Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#578114
elteo έγραψε:
Nikos! έγραψε:
thanasisr16 έγραψε:
elteo έγραψε:Κουλαδι δεν ξέρω αλλά θέλει προσπάθεια για να βάλεις από γεμάτη 3η ....2α. :s_sarcastic

Τώρα που το έχω πάρει το αμάξι και το έχω βάλει στο πάρκινγκ στο σπίτι μπήκα μέσα και αλλαζα τις ταχύτητες για να καταλάβω πως το έκανα.Ε λοιπόν για λίγα εκατοστά πιο αριστερά να πας το χέρι σου και με δεδομένο ότι εκείνη την ώρα έκανα γρήγορη αλλαγή το κακό είναι πολύ κοντά.


Το θέμα είναι ότι δε πρέπει να το πας αριστερά το χέρι σου αλλά ευθεία κάτω για 4η. :lol:


:s_howdy


Ειναι σχετικα ευκολο να το παθεις αν "χουφτωνεις" το λεβιε και πας να κανεις πολυ βιαστικη αλλαγη.
Αν αλλαζεις τις ταχυτητες σπρωχνοντας το λεβιε με ανοιχτη την παλαμη, ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω, μπαινει εκει που πρεπει και ειναι πολυ πολυ πιο δυσκολο να γινει λαθος.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#578119 Αυτό μου ήρθε κι εμένα στο μυαλό... πως τον χουφτώνεις τον λεβιέ

Αν τις αλλάζεις όλες με την ίδια λαβή είναι πιθανότερο να συμβεί νομίζω.

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#578124
elteo έγραψε:Ρε ρεντ μονστερ χάρη οι 8 άτοκες σε 2500 ευρώ ενώ έχεις δώσει ήδη άλλα τόσα μπροστά ca$h?

Εδώ κάποτε ένα λάπτοπ των 2k έπαιρνες από τα oneway (καλά τα λέω g8777 :lol: ) και σου έδιναν 12 άτοκες χωρίς προκαταβολή!

Καμία χάρη δεν είναι. Διευκόλυνση του πελάτη της είναι με κάποιον όρο (προκαταβολή). Γιατί 5100 είναι καλύτερα από 0 όπως είπε ο φίλος.

Όπως έγινε είναι η καλύτερη και πιο αναίμακτη λύση.

Προχώρα Θανάση και ποτέ ξανά σε κακοτοπιες.

Τα 1800αρια είναι σκυλιά πάντως. Κάτοχος ενός 1.8 tsi BZB που δεν μασάει τίποτα. :metalo:


Μια περίοδο οι τότε αλυσίδες ηλεκτρικών είχαν ταμπελάκια με μηνιαία «άτοκη» δόση απουσία τιμής μέτρησης. Έπρεπε να τους κυνηγήσεις για να μάθεις τιμή μετρητής η οποία αποδείκνυε ότι οι δόσεις δεν ήταν και τόσο άτοκες :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#578125
dimviii έγραψε:
red_monster έγραψε:
dimviii έγραψε:
red_monster έγραψε:Με δεδομένο ότι σαν υπάλληλος ήσουν ο τελευταίος τροχός της αμάξης (να έπαιρνες το 50% στην καλύτερη) και με δεδομένη την αναλογία τιμών του Σκραπ
http://www.agorametallon.gr/?gclid=CjwK ... 8YQAvD_BwE
Λογικά πρέπει να κάνατε καθαίρεση σε κανένα υποσταθμό της ΔΕΗ ή κανένα παλιό θερμικό εργοστάσιο σε μεγάλη βιομηχανία αν μήνα για να βγει το μαρούλι... :shifty:

εγω δεν ειπα οτι απο τα παλια πληρωσα το ρενω. Αυτο μονο εσυ το καταλαβες.
Μιλησα για παλια ανταλακτικα,και για παλια σιδερα/μπαταριες,και οτι βγαζαμε καλο μεροκαματακι απο αυτα.
Τον αριθμο των μπαταριων,το βαρος του αλουμινιου κλπ δεν μπορεις να το ξερεις.Οποτε μην βγαζεις συμπερασματα για πραγματα που αγνοεις.


Όταν πας σκραπ για ανακύκλωση ξεκαθαρίζεις το είδος
Χαλκό
Προφίλ αλουμινίου κλπ
Και τον τρόπο μεταφοράς

Στο χώρο τους υπάρχει ζυγός η πλάστιγγα ανάλογα το φορτίο. Σου κόβει παραστατικό με σφραγίδα για την απαλλαγή βάση νόμου
Έτσι πουλάς νόμιμα σκραπ, τα υπόλοιπα είναι δικές σου ιστορίες για αρκούδες


κοιμασε ορθιος μαστορα,μην το συνεχιζεις.



Τι ευγένεια Αλαχ μου :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#578129 + 3 Το έχω πάθει στα πρωϊμα φοιτητικά μου χρόνια σε Sprint 1.5 σε κόντρα με τα νέα τότε 106 Rallye 1.3, αντί για 4η 2α.

Βέβαια αυτό ήταν ενα ρημάδι Alfasud μέσα στη σκουριά αλλά το μοτέρ δεν έπαθε τίποτα. Στο επόμενο φανάρι η αλλαγή έγινε σωστά


diplomat έγραψε:+2
Κι εγώ το 'χω πάθει, αλλά το γλύτωσα με τσαρούχωμα συμπλέκτη, δεν ήταν σε πολύ γρήγορη αλλαγή όμως άρα πρόλαβα ψιλοάνετα.

Εφόσον είναι πιθανό να γίνει (όπως και έγινε) το κακό, πολλή προσοχή από δω και πέρα, και να 'ναι φυσικά το τελευταίο.
Εναλλακτικά, να 'χουμε να γκρεμίζουμε που έλεγε και μια ψυχή. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#578138 Σε τυχαία κόντρα άνευ αντίτιμου από Αμερικάνικη Βάση πρός Λ.Αλίμου. Πρίν πατήσω συμπλέκτη είχε δείξει 8,5 Κ αλλά τα boxer μοτεράκια ήταν αλεξίσφαιρα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#578245
Geo f1 έγραψε:Ο Thanasis?

Στον κηφισό 1η ώρα το βράδυ ολομόναχος εκεί που πήγαινα χαλαρός με 80-90 με μπρίζωσαν κάτι αμαξόκαυλοι συμφοιτητές :shifty: να το ανοίξω.... :vava: :slap:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#578247 Δηλαδή;
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#578251
drdino έγραψε:Δηλαδή;

Μέχρι να φτιαχτεί το πήρα από εκεί και το πήγα στο πάρκινγκ στο σπίτι μου να μην το τρώει ο ήλιος
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#578296 Πόσα χρόνια θα κάνει να φτιαχτεί? :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#578297 ειναι Πασχα ,μαλλον δεν θα υπαρχει και ετοιμοπαραδοτο.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#578356
MIXOStsi έγραψε:Πόσα χρόνια θα κάνει να φτιαχτεί? :lol:

Καμία 40αρια μέρες :rant:
Αλλά γιατί να γίνεται έρμαιο των περιστεριών; :lol: