Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#602941 Για να δούμε τι λέει κι αυτό. Από εξοπλισμό και vmf πάντως σκίζει.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By sargus
#602951 Η σχεδίαση του ρε γαμωτο μου βγάζει μια φτήνια! Σαν να είναι φτωχός συγγενής. Όπως και το Ateca. Κάτι που δε συμβαίνει ας πούμε με το Leon.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#602969 Εννοείς έξω ή μέσα; Έξω είναι μια από τα ίδια με τα αδέλφια Tiguan, Kodiaq, Karoq. Δεν βλέπω τι φθηνό έχει. Μέσα, κλασικά θα έχουν γίνει κάποιες εκπτώσεις, για να δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή... Αδιάφορα κουτιά όλα τους εξάλλου, μην περιμένουμε κάτι παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#602974
sargus έγραψε:Η σχεδίαση του ρε γαμωτο μου βγάζει μια φτήνια! Σαν να είναι φτωχός συγγενής. Όπως και το Ateca. Κάτι που δε συμβαίνει ας πούμε με το Leon.

Το μόνο που μετράει σ' αυτά τα οχήματα είναι οι ευκολίες και ο εξοπλισμός. Το συγκεκριμένο είναι 1.5 150hp manual Style με μόνο έξτρα το μεταλλικό χρώμα. Άρα μιλάμε για αρχική λιανικής τα 32.400€, τα οποία δεν είναι και λίγα. Σ' αυτά τα χρήματα όμως προσφέρει τεράστιους χώρους, LED (πολύ βασικό), κάμερα, αισθητήρες, αναδιπλούμενους, AA/carplay, digital όργανα, 2ζωνικό, keyless, auto φώτα/καθαριστήρες, ηλεκτροχρωμικό κτλ.

Επομένως βγαίνει φθηνότερο από το αδερφάκι Kodiaq το οποίο το θεωρώ και ελαφρώς ασχημότερο κυρίως λόγω της έλλειψης LED σ' αυτά τα χρήματα. Την άλλη βδομάδα θα δω μήπως το πάρω για Π. Χέλι να δω τι λέει και στο ταξίδι από κατανάλωση, αν και δεν ξέρω αν θα την παλέψω με τα 150hp...
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 06 Σεπ 2019, 14:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#602978 Υποκειμενικό προφανώς το θέμα, μα εμένα από μπροστά μου αρέσει πολύ περισσότερο από τα αδερφάκια του.

Με καλύτερο σπεκάρισμα (namely μεγαλύτερες ζαντούλες) θα είναι ακόμα καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#602980 Τα βρίσκω όλα τους άθλια εμφανισιακά. Τα μόνα που σώζονται, είναι το T-Roc και το Q2 από τους VAGέληδες. Αν δούμε τι πουλάνε οι Γάλλοι δίπλα, καταλαβαίνουμε... Το VAG έπρεπε με το ζόρι ν' αποκτήσει γκάμα στα SUV και το έκανε. Εξού και καταλήξαμε να τα ξεχωρίζουμε με το ζόρι από το σήμα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#602988
diplomat έγραψε:Υποκειμενικό προφανώς το θέμα, μα εμένα από μπροστά μου αρέσει πολύ περισσότερο από τα αδερφάκια του.

Με καλύτερο σπεκάρισμα (namely μεγαλύτερες ζαντούλες) θα είναι ακόμα καλύτερο.

Το Xcellence με τις 19αρες είναι ότι πρέπει αλλά με το κωλοφορολογικό πάει στα 35Κ. Δηλαδή +2600€ για μεγαλύτερες ζάντες και 2-3 κόλπα παραπάνω (ηχοσύστημα, ασύρματη φόρτιση, +μπροστα αισθητήρες, ambient led).
Άβαταρ μέλους
By JBT
#603019 Με τόσα χρήματα αγοράζεις citroen και σε πέφτει το στόμα... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#603096 Να και ένα τεστ .Δε πάει και άσχημα για το μέγεθος του...Δεν είναι και τόσο βαρύ.Με επιβάτες και φόρτωμα βέβαια θα περνάει τους 2 τόνους.Το εσωτερικό μου αρέσει αρκετά. Πολύ πιο όμορφο από το Leon.Αυτούς τους αεραγωγούς γύρω από την οθόνη δε τους χώνεψα ποτέ.
Αλλά και εξωτερικά νομίζω πιο ωραίο από το Kodiaq.
https://www.drive.gr/test-drives/dokimi ... 150-ps-act
Άβαταρ μέλους
By Kostasfr
#613986 Καλησπέρα, μια ερώτηση από περιέργεια τα fr(1.4 1.5 1.8) και το cupra τι τουρμπίνες φοράνε;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#619146 Τι έγινε με το Leon που βάρεσε μπιέλα ;

Πως εξελίσσετε η αποκατάσταση του ασθενή ;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#619172 Ο ιδιοκτήτης φυλάει τη μαμά πατρίδα!

< Note 8 >