Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#746588
Giuseppe Busso έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Πολύ μου αρεσει η φαση backyard session :metalo:
Busse το θεμα αναθυμιάσεων λαδιού δεν εχεις σκοπό να το κοιτάξεις? Τι λεει η εμπειρία απο δαύτα, εχει νόημα να βάλεις κανένα canister για να μη σου βρωμίζει εισαγωγές?




Πολύ ωραίο, θα χει ενδιαφέρον το follow up του να δουμε αν οντως χρειάζεται
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#746855
rx8_drifter έγραψε:
Πολύ ωραίο, θα χει ενδιαφέρον το follow up του να δουμε αν οντως χρειάζεται


Ολοκλήρωσα και εγώ τη θέαση του βίντεο.
Καταρχάς ωραία δουλειά και ωραίο κιτ. Το κόστος του είναι μεγάλο, οπότε η όποια συζήτηση είναι στα πλαίσια της επιμόρφωσης.
Ο τύπος που διατηρεί αυτό το κανάλι, έχει απίστευτα βίντεο με τρομερή λεπτομέρεια στη δουλειά που κάνει. Έχω δει αρκετά. Μηχανικάρα μεγάλη.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#746925 Των παρακολουθώ χρόνια και νομίζω οτι συγκεκριμένος μηχανικός είναι απο τους ποιό ψαγμένους στο youtube,πάνω στα vw και κυρίως σε όλες τις γενιές των golf και ας είναι στην άλλη πλευρά του ατλαντικού.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747128 Το αμάξι συνεχίζει να με εκπλήσσει με τα διάφορα "μυστικά που ανακαλύπτω.

Στο Leon στα full-LED φώτα η δέσμη φωτός είναι ρυθμισμένη χαμηλά, ως πολύ χαμηλά θα έλεγα. Το καταλαβαίνεις σε επαρχιακό δρόμο βράδυ, όταν ανάψεις τη μεγάλη σκάλα που φωτίζει για πολλά πολλά μέτρα. Όμως τα πορείας είναι χαμηλά.

Υπάρχει ρύθμιση! :metalo:



Τα σήκωσα περίπου 20εκ σε απόσταση 10 μέτρα από ένα τοίχο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747183
Giuseppe Busso έγραψε:Τα σήκωσα περίπου 20εκ σε απόσταση 10 μέτρα από ένα τοίχο.

Το τελευταίο δεν λέει τίποτε GB. Προτείνω να πας να το μετρήσεις σε ένα σωστό ηλεκτρολόγο για να βεβαιωθείς πως δεν στραβώνεις τους απέναντι. Εκτός αν το έχεις κάνει ήδη.
Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μην ήταν σωστή η ρύθμιση αρχικά, αλλά θα σου έλεγα πως με κάτι τέτοια πρέπει να είσαι προσεκτικός.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747194 Δεν έχω πάει σε ηλεκτρολόγο.

Εικόνα

Εκεί είναι τώρα η δέσμη.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#747196 Προφανώς η ρύθμιση έχει να κάνει με το αν είναι φορτωμένο το αυτοκίνητο, ούτως ώστε αν "κάτσει" το πίσω μέρος και ανέβει η δέσμη, να τη κατεβάσεις χειροκίνητα για να μην ενοχλεί. Θεωρώ πως είσαι ok.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747198 Η αυτορύθμιση βάρους εξακολουθεί και ισχύει. Το έκανε το πρωί στην πρώτη μιζιά.
Και εγώ θεωρώ ότι είναι οκ. Δεν ενοχλεί. Απλά είναι όντως πολύ χαμηλά ρυθμισμένα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#747357 Αν έχεις πρόσβαση σε έναν κάθετο τοίχο κι ένα μέτρο, μπορείς εύκολα να ρυθμίσεις τα φώτα μόνος σου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747407
drdino έγραψε:Αν έχεις πρόσβαση σε έναν κάθετο τοίχο κι ένα μέτρο, μπορείς εύκολα να ρυθμίσεις τα φώτα μόνος σου.


Για πες περισσότερα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#748734 Bilstein B14 pss
Mst performance
K&n filter
Aps tuned
Cupra spoiler
Black mirrors
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751496 Βόλτα για βραδινές μετρήσεις, σε όσο το δυνατόν πιο ευθεία για να βγάλει VALID το draggy:


0-100

Εικόνα

60-160

Εικόνα


100-180 km/h

Εικόνα


100-200

Εικόνα


0-200

Εικόνα


Μετρήσεις 1 άτομο, φουλ ντεπόζιτο, με τον κλιματισμό ανοιχτό (ξέχασα να τον κλείσω) και στο ESC OFF (δηλαδή esp & antispin off).
Στα 240 με 6η έκοψα.

0-100, 60-160, 0-200 σε ανωφέρεια
100-180 & 100-200 σε κατωφέρεια
Τελευταία επεξεργασία από Giuseppe Busso και 12 Φεβ 2022, 02:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά