Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#481188
KiloMeater έγραψε:κοντη γιορτη ..
εστειλα email του πωλητη τα full specs , trim extras κτλ να μου πει αν γινεται στα σιγουρα και ποσο κανει τελικη τιμη το CX9 εισαγωγη.
αν μου το βγαλει οπως το υπολογιζω , θα εχουμε εξελιξεις συντομα :iconcool:
Η mazda δε το φέρνει. Έφαξα το να κάνω εισαγωγή μόνος μου. Παρότι έχει προβλήματα δε Βρήκα κάτι αξεπέραστο.
Το μοναδικό εμπόδιο που τελικά είναι και no-go , ότι η mazda south Europe μου ξεκοψε κάθε πιθανότητα κάλυψης εγγύησης σε αμάξι Από Αμερική/Καναδά

Περιμένουμε να δούμε αν και πότε βγει το cx7 και τι θα λέει.
Κοιτάω και αλλου αλλά δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάζει τόσο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#481195 Ειλικρινής απορία. Γιατί θέλεις τέτοιον δεινόσαυρο;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#481254 Μore car for the buck. Γιατι να μην το θες; :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#481255
GTS έγραψε:7θεσιο


Σκοπεύει να ανοίξει γραφείο ταξιδίων; :s_sarcastic


g8777 έγραψε:Μore car for the buck. Γιατι να μην το θες;


Το ήξερα ότι είσαι της ποσότητας! Στα Γκούντις, που μου θες και γκουρμεδιές! :tomato:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#481260
GTS έγραψε:7θεσιο
Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για εκτός Ελλάδας και εξω, στους πολιτισμενους υπάρχει και αυτό.
7θεσιο Kia Sorento. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#492814 Ήρθε και η Γενευη, κουβέντα για νέο cx7
Η ανακοίνωση θεωρητικά θα γινοτανε σε μια μεγάλη έκθεση στις αρχές του 2018...
Τώρα πλέον ξέρω ποτέ θά ανακοινωθεί
Την επόμενη μέρα που θα εχω κλείσει οποιοδήποτε άλλο αμάξι και θα εχει ξεκινήσει η περίοδος αναμονής
Άβαταρ μέλους
By mak
#492927
KiloMeater έγραψε:
KiloMeater έγραψε:κοντη γιορτη ..
εστειλα email του πωλητη τα full specs , trim extras κτλ να μου πει αν γινεται στα σιγουρα και ποσο κανει τελικη τιμη το CX9 εισαγωγη.
αν μου το βγαλει οπως το υπολογιζω , θα εχουμε εξελιξεις συντομα :iconcool:
Η mazda δε το φέρνει. Έφαξα το να κάνω εισαγωγή μόνος μου. Παρότι έχει προβλήματα δε Βρήκα κάτι αξεπέραστο.
Το μοναδικό εμπόδιο που τελικά είναι και no-go , ότι η mazda south Europe μου ξεκοψε κάθε πιθανότητα κάλυψης εγγύησης σε αμάξι Από Αμερική/Καναδά

Περιμένουμε να δούμε αν και πότε βγει το cx7 και τι θα λέει.
Κοιτάω και αλλου αλλά δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάζει τόσο.


Εισάγεται επίσημα εδώ και λίγο καιρό στη ρωσία, ίσως από εκεί να υπάρχει κάλυψη σχετικά με τις εγγυήσεις. Αφού σε καλύπτει τόσο πολύ το CX9 θα μπορούσες να κάνεις μια ερώτηση για εισαγωγή από εκεί. Για του λόγου το αληθές http://www.mazda.ru/cars/newmazda-cx-9/crossover/overview/

Σχετικά τώρα με τις φήμες περί CX7, ακόμα και στη γενέυη να παρουσιαζόταν όχι σαν concept αλλά σαν έκδοση παραγωγής θα χρειαζόταν τουλάχιστον ένα εξάμηνο να περιμένεις για να υπάρξει διαθέσιμο στην αγορά της ευρώπης. H mazda όμως συνηθίζει πρώτα να παρουσιάζει το concept car και μετά την έκδοση παραγωγής... νόμιζω λοιπόν πως αν σκέφτεσαι για αγορά μέσα στο 2018 θα πρέπει να το βγάλεις από το μυαλό σου..

Υ.Γ:εγώ θα πρότεινα αγορά CX5 και με τα λεφτά που θα περισσέψουν ένα VFR και να κανονίσουμε με το vfrh trackday στα μέγαρα η A1 ring! :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#493012 Το πΡόβλημα με τη Ρωσία είναι η συνεννόηση....
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#495279 Το 2019 επιστρέφει η Mazda στην Ελλάδα!!

http://www.insider.gr/epiheiriseis/aytokinito/78751/2019-epistrefei-i-mazda-stin-ellada
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#506212 Ενα ωραίο λινκ με τα περιέχομενα του υπογείου στο αρχηγείο της Μαζντα στην Καλιφόρνια, αξίζει για τις φωτογραφίες αλλά και γιατί σε κάνει να αναρωτιέσαι που θα είχαν φθάσει τα Ιαπωνικά αυτοκίνητα αν δεν είχε σκάσει η φούσκα της Ιαπωνικής οικονομίας στις αρχες της δεκαετίας του 90.
https://jalopnik.com/i-went-into-mazda- ... 1825665166
( Δεν κρύβω ότι πολύ θα ήθελα ένα Eunos Cosmo με τους 3 ρότορες του και τα διπλά τούρμπο :metalo: )
Άβαταρ μέλους
By dimik
#506220 Ένα Rx4 για μένα :inlove:

Δεν ξέρω γιατί αλλά Mazda και Honda είναι οι μοναδικοί ιάπωνες κατασκευαστές που συμπαθώ.