Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By elvet
#374274
famas έγραψε:Ναι, το είδα το σηματάκι πίσω, αλλά μπορεί να είναι και 2λιτρο. Δεν ξεχωρίζεις αν είναι και τα δύο γράμματα κόκκινα.

Και το S και το Ι κόκκινα είναι
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#375446 Πείτε μου κάτι, γιατί δε ξέρω τι να κάνω.

Το Golf έχει γύρω γύρω χτυπήματα εκ των οποίων ένα στη πόρτα από το γκαράζ στο γραφείο στης συζύγου.

Επειδή πρόκειται να το πουλήσουμε, αυτά τι τα κάνουμε τώρα? Να τα φτιάξω ή να τα αφήσω να τα δει ο αγοραστής γιατί αν το πάει να έλεγχο σιγά μη πιστέψει ότι ήταν μικρή ζημιά και ότι έγινε σε γκαράζ. :roll:

Κατά τ'άλλα το αυτοκίνητο είναι τέλειο, με τα σέρβις του κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#375447 Εγώ θα τα αφηνα.
Όταν πούλησα το άστρα αυτό εκανα δλδ. Ειχε 2-3 μικροχτυπηματα (καπώ, πίσω φτερο και πίσω πόρτα) και τα άφησα επίτηδες να μη μου λένε είναι βαμμένο και αρα τρακαρισμένο κλπ.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#375455 Συμφωνώ, και εγώ είχα ένα χτύπημα στην πόρτα του συνοδηγού στο Γκολφ οταν το πούλησα και το άφησα έτσι.Σε τελική ανάλυση ας αποφασίσει ο επόμενος αν και πως θέλει να το φτιάξει
Άβαταρ μέλους
By g8777
#375462 +1
Περισσοτερη "ζημια" θα κανεις αν τα διορθωσεις και το ανακαλυψει ο επιδοξος αγοραστης , αστα ετσι.
Θα τα φτιαξω με την ησυχια μου. :inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#375474
Nikos! έγραψε:Πείτε μου κάτι, γιατί δε ξέρω τι να κάνω.

Το Golf έχει γύρω γύρω χτυπήματα εκ των οποίων ένα στη πόρτα από το γκαράζ στο γραφείο στης συζύγου.

Επειδή πρόκειται να το πουλήσουμε, αυτά τι τα κάνουμε τώρα? Να τα φτιάξω ή να τα αφήσω να τα δει ο αγοραστής γιατί αν το πάει να έλεγχο σιγά μη πιστέψει ότι ήταν μικρή ζημιά και ότι έγινε σε γκαράζ. :roll:

Κατά τ'άλλα το αυτοκίνητο είναι τέλειο, με τα σέρβις του κανονικά.

Έγω θα έβγαζα μια φώτο πριν, θα τα έφτιαχνα και μετά θα το έδινα. Θα σου έρχεται ο κάθε βλάκας και θα σου λέει μείον 500€ γιατί πρέπει να φτιάξω τις γρατζουνιές που εσύ μπορεί να τις φτιάξεις πχ με 200€. Εννοείται παραδέχεσαι ότι είναι βαμμένο και αν σου κουνηθεί κανείς του μοστράρεις τη φώτο. Έτσι δείχνεις και πιο ψείρας. Όχι ότι θα μετρήσει ιδιαίτερα στον υποψήφιο αγοραστή Golf αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#375476 Ως γνωστόν οι κάτοχοι Golf είμαστε νοικοκυραίοι και τα θέλουμε βαμμένα, γυαλισμένα, με μαλακά πλαστικά και φτιαγμένες ταπετσαρίες. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#375499
dimik έγραψε:Ως γνωστόν οι κάτοχοι Golf είμαστε νοικοκυραίοι και τα θέλουμε βαμμένα, γυαλισμένα, με μαλακά πλαστικά και φτιαγμένες ταπετσαρίες. :rtfm:


Κάτσε τώρα να σε πάρει πρέφα ο dimvii και θα σου πω τι έχει να σου σούρει... :lol: :lol:


Πάντως, όταν πούλησα τη Νίτσα εγώ δεν έφτιαξα κάτι τέτοιες ψιλογρατζουνιές και ο αγοραστής ούτε που ασχολήθηκε. Νομίζω καλύτερα από το να το δει βαμμένο και να του μπουν ψίλοι... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#375547
g8777 έγραψε:+1
Περισσοτερη "ζημια" θα κανεις αν τα διορθωσεις και το ανακαλυψει ο επιδοξος αγοραστης , αστα ετσι.
Θα τα φτιαξω με την ησυχια μου. :inlove:


Εντάξει τότε θα τα βρούμε. :shifty:


< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375550
g8777 έγραψε:Θα τα φτιαξω με την ησυχια μου. :inlove:


Ξουτ! Φύγε απο δω! :x

Νίκο θα τα βρούμε, μην ανησυχείς. 5 πάνω, 25 κάτω. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#375552 Νικο εβαλα τον Κιουση να παρει Ps4. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#375574
dimik έγραψε:Ως γνωστόν οι κάτοχοι Golf είμαστε νοικοκυραίοι και τα θέλουμε βαμμένα, γυαλισμένα, με μαλακά πλαστικά και φτιαγμένες ταπετσαρίες. :rtfm:


τι εννοεις ''φτιαγμένες ταπετσαριες?''
ξεκολλάνε ,κρεμανε και τις ξανακολλατε?
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#375598 Εγώ δεν καταλαβαίνω τί πρόβλημα υπάρχει αν έχει τρακάρει και αλλαχτεί π.χ. η πόρτα.Αν το δει ο μηχανικός και στα σημεία που πρέπει είναι οκ,τσεκάρει και το χτυπημένο/αλλαγμένο σημείο για τυχόν τριγμούς κακοτεχνίες κλπ τότε τί πρόβλημα υπάρχει;
Τουλάχιστον εφόσον υπάρχουν και τα χαρτιά ασφαλιστικής και συνεργείου με τα αυθεντικά ανταλλακτικά :hmmm:
Τελευταία επεξεργασία από Cosmonaut21 και 14 Μαρ 2017, 17:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#375600
g8777 έγραψε:Νικο εβαλα τον Κιουση να παρει Ps4. :inlove:


Δε βοηθάει, ίσα ίσα μέσα με βάζεις

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#375657
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Ως γνωστόν οι κάτοχοι Golf είμαστε νοικοκυραίοι και τα θέλουμε βαμμένα, γυαλισμένα, με μαλακά πλαστικά και φτιαγμένες ταπετσαρίες. :rtfm:


τι εννοεις ''φτιαγμένες ταπετσαριες?''
ξεκολλάνε ,κρεμανε και τις ξανακολλατε?

Βάζουμε νέες, τι μας πέρασες για κατόχους Renault?

< >