Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#630861
thanasisr16 έγραψε:Και αν πας στη βελμαρ θα σου πουν είναι φυσιολογικό και είναι λόγω καιρού,όταν τους πεις βέβαια ότι σε όλα τα υπόλοιπα 1.8tfsi gen3 δεν ξεπερνάει τους 109 βαθμούς δεν έχουν τι να σου πουν.


thanasisr16 έγραψε:Σε επικοινωνία μου με τη βελμαρ με διαβεβαίωσαν ότι είναι φυσιολογικό και είναι λόγω θερμοκρασίας αλλά όταν τους επισήμανα ότι κανένα άλλο FR με το ίδιο μοτέρ (βλέπε busso) δε βλέπει τέτοιες θερμοκρασίες μου είπαν ότι άστο να δούμε στην αλλαγή λαδιών μήπως στρώσει :rant: :rant:

Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#630876
red_monster έγραψε:Τι σου είπε δηλαδή ?

Ότι πάει με βάση την εξωτερική θερμοκρασία και το φυσιολογικό είναι μέχρι 130 βαθμούς.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#630882 Οι Η/Ε των vag βγάζουν ενδείξεις για ήσσονος σημασίας σφάλματα. Αν στο σέρβις σου έδωσαν το οκ δεν βλέπω κανένα λόγο να αγχώνεσαι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#630883
thanasisr16 έγραψε:
red_monster έγραψε:Τι σου είπε δηλαδή ?

Ότι πάει με βάση την εξωτερική θερμοκρασία και το φυσιολογικό είναι μέχρι 130 βαθμούς.


Προφανώς και επηρεάζεται από την εξωτερική θερμοκρασία αλλά αφενός έχουμε χειμώνα (ακόμα και αν είναι ήπιος) και αφετέρου η διακύμανση δεν μπορεί να είναι πολύ μεγάλη, δεν είναι δα και αερόψυκτο :dizzy:
Το καλοκαίρι πόσο "προβλέπουν" να φτάσει?

ανακαλώ εν μέρει τα προηγούμενα :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#630886 Σίγουρα πάντως κάποιος ή κάποιοι παράγοντες επηρεάζουν το θέμα, δε μπορεί όλοι οι άλλοι να βλέπουν παρόμοια νούμερα κι εσύ διαφορετικά και να είναι όλα πόπα.

Είναι και καινούριο (και ωραιότατο) τουτούνι, μη γίνει καμιά μεσομακροπρόθεσμη ζημιά ρε γαμώτο. :(
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#630900 Να αγοράσεις ένα VCDS να τσεκάρεις μόνος σου πιθανά σφάλματα. Είναι οικονομικό, εύκολο στη χρήση και σου γλιτώνει πολλά ευρά από τους άμπαλους τεχνικούς
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#630937 Ναι ρε γαμώτο αυτό είναι που αναρωτιούμουν και εγώ,πώς μόνο σε μένα δείχνει παραπάνω θερμοκρασία.Απο αυτά που έψαξα πάντως στο νετ είδα ότι μερικοί έγραφαν για χαλασμένο αισθητήρα θερμοκρασίας.Χμμμ :hmmm:
Αλλά ναι ένα διαγνωστικό θα το πάρω να το έχω
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#630945 Αν το αποφασίσεις για καλό διαγνωστικό, κοίτα σοβαρά το VCP αντί του VCDS. Είναι μάλλον πιο ικανό σε ότι αφορά την MQB πλατφόρμα. Εγώ το έχω μετανιώσει που πήρα VCDS και μάλλον θα το δώσω να πάρω VCP.
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 03 Μαρ 2020, 20:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#630946 Seat Formentor. Νομίζω εύκολα το πιο όμορφο Seat σήμερα.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
https://www.autoblog.gr/2020/03/02/epis ... formentor/

Νομίζω κάποια στιγμή θα συνηθίσουμε και το χρυσό-χάλκινο χρώμα που αρέσκεται η φίρμα... :help:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#630960 Αυτό είναι το Cupra. Το υπο-brand της.

Το λέει και στο λινκ μέσα.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#630987 Ένα τέτοιο σε Seat με τον 1.5 tsi και ένα πακέτο cupra line(αντε και fr)θα ήταν η τοπ επιλογή σε suv!πραγματικα πανέμορφο!


< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#630995 Εγώ γιατί βλέπω ένα μελλοντικό Leon Suv?

Κι ας λένε ότι θα ναι αποκλειστικά Cupra.


< Note 8 >