Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#407730 Χτες στο Βερολινο εγινε η επισημη παρουσιαση της 6ης γενιας του Volkswagen Polo:





περισσοτερες λεπτομερειες:
http://www.autoexpress.co.uk/volkswagen ... s-and-pics


Εικόνα
Εικόνα

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

Βραζιλιανικο vw Gol 2009
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#407736 Ειδικά στις δύο τελευταίες φωτογραφίες δεν ξέρεις αν πρέπει να κλάψεις ή να γελάσεις... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#407738 Επιτέλους, σιφτυ φωτιστικά. :yahoo: :yahoo:
:shifty: :shifty:

Έχουν βγει τα ελαττώματα της τωρινής γενιάς που διορθώνονται ή ακόμα;
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#407759
REALZEUS έγραψε:Ειδικά στις δύο τελευταίες φωτογραφίες δεν ξέρεις αν πρέπει να κλάψεις ή να γελάσεις... :svivhaha:


...ειναι το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο, οταν ειδα φωτο με το νεο Polo...Λες και προκειται για fl μιας Βραζιλιανικης/Μεξικανικης εκδοσης αντιστοιχου VW, σαν το εικονιζομενο Gol ...
Σαν ενα σχεδιαστικο mix grill για τις αγορες Βραζιλιας, Μεξικου, Κινας... :lol:

Anyway, πρεπει να το δω απο κοντα για να εχω μια τελικη αποψη, αλλα σε πρωτη θεαση, μπερδεμενα τα συναισθηματα... :lol:
Η 3d λωριδα που εκτεινεται στο υψος των χειρολαβων, εχει ενδιαφερον, οπως και οι δυο ευθειες "γραμμες" στην 5η πορτα, η μια που ενωνει τα φωτιστικα σωματα και η αλλη χαμηλα λιγο πριν τον προφυλακτηρα.
Αυτες καπως δινουν ενα καπως πιο αιχμηρο στυλ στην συνολικη σχεδιαση... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#407800 Η επιτομή της σύγχρονης αυτοκίνησης! :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#407802 πιστευω δεν εχει καμμια σχεση το βραζιλιανικο με το ευρωπαικο που μιλις παρουσιαστηκε.


καποιος χρειαζεται οφθαλμιατρο,εχουμε εδω πιστευω στο φορουμ .
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#407806
pik. έγραψε:πιστευω δεν εχει καμμια σχεση το βραζιλιανικο με το ευρωπαικο που μιλις παρουσιαστηκε.


+1
Και εγώ δεν κατάλαβα κάποια ομοιότητα με το Gol (του 2009 κιόλας).
Αντε να φαινόταν σαν fl του προηγούμενου Polo που και πάλι δεν ισχύει γιατί έχει πολλές διαφοροποιησεις.

ΥΓ. Κακεκτυπο του Gol μου φάνηκε πρόσφατα ένα (οικτρο μου φάνηκε) ΚΑ+ που είδα live...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#407815 Πρωην fiesta πρωην Figo. ΑΧ :inlove:

< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#407865
Κίκιζας . έγραψε:Εικόνα


Εικόνα
Ωραίο πίσω μέρος και στις 2 :lol:

Ωραίο το polάκι. Με ένα diesel πακέτο κινητήρα γυρνάς όλη τη χώρα με 2 γεμίσματα :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#407875 Ελα σταματα. Απο τις Μερκες στα Πολο.... Θα κανει χαρακιρι ο Θωμας.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#407909 Όλο το PETROLHEADS θα κάνει χαρακίρι με το πόσο ωραίο είναι το Kolo tdi... :protest: :protest:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#407911
Kon5 έγραψε:Ωραίο το polάκι. Με ένα diesel πακέτο κινητήρα γυρνάς όλη τη χώρα με 2 γεμίσματα


Δε νομίζω να προλάβεις. Θα έχεις αυτοκτονήσει νωρίτερα. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#407913 Εδώ δεν το έκανα όταν είχα 10 χρόνια το Polo με τα 45ps. :s_sarcastic
Αυτό συγκριτικά είναι ιαπωνικό ice