Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#493660 Για Φλωρεντίνος δεν τα ξέρεις καλά πάντως. Η Ghibli έχει το πλαίσιο της QP, το ίδιο και η Levante. Οι κινητήρες είναι σχεδιασμένοι από την Maserati (πλην του diesel που είναι VM - ανέφερες κι εσύ την ντροπή της γκάμας, αντί για τους σωστούς βενζινοκινητήρες!!! :s_sarcastic ) και φτιάχνονται από την Ferrari στο Μαρανέλλο. Τώρα πως σου ήρθε το 300C... :lol: Το αυτοκίνητο είναι το καλύτερο οδηγικά στην κατηγορία του και απευθύνεται σε αυτούς που εκτιμούν τις αρετές του, όπως κάνουν όλα τα αυτοκίνητα. Τώρα, όποιος θέλει πλαστικά, μπορεί να πάρει Audi... και αντικαταθληπτικά για την οδηγική εμπειρία!!! :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#493661 Tα χει πει, τα χει γραψει ο Greg De Muro για τις συγχρονες Τριαινες Δια μου. :s_airkiss :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By pik.
#493669 Τι Φλωρεντινος ρε Δια....Μπολονιεζος ειμαι. :rtfm: :lol:

η QP εχει πολυ διαφορετικο πλαισιο με μεγαλες αλλαγες....τα υπολοιπα 2 εχουν ιδιο...συμφωνω

για τους κινητηρες αν και Pentastar ναι φτιαχνονται στο Μαρανελλο εκει που φτιαχνουν τους V8-V12 της Rossa.
ευτυχως εχουν αλλαξει πολλα πραγματα πλεον.Και οι κεφαλες οντως ειναι της Φερραρι.

ομως σε αυτα τα χρηματα καποιοι θελουμε τεχνολογια.
Μεσα στο ταμπλω και μπροστα μας.

εκει εχεις Ermenegildo Zegna υφασματα με πλαστικα Μιτο...ΕΛΕΟΣ. :lol:
οσον αφορα την οδικη συμπεριφορα αυτο μας ελειπε. :oops:
Εικόνα
Εικόνα

δεν σχολιαζω άλλο...
ευτυχως που υπαρχει η Quattroporte
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#493671 Sorry που σου άλλαξα πόλη. Ωραία και η Φλωρεντία πάντως. :lol:

Η Ghibli έχει το πλαίσιο της QP, με 20 cm πιο κοντό μεταξόνιο, κι επιμένω. :iconcool: https://en.wikipedia.org/wiki/Maserati_Ghibli_(M157)

Οι κινητήρες δεν είναι οι Pentastar. Τα μπλοκ φτιάχνονται στην Ιταλία, αλλά και στις ΗΠΑ από την Chrysler, διότι δεν επαρκεί μόνο η ιταλική παραγωγή. Είναι όμως σε προδιαγραφές Maserati και δεν είναι ίδια με τους Pentastar. Αυτό που μετράει είναι πως αποδίδουν και ακούγονται όμως.

ΥΓ: Τι να σχολιάσεις για το μπροστοκούνητο; :s_sarcastic
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 11 Μαρ 2018, 19:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By pik.
#493684 θελω design Ghibli ,εσωτερικο Audi ,κινητηρα Alfa Quadrifoglio ,μπροστα Tριαινα και ολα αυτα μεχρι 100χιλ.

πολλα θελω; :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#493691 Δεν ξέρεις τι θέλεις μου φαίνεται. :lol:

Αυτό το κόλλημα με τα εσωτερικά ποτέ δεν το κατάλαβα πάντως. Όταν οδηγείτε, χαϊδεύετε τα δέρματα και τα πλαστικά; :lol: Εγώ πάντως κοιτάω μπροστά και στους καθρέπτες και πιάνω μόνο τιμόνι και λεβιέ, άντε και κανένα χειριστήριο κλιματισμού ή παραθύρου μια στο τόσο. :roll:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#493697 Ισοπεδωτικός όπως πάντα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#493699 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Τζι μου!!! :s_roses
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#493712



:s_shout :s_shout :s_shout

pik για στελβιο η λεβαντε έλεγες ότι είχε γεμίσει η Μπολόνια;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#493907 πλεον και απο τα δυο...πιο πολλες Λεβαντε ομως... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#493930 Αυτό το λεβαντε έχει αρχίσει να πουλάει και εδώ, είναι πολύ όμορφο
Άβαταρ μέλους
By pik.
#493981 Εικόνα

Manari motorsport
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#494032 Αυτό το μουσούδι που βλέπω στη βιτρίνα από πίσω είναι QP;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#494087
EDDIE_147 έγραψε:Αυτό το μουσούδι που βλέπω στη βιτρίνα από πίσω είναι QP;

ναι.... :inlove:

ασε δεν υπαρχουν σαν τα Μαζερ ...