Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Govus
#375685

http://www.motor1.com/news/139106/vw-go ... e-package/
Άβαταρ μέλους
By dimik
#393023 Μας έσκασε η λυπητερή....

Αναβόσβηνε ανάλογα την μέρα το check engine στο Golf, λογκαρα το error και ήταν P2015 : Intake Manifold Runner Position Sensor/Switch Circuit Range/Performance Bank 1 ενώ το αυτοκίνητο δεν είχε πρόβλημα στην απόδοση, οπότε υποψιάστηκα απλά πρόβλημα με κάποιο καλώδιο/φύσσα.

Το πάω σήμερα λοιπόν αντιπροσωπεία για το service των 115.000χλμ και για να δουν το error.
Με πάιρνουν τηλ πρίν από λίγο......2000€ θέλει σε επισκευές. :dizzy:

Έχουμε και λέμε:

σπασμένος μικρός ανεμιστήρας AC
χάνει νερά από την αντλία
λάδια από το ψυγείο λαδιού
σκασμένες φούσκες
σπασμένη βάση κιβωτίου
μπαταρία
αμορτισερ καπώ
μια φύσσα του turbo βγάζει το check engine

Σύνολο εργατικά 850€ και τα υπόλοιπα ανταλλακτκά :lipsealed:

Τους είπα να φτιάξουν την φύσσα που κάνει 100€ + 160€ το service και τα υπόλοιπα θα μου τα δώσουν γραπτώς και θα πάω κατευθείαν στον εξωτερικό μάστορα που έχω. Εκεί το κόστος θα πέσει τουλάχιστον στα μισά αν όχι παρακάτω, πχ μπαταρία για το Scirocco 200€ στην αντιπροσωπεία, 58€ Varta 60ρα εκεί.



Άρε γυναίκα, 6 μήνες το πήρες το αυτοκίνητο, τρακτέρ το έκανες :protest: :protest: :protest:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#393102 αρχισε να χαιδολογας τις ταπετσαριες. Τι ειναι 2000 ευρω μπρος στο χαιδεμα της μαλακης ταπετσαρίας.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#393113
dimviii έγραψε:αρχισε να χαιδολογας τις ταπετσαριες. Τι ειναι 2000 ευρω μπρος στο χαιδεμα της μαλακης ταπετσαρίας.


Αυτές τις ταπετσαρίες τις χαιδολογάει άλλη, το έπλυνα προχθές και μέχρι ξεραμμένα κομματάκια απο τριαντάφυλλα έβγαζα απο μέσα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#393118 ε χαλαλι τα 2000 ευρω τοτε. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#396480 Έγινε η δουλειά μας με 550 ευρώ για ανταλλακτικά και 150 εργασία.

Αλλάχτηκε αντλία νερού, μπαταρία, φούσκες, μπιλιοφοροι, επισκευαστηκε σωληνάκι του ψυγείου λαδιού που είχε μια μικρή διαρροή, βάση κιβωτίου, σινεμπλοκ, επισκευαστηκαν οι σωλήνες του vacuum και αλλαχθηκε και ο ανεμιστήρας του AC.
Μου επιδιόρθωσε/έβαψε και την μια πόρτα που κάποιος χτύπησε και εξαφανίστηκε με άλλο ένα 200ρι.

Άλλο αυτοκίνητο έγινε, να δω πόσο θα αντέξει στα χέρια της κυρίας. Τις μέχρι τώρα ζημιές μπορώ να τις θεωρήσω και φυσιολογική φθορά με τόσα πεζοδρόμια, χωματοδρομους και κατσαβραχα που έχει φάει στα χέρια μου.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#397374
dimik έγραψε:Έγινε η δουλειά μας με 550 ευρώ για ανταλλακτικά και 150 εργασία.

Αλλάχτηκε αντλία νερού, μπαταρία, φούσκες, μπιλιοφοροι, επισκευαστηκε σωληνάκι του ψυγείου λαδιού που είχε μια μικρή διαρροή, βάση κιβωτίου, σινεμπλοκ, επισκευαστηκαν οι σωλήνες του vacuum και αλλαχθηκε και ο ανεμιστήρας του AC.
Μου επιδιόρθωσε/έβαψε και την μια πόρτα που κάποιος χτύπησε και εξαφανίστηκε με άλλο ένα 200ρι.

Άλλο αυτοκίνητο έγινε, να δω πόσο θα αντέξει στα χέρια της κυρίας. Τις μέχρι τώρα ζημιές μπορώ να τις θεωρήσω και φυσιολογική φθορά με τόσα πεζοδρόμια, χωματοδρομους και κατσαβραχα που έχει φάει στα χέρια μου.

< 5 >


εγω πιστευω, ότι είναι από τα πλεον αξιοπιστα που εχω δει.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#397926 Έβαλα αγγελία στο car...μέσα σε μια ώρα 3 τηλέφωνα ένας ήρθε και το είδε ήδη.

Δε το περίμενα...

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#397929
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Έγινε η δουλειά μας με 550 ευρώ για ανταλλακτικά και 150 εργασία.

Αλλάχτηκε αντλία νερού, μπαταρία, φούσκες, μπιλιοφοροι, επισκευαστηκε σωληνάκι του ψυγείου λαδιού που είχε μια μικρή διαρροή, βάση κιβωτίου, σινεμπλοκ, επισκευαστηκαν οι σωλήνες του vacuum και αλλαχθηκε και ο ανεμιστήρας του AC.
Μου επιδιόρθωσε/έβαψε και την μια πόρτα που κάποιος χτύπησε και εξαφανίστηκε με άλλο ένα 200ρι.

Άλλο αυτοκίνητο έγινε, να δω πόσο θα αντέξει στα χέρια της κυρίας. Τις μέχρι τώρα ζημιές μπορώ να τις θεωρήσω και φυσιολογική φθορά με τόσα πεζοδρόμια, χωματοδρομους και κατσαβραχα που έχει φάει στα χέρια μου.

< 5 >


εγω πιστευω, ότι είναι από τα πλεον αξιοπιστα που εχω δει.

Με το συμπάθειο αλλά είσαι πιο κολλημένος και απο μοτερ χωρίς λάδι.

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#398066
Nikos! έγραψε:Έβαλα αγγελία στο car...μέσα σε μια ώρα 3 τηλέφωνα ένας ήρθε και το είδε ήδη.

Δε το περίμενα...

< >

Σκέψου μην το έβαλες πολύ χαμηλά. Εγώ έτσι την πάτησα, αλλά επειδή δεν ήθελα να την κατεβάσω και να την βάλω με ανεβασμένη τιμή, το έδωσα στον μονο που δεν έκανε παζάρι
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#398067
belgarion έγραψε:
Nikos! έγραψε:Έβαλα αγγελία στο car...μέσα σε μια ώρα 3 τηλέφωνα ένας ήρθε και το είδε ήδη.

Δε το περίμενα...

< >

Σκέψου μην το έβαλες πολύ χαμηλά. Εγώ έτσι την πάτησα, αλλά επειδή δεν ήθελα να την κατεβάσω και να την βάλω με ανεβασμένη τιμή, το έδωσα στον μονο που δεν έκανε παζάρι


Το έβαλα 7.840.

Είναι χαμηλά?

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#398070
Nikos! έγραψε:
belgarion έγραψε:
Nikos! έγραψε:Έβαλα αγγελία στο car...μέσα σε μια ώρα 3 τηλέφωνα ένας ήρθε και το είδε ήδη.

Δε το περίμενα...

< >

Σκέψου μην το έβαλες πολύ χαμηλά. Εγώ έτσι την πάτησα, αλλά επειδή δεν ήθελα να την κατεβάσω και να την βάλω με ανεβασμένη τιμή, το έδωσα στον μονο που δεν έκανε παζάρι


Το έβαλα 7.840.

Είναι χαμηλά?

< >

Δεν ξέρω, λογικό μου ακούγεται, άλλα αντίστοιχα σε χιλιόμετρα που παίζουν? Εγώ το δικό μου ( highline, dsg , με 120.000χλμ όμως ) το έδωσα 9500€ μέσα σε 2 μέρες.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#398071
belgarion έγραψε:
Nikos! έγραψε:
belgarion έγραψε:
Nikos! έγραψε:Έβαλα αγγελία στο car...μέσα σε μια ώρα 3 τηλέφωνα ένας ήρθε και το είδε ήδη.

Δε το περίμενα...

< >

Σκέψου μην το έβαλες πολύ χαμηλά. Εγώ έτσι την πάτησα, αλλά επειδή δεν ήθελα να την κατεβάσω και να την βάλω με ανεβασμένη τιμή, το έδωσα στον μονο που δεν έκανε παζάρι


Το έβαλα 7.840.

Είναι χαμηλά?

< >

Δεν ξέρω, λογικό μου ακούγεται, άλλα αντίστοιχα σε χιλιόμετρα που παίζουν? Εγώ το δικό μου ( highline, dsg , με 120.000χλμ όμως ) το έδωσα 9500€ μέσα σε 2 μέρες.


Ίδιο εξοπλισμό δε παίζει. Ένα με καλύτερο έχει 9.

< >