Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664348 Καλέ...
Το τσαγουαρ ποσταρα;
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#664373 Είναι ολόιδιο!! :s_omg :s_omg

Ίσως έτσι εξηγείται , γιατί μου αρέσει τόσο πολύ ! :innocent:
Άβαταρ μέλους
By 007
#669150 Εικόνα

με τετραδιευθυνση πανω απ' ολα :ninja:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#670521 Κάνουν πουλάκια τα μάτια μας...

Εικόνα
Εικόνα

Honda Z με homage για τη σειρά Nissan Z. :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#670527 Νομίζω ότι ούτε η Nissan για τα έργα τέχνης της, ούτε η Honda για αυτό το μυγοχεσμα δεν χρησιμοποιησαν σαν επίσημη ονομασία το σκέτο Ζ.
Fairlady Z ήταν στα Nissan αν και ποτέ δεν κατάλαβα αν το "Ζ" ειχε κάποιο νόημα στην Ευρώπη με κάποια να τα λένε "κάτιSX" και κάποια "κάτιΖΧ"
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#670530 Σκέτο Nissan Ζ δεν υπήρξε ποτέ, πάντα είχε νούμερο (240 - 260 - 280 - 350 - 370) ή είχε το Fairlady μπροστά. Το 280 βγήκε και σε εκδοχή ΖΧ αλλά ήταν πρακτικά άλλο αυτοκίνητο, πιο μεγάλο.
Τα SX ήταν συνδεδεμένα με τη γραμμή Silvia μόνο νομίζω. Πολύ μπλέξιμο πάντως η ονοματολογία τους, πολυτεχνείο πρέπει να έχεις τελειώσει για να βγάλεις άκρη.

To μυγόχεσμα :lol: :lol: :lol: το ήξερα σαν Ν360, αλλά από ό,τι φαίνεται είχε και άλλες εκδοχές και ονομασίες. Ωραίο πάντως το cross-homage.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#675228
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#680307 Το QQ σήμερα κλείνει 8ετια.
122.306 χλμ. με τη χρονιά που κλείνει να είναι προφανώς αυτή με τα λιγότερα χλμ.
που έχει κάνει. Μόλις 10.000.

Μελέτησα χθες το βιβλίο σέρβις και διαπίστωσα ότι έχει βγάλει κάποια θεματακια.... Τα οποία όμως δεν τα θυμάμαι γιατί μου τα λέει ο φαδερ αλλά δεν τον προσέχω.

Γενικά το χει παρατήσει λίγο στην τύχη του και χρειάζεται άμεσα λάστιχα και σίγουρα μια οθόνη android γιατί εχθές που μπήκα να το βάλω μπρος, αισθάνθηκα σα να διακτινιστηκα στο 2000 ( feeling Greek of late capitalism).

Επιπλέον τον έχει κουράσει γιατί πλέον το θεωρεί γκουμουτσα και δεν τον βολεύει για καθημερινές μετακινήσεις. Και έτσι αυτή τη χρονιά το Ford έγινε ο μήνας που θρέφει τους 11. Αν δεν ήταν δηλαδή και πολύ πιο χαμηλό, σίγουρα θα το έπαιρνε συχνότερα.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#680332 Και εγώ πριν λίγες μέρες έκλεισα 6ετια στο CC και ταυτόχρονα έφτασα στα 100000 χλμ από το 2014 με τα 38000 χλμ που αγοράστηκε. Αν και μτχ, τέρας αξιοπιστίας το άτιμο με μόνο 2 μπαταρίες και ένα γρασάρισμα στα παράθυρα για να μην τρίζουν στα επιπλέον θέματα πέρα από τα βασικά ετήσια του σέρβις.
Εικόνα

Focusman91 έγραψε:... μια οθόνη android γιατί εχθές που μπήκα να το βάλω μπρος, αισθάνθηκα σα να διακτινιστηκα στο 2000 ( feeling Greek of late capitalism).

Το ίδιο και εγώ. Εντελώς παρωχημένο πλέον. Σκυλοβαρέθηκα δε απο το 2006 να βλέπω σε τρία αυτοκίνητα ακριβώς την ίδια πρόσοψη με μόνη της διαφορά στο χρώμα της... ένα μπεζ Clarion, ένα μαύρο Clarion και ένα καφέ Clarion.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#680410 Η Nissan μανία με τα clarion μέχρι πρόσφατα :lol:
Cosneo ποιον κινητήρα έχει το δικό σου;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#680458 Τον 1,4 με 88 άλογα. CR14DE ο κωδικός του. Έμπαινε σε Micra και Note.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#692751 Το κομματι που πισω γραφει Qashqai αραγε θα χαλαει κι αυτο μεσα στην τριετια και θα κρεμεται σαν εκκρεμες?

Δεν κακο...
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#692758
Geralt έγραψε:https://www.caroto.gr/2021/02/18/episima-to-neo-nissan-qashqai-2021-stin-ellada-to-maio/

Ομορφο!
μπροστα ιδια μουτρα Τζουκ
νεος ορος (για εμενα τουλαχιστον) το micro hybrid! :lol:


...πολύ καλό!!! :inlove:
...την επιτυχημένη μούρη του micra την έβαλαν σε όλα τους τα μοντέλα τελικα...