Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By stagou
#770882
thanasisr16 έγραψε:Αεροτομή γνήσια cupra μαζί με τα φιλέτα τα μαύρα τα πλαϊνά
Εικόνα


Καλημερα. Με λενε Σταυρο και εχω ενα fr 1.8 fr mk3 σε technical grey. Εχω βαλει spoiler μπροστα και πισω ψαχνω αεροτομη cupra να βαλω για να το ολοκληρωσω. Το χεις πολυ ωραιο και μου αρεσει η αεροτομη σου που λες οτι ειναι γνησια cupra. Ψαχνω αλλα δν βρισκω. Μπορεις να μου πεις/στειλεις το link απο εκει που την πηρες. Σε ευχαριστβ
Άβαταρ μέλους
By stagou
#770919 λογικα εχεις βγαλει τη μαμα fr αεροτομη και εβαλες του cupra, σωστα?
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#770975
stagou έγραψε:λογικα εχεις βγαλει τη μαμα fr αεροτομη και εβαλες του cupra, σωστα?

Δεν έβγαλα κάτι γιατί δεν έχει αεροτομή απλά πρόσθεσα.
Κωδικός ανταλλακτικού είναι 5f4827933g
Και τα μαύρα πλαϊνά σποιλερ 5f4854815
5f4854816
Άβαταρ μέλους
By stagou
#770996 Ευχαριστω για την απαντηση. Μπορεις να μου πεις απο που την πηρες να παω και γω? Ψαχνω αλλ δεν βρισκω. Ειναι με το φως του φρενου αυτη που πηρες? Εμενα ειναι η μαμα αεροτομη που χει το fr 1.8 και λογικα καταλαβαινω οτι μπαινει πανω και βγαζεις το αρχικο φως φρενου. Σωστα?
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#771085
stagou έγραψε:Ευχαριστω για την απαντηση. Μπορεις να μου πεις απο που την πηρες να παω και γω? Ψαχνω αλλ δεν βρισκω. Ειναι με το φως του φρενου αυτη που πηρες? Εμενα ειναι η μαμα αεροτομη που χει το fr 1.8 και λογικα καταλαβαινω οτι μπαινει πανω και βγαζεις το αρχικο φως φρενου. Σωστα?

Ναι σωστά έχει δικό της φως στοπ φρένου. Εγώ την είχα πάρει από την αντιπροσωπεία της seat βελμαρ στην Αργυρούπολη αλλά σε όποια αντιπροσωπεία και να πας θα την βρεις
Άβαταρ μέλους
By stagou
#771151 Σε ευχαριστω παρα πολυ. Αν επιτρεπεται ποσο την πηρες? Εχω βρει ενα extension της srs tec στα 200 αλλα προτιμω το δικο σου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777035
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/325489138-seat-leon?fbclid=IwAR37HB821LtKWQJXfpZsuekIpCjcgJm5PzwNZeNXn4sJlNApkPRuppMQ34o

23Κ ευρώ

1.8lt 310ps DSG7

33K km

εξαιρετική περίπτωση δείχνει και τσάμπα για τα περιφερειακά που έχει.

Έδωσα το λινκ της αγγελίας σε ένα φίλο,και κατά 99 τα εκατό θα το αγοράσει στις 29 του μήνα.
Για λέγε τώρα Μπούσο για το 7 αρι dsg.
Αντοχή μέχρι πόσο δύναμη ροπή?
Το συγκεκριμένο Λεόν ποσό έκανε καινούριο?
Το αυτοκίνητο ελέγχθηκε και ήταν πιπίλα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#777075
dimviii έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/325489138-seat-leon?fbclid=IwAR37HB821LtKWQJXfpZsuekIpCjcgJm5PzwNZeNXn4sJlNApkPRuppMQ34o

23Κ ευρώ

1.8lt 310ps DSG7

33K km

εξαιρετική περίπτωση δείχνει και τσάμπα για τα περιφερειακά που έχει.

Έδωσα το λινκ της αγγελίας σε ένα φίλο,και κατά 99 τα εκατό θα το αγοράσει στις 29 του μήνα.
Για λέγε τώρα Μπούσο για το 7 αρι dsg.
Αντοχή μέχρι πόσο δύναμη ροπή?
Το συγκεκριμένο Λεόν ποσό έκανε καινούριο?
Το αυτοκίνητο ελέγχθηκε και ήταν πιπίλα.



Καταρχάς το εν λόγω αμάξι πουλήθηκε Ντίμη. Το λινκ δεν λειτουργεί πια. Καινούριο έκανε κάπου στα 26Κ, που είναι τα λεφτά του DSG μαζί με το φόρο πολυτέλειας που ξεπερνούσε κι άλλο σκαλοπάτι στην ΛΤΠΦ. Το θέμα δεν είναι πόσο έκανε τότε. Το θέμα είναι πόσο κάνει τώρα, μιας και λόγω συγκυρίας μοτέρ αλλά και συνθηκών στα εργοστάσια παραγωγής, αυτή η έκδοση κράτησε αξία.

Το 7άρι το DSG αντέχει λιγότερη ροπή από τι δικό μου χειροκίνητο. Το εν λόγω 7άρι ε. Το οποίο είναι το DQ200, όχι το DQ250.
Οι προγραμματιστές πάνε τα DQ200 μέχρι όριο τα 40 κιλά ροπής. Μη σου πω όλοι τα παίζουν στα 36-38 κιλά, ενώ τα δικά μας χειροκίνητα αντέχουν και 45 κιλά.

Αν ο φίλος σου το έχασε, κρίμα γιατί με 23Κ έπαιρνε έτοιμο αμάξι. Ας πάει να δει το λευκό της Autolux στο Χαϊδάρι. Έχει 75Κ χλμ αλλά το δίνουν 19Κ ευρώ νομίζω.

Με ψίχουλα θα φτιάξει αμάξι με πολλή δύναμη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777083
Giuseppe Busso έγραψε:

Καταρχάς το εν λόγω αμάξι πουλήθηκε Ντίμη. Το λινκ δεν λειτουργεί πια.


στον φιλο μου πουληθηκε,σημερα μιλησα μαζι του,απλα εχουν συμφωνησει να τον περιμενει μεχρι 29 του μηνα που θα παραλαβει καποιο τιχουαν,απο αλλον ιδιωτη,ωστε να μην μεινει απο αυτοκινητο.
Του ειπε ο δικος μου για προκαταβολη,αλλα του ειπε οχι.Μακαρι να ειναι αξιοπιστος.

Giuseppe Busso έγραψε: Καινούριο έκανε κάπου στα 26Κ, που είναι τα λεφτά του DSG μαζί με το φόρο πολυτέλειας που ξεπερνούσε κι άλλο σκαλοπάτι στην ΛΤΠΦ. Το θέμα δεν είναι πόσο έκανε τότε. Το θέμα είναι πόσο κάνει τώρα, μιας και λόγω συγκυρίας μοτέρ αλλά και συνθηκών στα εργοστάσια παραγωγής, αυτή η έκδοση κράτησε αξία.

αρα εκει που εχουν παει οι τιμες,τα πολλα και καλα εξτρα που φοραει,και τα 33κ χλμ ειναι οντως καλη η τιμη.
Αυτο εχει ευκολα πανω απο 10κ εξτρα πανω.

Giuseppe Busso έγραψε:Το 7άρι το DSG αντέχει λιγότερη ροπή από τι δικό μου χειροκίνητο. Το εν λόγω 7άρι ε. Το οποίο είναι το DQ200, όχι το DQ250.
Οι προγραμματιστές πάνε τα DQ200 μέχρι όριο τα 40 κιλά ροπής. Μη σου πω όλοι τα παίζουν στα 36-38 κιλά, ενώ τα δικά μας χειροκίνητα αντέχουν και 45 κιλά.

αυτο το συγκεκριμενο φοραει φτερο, και ειναι γυρω στα 340 με 42 κιλα ροπη.
Δεν γνωριζω αλλες λεπτομερειες,μολις μαθω θα αναφερω.

Giuseppe Busso έγραψε:Αν ο φίλος σου το έχασε, κρίμα γιατί με 23Κ έπαιρνε έτοιμο αμάξι. Ας πάει να δει το λευκό της Autolux στο Χαϊδάρι. Έχει 75Κ χλμ αλλά το δίνουν 19Κ ευρώ νομίζω.

για δωσε κανα λινκ,μην εχουμε τιποτα λιγουρες να υπαρχει εναλλακτικη.

Giuseppe Busso έγραψε:Με ψίχουλα θα φτιάξει αμάξι με πολλή δύναμη.

ειναι μανουλα σε αυτα αυτος,ειναι αυτος που ειχε το νιτρατο εβο σε διαφορα σταδια απο 400-800 αλογα οταν ειχε βαλει το μεγαλο τουρμπο.
Θενκς Μπουσε. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#777085
Giuseppe Busso έγραψε:
Το 7άρι το DSG αντέχει λιγότερη ροπή από τι δικό μου χειροκίνητο. Το εν λόγω 7άρι ε. Το οποίο είναι το DQ200, όχι το DQ250.
Οι προγραμματιστές πάνε τα DQ200 μέχρι όριο τα 40 κιλά ροπής. Μη σου πω όλοι τα παίζουν στα 36-38 κιλά, ενώ τα δικά μας χειροκίνητα αντέχουν και 45 κιλά.


Το DQ200 θεωρητικά δεν πρέπει να ξεπεράσεις τα 35 κιλά νομίζω, τα dq381 S3,cupra κλπ. και 500 πάνε πάνω από 40-45. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#777087 DQ200 κάνα πολυδισκο που και που, megatronic πάνω από 100Κ τώρα δεν έχει ζητήσει ακόμα, πολυδισκο αλλαχθηκε μια φορά.

Για ροπές κλπ εκεί στα 35-40 ανάλογα πόσο θες να ρισκάρεις.

Εδώ με 1.5 χιλιάρικο τα αλλάζεις όλα πολυδισκο και megatronic, Ελλάδα δεν ξέρω πόσο θα πηγαίνει το μαλλί, φαντάζομαι φτηνότερα. Τιμη ανταλλακτικου για πολυδισκο κάνα 400ρι Luk, βλέπω παίζουν και κιτ επισκευής μεκατρονικ πλέον https://www.ebay.de/itm/255656587577?ha ... SwI2hi6AXu

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777088
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/324701516-seat-leon


ευχαριστω Μπουσε,εαν στραβωσει κατι,καλο ειναι να υπαρχει εναλλακτικη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777092
dimik έγραψε:DQ200 κάνα πολυδισκο που και που, megatronic πάνω από 100Κ τώρα δεν έχει ζητήσει ακόμα, πολυδισκο αλλαχθηκε μια φορά.

Για ροπές κλπ εκεί στα 35-40 ανάλογα πόσο θες να ρισκάρεις.

Εδώ με 1.5 χιλιάρικο τα αλλάζεις όλα πολυδισκο και megatronic, Ελλάδα δεν ξέρω πόσο θα πηγαίνει το μαλλί, φαντάζομαι φτηνότερα. Τιμη ανταλλακτικου για πολυδισκο κάνα 400ρι Luk, βλέπω παίζουν και κιτ επισκευής μεκατρονικ πλέον https://www.ebay.de/itm/255656587577?ha ... SwI2hi6AXu

< >


χαρτοσακουλα δλδ. :(
ο φιλος εχει αρχισει και ψαχνεται , μολις σκορπισει (γιατι θα σκορπισει)θα το αλλαξει το dsg βαζωντας απο σ3 ,οποτε θα γινει και 4κινητο.