αλλα 150 και θα το παραδωσω το απογευμα.Ειμαι περιεργος να δω τι θα εχει καψει.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#230623 Κάποιος μου είχε πει ότι αυτό οφείλεται στο σχήμα του ρεζερβουάρ και το που βρίσκεται το φλοτερ.


Sent from a mobile device
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#230665 Αυτό μου θυμίζει όταν νοικιαζα αμάξι στο εξωτερικο που κοιταγα συνέχεια στα ποσα χλμ θα πεσει η πρωτη γραμμή του δείκτη για να ξέρω να το γυρίσω όσο γίνεται πιο οριακά πριν πεσει και να φαίνεται φουλαρισμενο!