Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#824 Εδω μιλαμε για τα λατρεμενα του ελληνικου κοινου Seatακια!

Image
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#24688 Σερβις 90.000 χλμ. + αλλαγη ιμαντα σε Ibiza 09 1,4 101 hp 420 ευρω. Μονο εμενα με καραφλιασε?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#24709 Είναι λίγο δύσκολο να βγει ο ιμαντας.Θα αλλαξει και αντλία νερού?Στην αντιπροσωπεία πήγε?
Στο Α5 είναι πιο φτηνο παντως.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#24810 Ναι μιλαμε για την Kifisia cars επι της Τατοιου. Ναι του αλλαξαν και αντλια νερου η οποια του ειπαν, ηταν στα τελευταια της. 475 ευρω τελικα. :s_music :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#24856 Αν πήγαινε εκτός αντιπροσωπείας μάξιμουμ να πλήρωνε 300 ευρώ. Και αν ήθελε με λίγο ψάξιμο εκ μέρους του θα έπαιρνε και πιο επώνυμα ανταλλακτικά στις ίδιες τιμές ή και φθηνότερα.
Τουλάχιστον τώρα κατάλαβε οτι στις αντιπροσωπείες πηγαίνουμε μόνο για αγορά καινούριου αυτοκινήτου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#28222 2 σβελτα Leon θα εχει η εκθεση αυτοκινητου 2014 στο Ελληνικο απο τη μερια της Seat...
Seat Leon 2.0 Cupra 280hp και 2.0 TDI FR 184hp

Λογικα θα υπαρχουν κι αλλα μοντελα της γκαμας.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#90515 Ξέρουμε κανένα καλό συνεργείο για VW group στα δυτικά?
Πήγε ο άντρας της αδερφής μου να δουν ένα θόρυβο και του είπαν κατι για σασμαν (δεν ήμουν εκεί άρα δεν ξέρω ακριβώς) στα 300€.

Ξέχασα το αμάξι:
Leon MK2 1.4 TSI.
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#98808 Κλεισαμε 50.000 χλμ με το Seat Ibiza 1.2 tsi.
Ολα απροβληματιστα εκτος απο σετ μπουζοκαλωδια που αλλαχτηκε στα 3 χρονια, κλασσικο θεμα των 1.2.
Η καταναλωση παραμενει στο 7,5 λτ/100 χλμ με οχι τοσο καλες συνθηκες για καταναλωση, μικρες περιαστικες διαδρομες κλπ.
Εδω και 2 εβδομαδες εχει τοποθετηθει aftermarket φιλτρο Pipercross στο εργοστασιακο φιλτροκουτι και η διαφορα ειναι αισθητη απο τις 1.500 μεχρι τις 4.500 σαλ.
:thumbsup: :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#104362 Παρήγγειλε ο αδερφός μου τρελό αυτοκίνητο... Leon Cupra 280 (5θ). :eat:

Έπαθα πλάκα με τον εξοπλισμό του...

Δε θα το αγόραζα...αλλά πρέπει να είναι πολύ γρήγορο.

Τέσσερις μήνες θα περιμένει, 27.000 με πολύ καλό εξοπλισμό. Από έξτρα έβαλε τα bucket, αισθητήρες φώτων/βροχής/παρκαρίσματος. Τα άλλα είναι στάνταρ (κάτι led φώτα κλπ).
Άβαταρ μέλους
By Jason Bourne
#104383 Με το καλό να το παραλάβει! Φοβερό! Στην Ελλάδα δόθηκε η παραγγελία; Γιατί το συγκεκριμένο, με την έκπτωση και την απόσυρση, έχει 27.800 με το βασικό εξοπλισμό της έκδοσης. Χωρίς φυσικά πινακίδες, τέλη, κλπ.
Τα μπάκετ είναι standard και αν δεν κάνω λάθος με alcantara, δερμάτινα εννοείς;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#104386
Jason Bourne έγραψε:Με το καλό να το παραλάβει! Φοβερό! Στην Ελλάδα δόθηκε η παραγγελία; Γιατί το συγκεκριμένο, με την έκπτωση και την απόσυρση, έχει 27.800 με το βασικό εξοπλισμό της έκδοσης. Χωρίς φυσικά πινακίδες, τέλη, κλπ.
Τα μπάκετ είναι standard και αν δεν κάνω λάθος με alcantara, δερμάτινα εννοείς;


Στην Ελλάδα, ναι.

Έκαναν κάποιες επιπλέον εκπτώσεις και μας βγήκε εκεί. Περίπου 2Κ έκανε επιπλέον έκπτωση.

Είναι στάνταρ, ναι...αλλά έβαλε τα φουλ μπάκετ. Δε ξέρω ποια ακριβώς είναι.
Άβαταρ μέλους
By costas80
#104410 Πολύ ωραίο αυτοκίνητο. Επειδή κοιτάω ένα fr act, ο πωλητής με έκανε βόλτα με ένα cupra. Ωμή δύναμη θα έλεγα. Με 27κ έχει σχεδόν τα πάντα. Βέβαια ξεχνάς τη μεταπωληση
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#104429
costas80 έγραψε:Πολύ ωραίο αυτοκίνητο. Επειδή κοιτάω ένα fr act, ο πωλητής με έκανε βόλτα με ένα cupra. Ωμή δύναμη θα έλεγα. Με 27κ έχει σχεδόν τα πάντα. Βέβαια ξεχνάς τη μεταπωληση

Αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.
Θα αγορασεις ενα αυτοκινητο που δεν σου αρεσει τοσο απλα γιατι εχει καλυτερη μεταπωληση;;
Το αυτοκινητο το αγοραζουμε για εμας, οχι για τον επομενο.

Μου θυμιζει ενα γνωστο που αγορασε ενα Jazz καινουριο λεγοντας μεταξυ αλλων οτι εχει καλη μεταπωληση σε σχεση με το Xsara που ειχε και εδωσε.
Μεσα σε ενα μηνα τον τρακαρανε 3 φορες :lipsealed: ενω δεν ειχε τρακαρει ποτε πριν!
Παει η μεταπωληση............. :(
Άβαταρ μέλους
By costas80
#104434 Θεωρητικά δεν πρέπει να μας απασχολεί η μεταπώληση. Όμως το πρώτο πράγμα που μου λέει κανείς μόλις αναφέρω το seat είναι: εγώ τόσα λεφτά για seat δε δίνω.