Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800259 Τι εκανε ο ανθρωπος παλι!!! Ρισπεκτ απο καποιον σαν εμενα που το συμπληρωμα λαδιου του φαινεται εξαντλητικη διαδικασια :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#800263
George_Prix έγραψε:Τι εκανε ο ανθρωπος παλι!!! Ρισπεκτ απο καποιον σαν εμενα που το συμπληρωμα λαδιου του φαινεται εξαντλητικη διαδικασια :lipsealed:

Εξαρτάται απο την συχνότητα.
Που συμπληρώνεις λάδια.

:lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800265
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Τι εκανε ο ανθρωπος παλι!!! Ρισπεκτ απο καποιον σαν εμενα που το συμπληρωμα λαδιου του φαινεται εξαντλητικη διαδικασια :lipsealed:

Εξαρτάται απο την συχνότητα.
Που συμπληρώνεις λάδια.

:lol:


Γεγονος ειναι οτι τσιμπαει παραπανω λαδακι απο το κανονικο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#800561 Ευτυχώς η ηλεκτροκίνηση έχει λύσει τέτοια προβλήματα!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#800563 Πράγματι η απαλλαγή από τη βρώμα (λάδια καπνα μυρωδιές ) είναι ένα μεγάλο benefit της ηλεκτροκίνησης
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#800567 Είναι ένα χόμπι παίδες. Εμένα με ευχαριστεί που ασχολούμαι για παράδειγμα. Να είστε καλά πάντως.


Ένας έλεγχος μετά από καμιά 250αρια χιλιόμετρα. Τα πράγματα δείχνουν στεγνά

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#800573 ενταξει αλλο το hobby , αυτα που φτιαχνεις πχ, εχουν ενδιαφερον και τη χαρά της μόντας
αλλα στην καθημερινοτητα αμα μπορούμε να απαλλαγούμε απο αυτα τα υλικά , κέρδος θα ειναι
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#800580 Λύνονται και αλλιώς .Το γυρνάς σε γιαπωνέζικο και το μόνο που σε απασχολεί είναι το υγρό των υαλοκαθαριστήρων.Χαχσ
Γιάννη χρόνια πολλά για χθες.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#800946 Αντικατάσταση τελικού εξάτμισης από Cupra με διάχυτη.
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#802507 Δεν θα κάνει μόνο ο Bar Honda παρεμβάσεις.


Ολοκλήρωσα την εισαγωγή με μια ανοιχτού τύπου του οίκου RAMAIR. Το αμάξι κάνει γαμώ τους ήχους, ναι οκ έχει και δόσεις καγκουριάς γιατί ακούς συνέχεια τη σκάστρα πλέον, αλλά είναι Ντίμη approved οπτικοακουστικά.

Εικόνα

Έγιναν και οι απαραίτητες μετρήσεις. Αρχικά δεν μου άρεσαν τα νούμερα που είδα και έτσι επέστρεψα να πάρω μαζί μου το μαμά φ/κ. Φεύγω ξανά και πάω σε σημείο που θα κάνω όσο μπορώ το ίδιο πάτημα με Ramair αλλά και με ΟΕΜ φ/κ. Πατάω, πάω λύνω και δένω με τα εργαλεία μέσα στη νύχτα και με διαφορά 20 περίπου λεπτών η νέα εισαγωγή έδωσε 0.17sec διορθωμένο νούμερο σε απόλυτη ευθεία υπέρ της Ramair και περίπου 2-3 μέτρα λιγότερο στα 200km/h. Είναι μια σημαντική διαφορά αφού αυτό μπορεί να σου δώσει τη νίκη σε μια κόντρα. Πωπω τι λέω. Ποιος έχει χακάρει το ακάου μου :lipsealed: :shifty:

Μαμά φιλτροκούτι
Εικόνα

διορθωμένο 15,86


Ramair
Εικόνα
διορθωμένο 15,69

Πέρα από την πλάκα, πιο πολύ το έκανα για τον ήχο. Ούτως ή άλλως το 80% της εισαγωγής σε αυτά τα μοτέρ είναι το turbo inlet και η σωλήνα μετά το κουτί. Αλλά και το ΟΕΜ κουτί είναι άριστα σχεδιασμένο απλά περιορίζει τον ήχο. Εξάλλου τοποθετείται αυτούσιο στα 2λτ 320 ίππων.
Άβαταρ μέλους
By sebastian
#802528 Μεγειεες!

Δε θελει διορθωση το προγραμμα με την αλλαγη?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#802555
sebastian έγραψε:Μεγειεες!

Δε θελει διορθωση το προγραμμα με την αλλαγη?


Κοίτα, στο stage1 που είμαι, μάλλον δεν χρειάζεται. Όταν πας για stage2, που είναι φουλ περιφερειακά, καλό είναι να τα φοράς από πριν εννοείται για να δει ο προγραμματιστής στα logs τι μπορεί να δώσει και που. Και αυτό αφορά τα custom προγράμματα, όχι επώνυμες κονσέρβες.

Ευχαριστώ :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#805092 @drdino

Εσύ θα καταλάβεις το γιατί αλλά P-Gear P610 να πάρεις. Τέρμα πια οι ζητιανιές

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα



Σήμερα έβαλα και μια μπάρα θόλων που είχα αγοράσει. Ομολογώ ότι με έχει εντυπωσιάσει το δέσιμο που έκανε στο αμάξι. Δεν το περίμενα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα