Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#583433 Ούτε όροι έχουν ειπωθεί για την έκπτωση,ούτε πέρι ανακατασκευασμένου,αλλά θα το τσεκάρω όταν θα το φέρουν.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#584139 Μετά από 3 εβδομάδες ήρθε το μοτόρι. :yahoo:
Αύριο το φορτώνω οδική και από Δευτέρα το πιάνουν.
Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα άλλο
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#584173 Προσοχή στα κατεβάσματα τώρα ε?

< >
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#584225
Nikos! έγραψε:Προσοχή στα κατεβάσματα τώρα ε?

< >

Και φαντάσου ότι δεν πήγαινα καν για κατέβασμα,αλλά γενικώς θα προσέχω και ταρζανιές τέλος
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#584577 Καλά μη φτάνεις και στο άλλο άκρο. Να το χαίρεσαι το αμάξι .Αλλιώς ποιος ο λόγος...
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#585202 Εννοώ ότι θα είμαι πολύ πιο προσεκτικός αλλά φυσικά και θα το χαίρομαι.Αλλιως καλύτερα να το έφτιαχνα και να το πούλαγα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585214 Τέτοιες κέντες μία φορά γίνονται. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε θέλει προσοχή...
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#585378 Ελπίζω να μην προκύψει τίποτα άλλο και να έχω το αυτοκίνητο την Παρασκευή το απόγευμα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585389 160kg πάει το μοτόρι χωρίς περιφερειακά? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#585393 Τώρα το είδα,έχεις δίκιο.
Το περίμενα πιο ελαφρύ είναι η αλήθεια.
Του cupra τότε πόσο να ζυγίζει;
Σίγουρα πάνω από 200
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#585396 Στις παλέτες αναγράφονται δύο βάρη, gross και net. Το net χρειάζεται για τα αγαθά, ώστε να ξέρει ο πελάτης τι ποσότητες παραλαμβάνει, ανάλογα με το τιμολόγιο και την παραγγελία (αν φυσικά η τιμολόγηση είναι βάσει βάρους). Το gross είναι για να ξέρει ο μεταφορέας το συνολικό βάρος (για τα φορτηγά, κλαρκ κλπ). Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω λόγο ύπαρξης net, οπότε μάλλον gross είναι τα 161 κιλά, δηλαδή μαζί με το κιβώτιο-παλέτα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#585397 Μαζι με το packaging θα ειναι..σκετο ισως παιζει 140-150 κιλα...νορμαλ μου φαινεται, και οχι του Κουπρα δεν θα ειναι 200..
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585398 Νομίζω οι διαφορές στο μπλοκ μεταξύ 1.8 και 2.0 είναι στο στρόφαλο και τα μπιελοπίστονα οπότε δε θα χουν τρελές διαφορές στα βάρη. Μαζί με τα περιφερειακά βέβαια θα αυξάνει η όποια διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#585857 Ένα μίνι εγκεφαλικό η αλήθεια είναι το έπαθα :dizzy: :vava:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα