Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#542415 Το έχω πει και παλιότερα, το ξαναλέω: MCS R56 LCI (f/l '11).
Το καλύτερο σε "πρόβλημα ανα χαμόγελο" ratio, αρκεί να βρεις κάποιο σε νορμαλ τιμή γιατί ως συνήθως ζητάνε ότι τους καυλώσει.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#542468 Ισχύουν και τα 2 που γράφεις (σχετικά με τα προβλήματα και την τιμή).
Ζητάνε πάνω από 20 χιλ κάποιοι!!!! Απορώ αν θα τα βρούνε.

Πάντως η αγορά του μεταχειρισμένου είναι για γέλια στην Ελλάδα. Γνωστός δίνει Ατος με 230.000χλμ και αρχική τιμή 2.300! Αλλά μάλλον είναι κουβέντα για άλλο τοπικό αυτή.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#542565
morpheus έγραψε:Το έχω πει και παλιότερα, το ξαναλέω: MCS R56 LCI (f/l '11).
Το καλύτερο σε "πρόβλημα ανα χαμόγελο" ratio, αρκεί να βρεις κάποιο σε νορμαλ τιμή γιατί ως συνήθως ζητάνε ότι τους καυλώσει.

Ο Νταγκουνακης εχει ένα του 2009 με 100.000ηλιοτοφη σε μπλε ανοιχτο με ασπρη οροφη και το δινει 10.000οπτικα πολύ ομορφο σε όλα του
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#543551
224v έγραψε:
morpheus έγραψε:Το έχω πει και παλιότερα, το ξαναλέω: MCS R56 LCI (f/l '11).
Το καλύτερο σε "πρόβλημα ανα χαμόγελο" ratio, αρκεί να βρεις κάποιο σε νορμαλ τιμή γιατί ως συνήθως ζητάνε ότι τους καυλώσει.

Ο Νταγκουνακης εχει ένα του 2009 με 100.000ηλιοτοφη σε μπλε ανοιχτο με ασπρη οροφη και το δινει 10.000οπτικα πολύ ομορφο σε όλα του

Του 2009 δεν είναι LCI και την ηλιοροφή την αποφεύγουμε στα Mini. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#544114 Το LCI το ξεχωρίζεις και από τους 2 αεραγωγούς εκεί που το προηγούμενο είχε τα προβολάκια ομίχλης/μικρά φώτα, από τον πίσω προφυλακτήρα (πιο πλατύ φως ομίχλης) και από άλλες μικρολεπτομέρειες.
Πάντως εγώ και τα 10 χιλ για 100.000χλμ Cooper S τα βρίσκω πολλά.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#544199 Την οροφή φυσικά την αποφεύγουμε!!!!. Προσωπικά αποφεύγω και ολα τα R56.. Δεν με έχει φτιάξει κανένα μετα το R53 f/l. και ας καίει κάτι παραπανω.

.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#544664 Απορώ γιατί να αποφύγει κανείς την οροφή.Στη 5αρα και στο Mini είναι το μοναδικό πράγμα που δεν έχει χαλάσει....
Δε βλέπεται τα υπόλοιπά χάλια? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#544751
kostis20 έγραψε:Απορώ γιατί να αποφύγει κανείς την οροφή.Στη 5αρα και στο Mini είναι το μοναδικό πράγμα που δεν έχει χαλάσει....
Δε βλέπεται τα υπόλοιπά χάλια? :lol: :lol:


Μάλλον γιατί τρίζει σαν κουδουνίστρα :lol:

Στο cooper f56 που οδηγώ περιστασιακά σταμάτησε ο τριγμός :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#544755 Προφανώς έχει να κάνει με τις αλλαγές θερμοκρασίας.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#544830
224v έγραψε:Την οροφή φυσικά την αποφεύγουμε!!!!. Προσωπικά αποφεύγω και ολα τα R56.. Δεν με έχει φτιάξει κανένα μετα το R53 f/l. και ας καίει κάτι παραπανω.

.


Εμένα πάλι, δε μου αρέσει το εσωτερικό του R53. Βέβαια δεν το έχω οδηγήσει :)
Νιώθω το ίδιο με σένα για το F56. Μόνο το R56 με "φτιάχνει", που λες και εσύ :)

Με την ηλιοροφή νομίζω ότι το πρόβλημα είναι κυρίως τριγμοί. Αλλά νομίζω πως θα μου άρεσε να την είχα :)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#544884 Εάν εισαι Αθηνα μια ανταλλαγη βολταςθα αξιζε τον κοπο για εκτιμηση διαφορων και συμπεριφορας!!!
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#557142 Γνωστός πήρε με leasing ΜΙΝΙ countryman S auto με ηλιοροφη & δερμάτινα 39Κ.FWD όμως.
Τι λέτε για τη τιμή?
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#557151
kostis20 έγραψε:Γνωστός πήρε με leasing ΜΙΝΙ countryman S auto με ηλιοροφη & δερμάτινα 39Κ.FWD όμως.
Τι λέτε για τη τιμή?
Τι να πούμε για την τιμή, για μένα δεν τα αξίζει, για τόσα θα κοίταζα αλλού αλλά αφού τόσο του το έδωσαν και αυτός τα πλήρωσε υποθέτω θεώρησε ότι για τα γούστα του ήταν η πιο σωστή αγορά. Και περί γούστου κολοκυθόπιτα. Μεγειά του.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#557162 Όσο σκέφτομαι τι αυτοκινητάρες αγοράζεις με 40 χιλιάρικα, με πιάνει γέλωτας... :innocent: