Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527637
cosneo έγραψε:

Οι Nissanαιοι το Κ11 το θεωρούν το καλύτερο Nissan που έβγαλε το Sunderland. Φαντάζομαι για την αξιοπιστία του.

Δεν με εκπλήσσει η ζήτηση του. Και εδώ έχω ακούσει ότι φεύγουν εύκολα αν και λίγοι έως κανένας συνήθως θέλουν να το δώσουν. Χρηματικά δεν αξίζει ούτως ή άλλως.
Το δικό μου το Κ11 θα το φτάσω ως τις ιστορικές πινακίδες. Στα 22 του χρόνια η μόνη φορά που χρειάστηκε οδική βοήθεια ήταν όταν έχασε την πρόσοψη του μετά από επαφή με σκύλο στην ΕΟ.
Νομίζω ότι ο @scotch το δίνει γιατί δεν το χρειάζεται πλέον, δεν το χρησιμοποιεί ή πιάνει χώρο στο γκαράζ του. Κάποιο σοβαρό λόγο δεν έχει.


cosneo για να ολοκληρωθεις, πρεπει να οδηγησεις και κανα αγωνιστικο κ11
Ειχα οδηγησει τα νοικιαρικα του Κουρτεση στο παραλληλοδρομιο.
Εαν τα εχει ακομα και τα νοικιαζει ηταν φθηνα,θα αξιζει να το δοκιμασεις. :inlove: Αυτο που ειχα οδηγησει ηταν και με ισογραναζο σαζμαν της hewland.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#527639 Είμαι βέβαιος πως είναι εξαιρετικά αξιόπιστο και οικονομικό, αλλά το πολιτισμικό σοκ που είχα πάθει όταν μπήκα, ήταν ασύλληπτο. Μιλάμε πως σε γύριζε πίσω δεκαετίες, ο θόρυβος, η έλλειψη άνεσης, η έλλειψη στοιχειώδους εξοπλισμού, για εμένα το κάνουν απολύτως ακατάλληλο για τις σημερινές συνθήκες, εκτός αν μιλάμε για ανθρώπους που κάνουν ελάχιστα χιλιόμετρα το χρόνο και απλά θέλουν έναν αξιόπιστο κουβά.
Και στην Ελλάδα πάντως έχει τρελή ζήτηση, φίλος που είχε το 1000άρι το πούλησε για πλάκα (το μόνο αξεσουάρ ήταν το A/C , ούτε ηλεκτρικά παράθυρα και κλειδαριές δεν είχε). Στην θέση του αγόρασε την Υpsilon! :lol:
Λογικό, μετά από την συμβίωση χωρίς κανένα αξεσουάρ, ήθελε να ρεφάρει... :oops:
Εννοείται, η συγκεκριμένη Ypsilon είναι καταπληκτικό αυτοκινητάκι, αλλά είπαμε, Nissan, αξιοπιστία, κλπ κλπ.
:ninja:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527643 Πράγματι, το δίνω, με μισή καρδιά, γιατί δεν μας χωράει πια και δεν έχω δεύτερη θέση στο γκαράζ. Το ήθελε φίλος στην Αθήνα αλλά το κόστος εκτελωνισμού και μεταφοράς καθιστούσε την αγορά του απαγορευτική (έβγαινε γύρω στις 2.500, αν θυμάμαι καλά).

Cosneo μήπως ενδιαφέρεσαι;

Αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, λίγες ώρες έχουν μείνει μέχρι να φύγει :-(

Edit: συμφωνώ με HF. Αν είχε a/c και υδραυλικό τιμόνι, θα το σκεφτόμουν κι εγώ να το κατεβάσω Ελλάδα. Εδώ δεν θεωρώ κανένα από τα δύο απαραίτητα, Ελλάδα όμως...

< >
Τελευταία επεξεργασία από Scotch και 06 Αύγ 2018, 11:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#527644 Το πλησιέστερο που έχω οδηγήσει ήταν ένα φτιασιδωμένο 1.3 Super S στο Sunderland το 95'. Σε αγώνες συμμετείχε ή θα συμμετείχε. Αν θυμάμαι καλά κάπου στα 90+ άλογα και με στήσιμο πίστας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527646 υπηρχε και το κιτκαρ που ηταν κουκλι!! :inlove: :inlove: :inlove:

1300 κυβικα 160 αλογα 4πεταλουδο 8μπεκο,790 κιλα,6αρι σειριακο hewland. :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#527653 Εχει ενα τέτοιο ο Μπασδελης στη Κόρινθο που έχει την αντιπροσωπία... Γκρουπ 2 νομιζω... Θεϊκό δεξιοτίμονο απο Αγγλία.. Το έχει οδηγήσει και ο ΣΧ. Εχεις και αλλά αγωνιστικά παλιά, 1600 SSS κλπ.

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#527717 Αυτό που με εντυπωσίασε στο Κ11 του cosneo ήταν το κούμπωμα του κιβωτίου. Εξαιρετικά μικρές διαδρομές και αίσθηση επιπέδου ΜΧ5. Σαν να τραβούσε μαγνήτης τον μοχλό στην θέση του!
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#527779
dimviii έγραψε:υπηρχε και το κιτκαρ που ηταν κουκλι!! :inlove: :inlove: :inlove:

1300 κυβικα 160 αλογα 4πεταλουδο 8μπεκο,790 κιλα,6αρι σειριακο hewland. :inlove:

Εικόνα


Έχω φτιάξει φρένα σε ένα Κ11 με αυτό το μοτέρ που αναφέρεις , το μοτέρ είναι από Ιαπωνία και βελτιωμένο, το έχει ένα παιδί που εργάζεται στο ΚΤΕΟ Παλλήνης, μοτέρ απίστευτο με στροφάρισμα που σε τρελαίνει

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#527870 Για να λέει NEO-VVL πάνω, το πιθανότερο είναι να είναι 1,6 L
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527875 αλλο το neo -vvl και αλλο το μοτερ του μικρα κιτκαρ που ειναι 1,3 λιτρων.
το neo-vvl ειχε κορυφαια αποδοση ιππων/λιτρο οταν βγηκε,παραπανω και απο τα χονδα v-tec/vti
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#528668 Τέλος εποχής. Έφυγε ο micraρος, μετά από σχεδόν 20 χρόνια στην κατοχή μας.
Το πήρε μια όμορφη οικογένεια με 4 παιδιά, για πρώτο αυτοκίνητο των δύο μεγάλων. Στα χρήματα της αγγελίας, χωρίς κανένα παζάρι. Όταν το είδαν, περιορίστηκαν μόνο να λένε "immaculate", "in pristine condition", "oh God", και κάτι τέτοια .
Στο καλό

Ήταν ο 2ος που το έβλεπε. Ο πρώτος έψαχνε για κορόιδα. Και υπήρχαν 6 ραντεβού για το ΣΚ. Πιστεύω αν είχα χρόνο στη διάθεσή μου, θα έπιανε και περισσότερα.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#528669 Καλοταξιδο να τους είναι και για καμιά 20αρια ακόμα χρόνια μια χαρά θα τους βολέψει και αυτούς!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#528702 800£, 43.000 μίλια (μοντέλο 9/1998).

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#528717 Σε 20 χρόνια μόνο 43Κ μίλια;;; :yahoo: Γι' αυτό πετούσαν από τη χαρά τους αυτοί που το πήρανε!