Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565130 Ακριβώς!
Δεν μπορεί το Aircross να περνάει "κυρία" και με παραπάνω χιλιόμετρα και με τα CX3 και Arona να τρέχουν οι δημοσιογράφοι να κρυφτούν μην τους πατήσουν!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565137 Απο την αλλη περναει πολυ ομορφα στο σλαλομ αλλα εκει δεν φρεναρει, ξεκινα απο τα 65 και βγαινει στα 72 χαω :hmmm:


Κατι πρεπει να εχει να κανει με την ρυθμιση του ESP, αλλα δεν ξερω τι. Σκεφτομαι ομως τι να το κανεις το σπορ στησιμο και συμπεριφορα αν σε απλη αποφυγη εμποδιου σε στειλει αδιαβαστο;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565141 Σκνιπερ συντάσσομαι με kostis.
Μιλάμε για ένα επικίνδυνο σε συμπεριφορά πού έρχεται πολύ κοντά σε πραγματικές συνθήκες οδήγησης. Εδώ δεν έχουμε την εξ απαλων onyxων (έχω συνταγή γιατρού γι αυτό ) "δοκιμή" - press release του 99.99% του γΕιδικου Τύπου.
Αυτό πού είδα στο 2κατι δεν είναι αυτοκίνητο του 2018 αλλά ροντέο στην Μοντάνα με αναβάτη εσένα και τα παιδιά σου :help:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565164 :inlove:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Το 1989 στην έκθεση του Σικάγο, η ιαπωνική φίρμα αποκάλυψε την πρώτη γενιά του πισωκινήτου roadster. Τώρα, στο ίδιο σαλόνι, έκανε πρεμιέρα η συλλεκτική εκδοχή του σύγχρονου μοντέλου με την ονομασία MX-5 30th Anniversary Edition.
Το αυτοκίνητο είναι βαμμένο στην αποκλειστική πορτοκαλί απόχρωση «Racing Orange», φέρει σφυρήλατες ζάντες Rays ZE40 RS30, πορτοκαλί δαγκάνες φρένων με την υπογραφή της Brembo εμπρός και της Nissin πίσω, καθώς και αμορτισέρ Bilstein.
Στην καμπίνα ξεχωρίζουν τα σπορ καθίσματα της Recaro σε συνδυασμό δέρματος και alcantara, οι πορτοκαλί επενδύσεις και τα διακοσμητικά σε πόρτες, αεραγωγούς και τιμόνι, καθώς και το ηχοσύστημα της Bose.

Το επετειακό MX-5 ή Miata όπως είναι γνωστό στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού, θα παραχθεί σε 3.000 μονάδες και προσφέρεται με υφασμάτινη ή σκληρή αναδιπλουμένη οροφή (RF). Για την κίνηση φροντίζει ο δίλιτρος ατμοσφαιρικός κινητήρας Skyactiv-G απόδοσης 184 ίππων, ο οποίος συνδυάζεται με μηχανικό κιβώτιο έξι σχέσεων. Προαιρετικά προσφέρεται και το αυτόματο 6άρι.

https://www.zougla.gr/automoto/news/art ... okali-mx-5
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#565165 Σαν restomod είναι το χρώμα. Αίσχος. Μέσα τέλειο πάντως.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#565167 Εκπληκτικό χρώμα...

Κάτι σχετικοασχετο... πάντα με χαλούσε το όνομα ΜΧ5...
Θα θελα να ήξερα σε πιο σημείο του κόσμου δεν θα ήθελαν να το λένε Miata αλλά ΜΧ5 που μου θυμίζει κινέζικο κινητό ή μοντέλο ξυριστικης μηχανής...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565168 Εγώ αρεσκω το χρώμα παρα πολυ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#565170 Το τεστακι αυτό έχει ήδη παράξει μια αρχιπαπατζα (M5) και στο συγκεκριμένο αναφέρουν νομίζω κάτι για χαμηλή πρόσφυση από ελαστικά.

Αν δεν συγκρίνονται τα αυτοκίνητα επί ίσοις όροις μιλάμε για χρυσές εποχές drive και μπόλικο ποπ κορν.
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#565173
mirage έγραψε:Εγώ αρεσκω το χρώμα παρα πολυ.

Κι εγώ, πολύ ωραίο σύνολο!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565177
koubeast έγραψε:
mirage έγραψε:Εγώ αρεσκω το χρώμα παρα πολυ.

Κι εγώ, πολύ ωραίο σύνολο!
Ομοίως.

Τελικά είμαστε αρκετοί με γούστο.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#565178 Το πορτοκαλί κι εμένα μου αρέσει, το nd γενικά μου αρέσει τρελά!

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565222
Obelix έγραψε:Το πορτοκαλί κι εμένα μου αρέσει, το nd γενικά μου αρέσει τρελά!
+1 συν +1
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#565239 Χρωματάκι δεν αρέσκω, αρέσκω όμως ζαντούλα. Είναι και τετραμπούλονη... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565243
sknipper έγραψε:
Obelix έγραψε:Το πορτοκαλί κι εμένα μου αρέσει, το nd γενικά μου αρέσει τρελά!
+1 συν +1
Μόλις θυμήθηκα ότι είχα πορτοκαλί αυτοκίνητο, το πρώτο "δικό μου" (αγορασμένο για μένα, φοιτητικό) αυτοκίνητο (σκαραβαίος). Ίσως για αυτό μου αρέσει, αναγνωρίζω όμως ότι για τους περισσότερους δεν πρέπει να είναι και τόσο εύπεπτο το πορτοκαλί.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#565252 Σε αυτό το αυτοκίνητο αρέσκω κι εγώ το περτικαλί. Έχει και η Ferrari ένα αντίστοιχο, αλλά στις Ιταλίδες μου φαίνεται τραγικό. Σε ένα λιγότερο σοβαρό sportscar όμως, όπως είναι το ΜΧ5, το βρίσκω χαριτωμένο.

Το πιο αγαπημένο μου στοιχείο όμως είναι ο δίλιτρος, ατμοσφαιρικός, κινητήρας με τα 184 άλογα!!! :yahoo: