Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#570275 Ο λόγος που έδωσα το Golf και είπα δεν ξαναγοράζω vw.
Πανάκριβα service και πολλά προβλήματα, από αστεία έως σοβαρά.
Πάντως προσωπικά απο τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών δεν είχα θέμα. Τα πάντα αυθημερόν.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#570278 Δαγκώνουν το χέρι που που τους τάιζε τόσα χρόνια εκεί στο autopempti? Ρίσκο...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#570279 Οι άνθρωποι αυτοί μετά έχουν το θράσος να ενημερώνουν για την αγορά αυτοκινήτου.
Είναι να γελας εσαεί με το τσίρκο του ειδικού τύπου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570280
Andreasdik έγραψε:Πάντως προσωπικά απο τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών δεν είχα θέμα. Τα πάντα αυθημερόν.


Πέρα από τα ανταλλακτικά του τακτικού σέρβις, δεν βρήκα έναν κωδικό που να είναι άμεσα διαθέσιμος... Όλα έπρεπε "να γίνει παραγγελία από Γερμανία με παράδοση σε περίπου 40 μέρες"... Στάνταρ απάντηση...

Ώσπου η μητέρα μου (δικό της ήταν το αμάξι) σε κάποια φάση τους άρχισε στο ξέχεσμα όταν της είπαν τη στάνταρ απάντηση για τον διακόπτη των φλας (που φυσικά και έσπασε στα καλά του καθουμένου, μαζί με άλλα χίλια πράγματα κατά διαστήματα) "καλά, είστε σοβαροί;;; Κοτζάμ αντιπροσωπεία και δεν έχετε έναν διακόπτη;;; Κλείστε το τότε το μαγαζί, κοροϊδεύετε τον κόσμο"... Και ως δια μαγείας βρέθηκε και το αμάξι ετοιμάστηκε σε 45 λεπτά, μάλλον ξήλωσαν από εκθεσιακό... :s_sarcastic Ευτυχώς λίγο μετά, πριν προλάβει να ξαναχαλάσει κάτι στο μπουρδέλο το ξεφορτωθήκαμε...

Όσο για τα πλαστικά του εσωτερικού, που τόσο μάγεψαν την μητέρα μου στην έκθεση, μετά από 4-5 χρόνια είχαν άθλια εικόνα... Κύματα παντού, το ντουλαπάκι του συνοδηγού είχε σπάσει και δεν μπορούσε να κλείσει, γρατζουνιές παντού (το γρατζουνίζεις και με την ιδέα)... Και με προσεκτική χρήση, το 206 μου χωρίς καμία προσοχή δεν είχε τίποτα... Όσο για γρατζουνιές στα υποτίθεται κατώτερα ποιοτικώς πλαστικά του Πεζώ, με μαχαίρι μόνο αν έκανες κάτι, με νύχι με τίποτα :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#570281 Ναι Μαρku μ' καλά είναι αυτά όταν τα λέμε σε ένα φόρουμ, όταν είσαι υποτίθεται επαγγελματίας μπαχαχαχαχαχαα δημοσιογράφος οφείλεις να ακολουθείς τη βασική δεοντολογία.
Εννοείται ότι στο δήθεν γκάλοπ ακούστηκαν οι απόψεις των δυσαρεστημένων. Το Επίσης εννοείται ότι το διαφημιστικό μπάτζετ της κοσμοκαρ θα αυξηθεί οσονουπω.
Αυτό πού είναι ασυγχώρητο όμως είναι ότι οι κατσαπλιαδες του autsotriti φέρνουν πρό τετελεσμένων γεγονότων τούς άλλους κατσαπλιαδες της κοσμοκαρ.
"Ξέρετε, κάποιοι τυρογαριδακηδες αναγνώστες μας έχουν παράπονα από την εξεπερετηση (σ.τ.μ Πατρινός) ------->γεγονός ------->ενοχή κοσμοκαρ------>τι θα κάνετε ως εταιρεία για να μην έχετε μπερδέματα με το περιοδικό μας"

Εμ δεν φταίνε αυτοί.Επρεπε να τα κάνουν σε καμιά Tesla αυτά τα τσαλιμια. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#570283
markvag έγραψε:
...

Όσο για τα πλαστικά του εσωτερικού, που τόσο μάγεψαν την μητέρα μου στην έκθεση, μετά από 4-5 χρόνια είχαν άθλια εικόνα... Κύματα παντού, το ντουλαπάκι του συνοδηγού είχε σπάσει και δεν μπορούσε να κλείσει, γρατζουνιές παντού (το γρατζουνίζεις και με την ιδέα)... Και με προσεκτική χρήση, το 206 μου χωρίς καμία προσοχή δεν είχε τίποτα... Όσο για γρατζουνιές στα υποτίθεται κατώτερα ποιοτικώς πλαστικά του Πεζώ, με μαχαίρι μόνο αν έκανες κάτι, με νύχι με τίποτα :lol:



Μου περιγράφεις τα περισσότερα Τουοτα που οδήγησα και είχε η οικογένεια μου. :s_sarcastic Άθλια, χιλιογρατζουνισμενα με την ιδέα και μόνο.

Τα Playmobil πλαστικά του Λεόν μου πάντως αν και οπτικά πολλοί τα κορόιδευαν 10 χρόνια μετά είναι αγρατζουνιστα, χωρίς να τρίζουν και χωρίς να έχουν ξεθωριάσει παρότι έχει φαει πολύ ήλιο.

Τα μόνα που ξεθωριάσαν και θα τα τριψω και θα τα περάσω βερνίκι είναι τα εμπρός φώτα και τα πλαστικά φινιστρίνια πίσω που ανοίγει η πόρτα.

Αλλά είπαμε 10 χρόνια ελληνικός ήλιος, ο αγαπημένος του Σκοτς και του Δία. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#570287 Διαβαζοντας αυτά που λετε εδώ για τα Γερμανικα δεν προσθετω τιποτα γιατι ηδη θεωρούμαι οτι βγαζω σπυρακια με τα Γερμανικα προιοντα, αλλωστε δεν εχει η οικογενεια παρα μονο από σποντα το μινι 2006, που ειλικρινά δεν εχει ποιοτικα θεματα αλλα εχει εισαχθεί από USA.
Το AYGO, όμως εσωτερικα είναι σαν καινουριο και ας είναι από τα πρωτα του 2006 με 149000, το πλαστικο του αλαρμ δειχνει οπτικα θρυματισμενο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570322
g8777 έγραψε:Ναι Μαρku μ' καλά είναι αυτά όταν τα λέμε σε ένα φόρουμ, όταν είσαι υποτίθεται επαγγελματίας μπαχαχαχαχαχαα δημοσιογράφος οφείλεις να ακολουθείς τη βασική δεοντολογία.
Εννοείται ότι στο δήθεν γκάλοπ ακούστηκαν οι απόψεις των δυσαρεστημένων. Το Επίσης εννοείται ότι το διαφημιστικό μπάτζετ της κοσμοκαρ θα αυξηθεί οσονουπω.
Αυτό πού είναι ασυγχώρητο όμως είναι ότι οι κατσαπλιαδες του autsotriti φέρνουν πρό τετελεσμένων γεγονότων τούς άλλους κατσαπλιαδες της κοσμοκαρ.
"Ξέρετε, κάποιοι τυρογαριδακηδες αναγνώστες μας έχουν παράπονα από την εξεπερετηση (σ.τ.μ Πατρινός) ------->γεγονός ------->ενοχή κοσμοκαρ------>τι θα κάνετε ως εταιρεία για να μην έχετε μπερδέματα με το περιοδικό μας"

Εμ δεν φταίνε αυτοί.Επρεπε να τα κάνουν σε καμιά Tesla αυτά τα τσαλιμια. :shifty:


Μαζί σου προφανώς. Ο ειδικός τύπος στην Ελλάδα (με ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις) είναι ΓΤΠΚ και το συγκεκριμένο έντυπο είναι από τα χειρότερα...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570335 Το autotriti απλά δεν πήρε το κονδύλι που ήθελε από την Kosmokar και τώρα τους εκβιάζει, λέγοντας αυτό που ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι...
Και φυσικά, ακόμη και να ήθελε η Kosmokar να κάνει κάτι, το γεγονός είναι πως είναι εξαιρετικά δύσκολο και ακριβό να βελτιώσεις την ικανοποίηση του πελάτη, έχοντας ένα αναξιόπιστο προϊόν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#570338
Anonymous Founder έγραψε:λέγοντας αυτό που ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.


Αλλο η αίσθησις του κοσμου ,αλλο τι ισχυει πραγματικα. :s_yes

5 ατομα γραψανε, 5 διαφορετικες αποψεις διαβασαμε. :s_yes

Τον Μαρκο τον πεταω οξω απο τις μετρησεις ως ακραια τιμη.

Αφου του ριξω και ενα χερι ξυλο για τις ΒΛΑΣΦΗΜΙΕΣ του. :x
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#570340
g8777 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:λέγοντας αυτό που ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.


Αλλο η αίσθησις του κοσμου ,αλλο τι ισχυει πραγματικα. :s_yes

5 ατομα γραψανε, 5 διαφορετικες αποψεις διαβασαμε. :s_yes

Τον Μαρκο τον πεταω οξω απο τις μετρησεις ως ακραια τιμη.

Αφου του ριξω και ενα χερι ξυλο για τις ΒΛΑΣΦΗΜΙΕΣ του. :x


Αφου αλλο η αισθησις και αλλο η πραγματικοτης (sic) :shifty: να πας να παρεις Golf οχι Focus :shifty: :shifty: :shifty:


Ευχαριστω

Edit.
my 60 cents
Άβαταρ μέλους
By g8777
#570341 Δεν θα σε λυπηθω, θα σε αφησω στα ξυραφενια νυχια του belgarionα. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#570343
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:λέγοντας αυτό που ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.


Αλλο η αίσθησις του κοσμου ,αλλο τι ισχυει πραγματικα. :s_yes

5 ατομα γραψανε, 5 διαφορετικες αποψεις διαβασαμε. :s_yes

Τον Μαρκο τον πεταω οξω απο τις μετρησεις ως ακραια τιμη.

Αφου του ριξω και ενα χερι ξυλο για τις ΒΛΑΣΦΗΜΙΕΣ του. :x


Αφου αλλο η αισθησις και αλλο η πραγματικοτης (sic) :shifty: να πας να παρεις Golf οχι Focus :shifty: :shifty: :shifty:


Ευχαριστω

Edit.
my 60 cents
Πάνω που τον έχω ψήσει για group buy πας να μου το χαλάσεις

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#570344
belgarion έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:λέγοντας αυτό που ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.


Αλλο η αίσθησις του κοσμου ,αλλο τι ισχυει πραγματικα. :s_yes

5 ατομα γραψανε, 5 διαφορετικες αποψεις διαβασαμε. :s_yes

Τον Μαρκο τον πεταω οξω απο τις μετρησεις ως ακραια τιμη.

Αφου του ριξω και ενα χερι ξυλο για τις ΒΛΑΣΦΗΜΙΕΣ του. :x


Αφου αλλο η αισθησις και αλλο η πραγματικοτης (sic) :shifty: να πας να παρεις Golf οχι Focus :shifty: :shifty: :shifty:


Ευχαριστω

Edit.
my 60 cents
Πάνω που τον έχω ψήσει για group buy πας να μου το χαλάσεις

< Note >


Δεν με ενημερωσες, που να ξερω ο δολιος :oops:

Αλλα μη σκας, εδω ειχε δυο Polo στην κατοχη του, Ο,ΤΙ θες αγοραζει :s_wink
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#570484 Βαλβίδα Bosch η οποία στο amazon και στο car.gr βρίσκεται με 20€ (με τιμολόγιο παρακαλω) η κοσμοκαρ την κοστολογεί 60€ ενώ για ανταλλακτικά και εργασία χρεώνει πάνω από 200€.

Για την ιστορία η βαλβιδα αλλαχτηκε χθες το βράδυ στο χαλαρό σε 25-30’ και αυτό γιατί δεν έβγαιναν εύκολα τα κολαρα μιας χρήσης.

Ψάχνοντας σε αμερικανικά φορά, εργασίες που εκεί θεωρούνται προγραμματισμένες στην Ευρώπη είναι εφόρου ζωής.

Το μπουρδελο της κοσμοκαρ χαντακώνει μερικά αξιόλογα τετράτροχα