Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#471835
Andreasdik έγραψε:@focusman91

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, όχι όμως στο Qashqai, σε ένα colt.
Το καταλάβαινα στο τιμόνι όταν φρέναρα και γινόταν πιο έντονο όσο μειωνόταν η ταχύτητα του αυτοκινήτου.
Τελικά έφταιγαν οι καινούργιες δισκόπλακες, που είχα βάλει πριν 10.000χιλ. και στράβωσαν χωρίς να καταλάβω γιατί. Τις άλλαξα μαζί με τα τακάκια και δεν είχα πρόβλημα ξανά.

Τα Qashqai πρέπει να είναι ίδιας χρονολογίας αν κρίνω από την πινακίδα :) :)
3/2013 είναι το δικό μου


Ναι είναι 12/12, δικινητο!

Νίκος Παππάς έγραψε:Δίσκους θα έλεγα και εγώ.
Πήγαινε εκεί που τους έβαλες να το δουν. Καμμιά φορά την αλλαγή την χρεώνουν λιγότερο. Συνέβη σε φίλο.

Δεν λες κάτι για την οθόνη μιας και ψάχνομαι;

Από το Redmi Note 4




cosneo έγραψε:
Γιώργο η αλλαγή θέλει και περιφερειακά (πλαίσια, καλώδιο τιμονιού κλπ). Αν είναι όλα σ' αυτά τα λεφτά είναι ευκαιρία (και το θέλω και εγώ). Στην σκέτη συσκευή ο ηλεκτρολόγος θα ζητήσει.... τις πασχαλινες του διακοπές στην Νέα Υόρκη....


https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1142947750

Εικόνα

Αυτό εδώ έχω δει και φαντάζομαι είναι μόνο η συσκευή.
Επειδή για να προχωρήσω πρέπει να πάρω το οκ από τον φαδερ, δεν έχω ψάξει ακόμα τόσο ενδελεχώς. Φαίνεται όμως καλή φάση.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#471887 Α αυτό! Το είδα. Μόνο η συσκευή είναι. Καλή τιμή έχει για κινεζια.
Θα θέλει όμως και άλλο ένα 100, 120ευρω πλαίσιο, καλώδιο για το τιμόνι και τοποθέτηση.
Δυστυχώς το πλαίσιο που χρειάζεται για το QQ (και για το Micra) το βρίσκω στο ebay 60€ όσο και εδώ....
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#471978
cosneo έγραψε:Α αυτό! Το είδα. Μόνο η συσκευή είναι. Καλή τιμή έχει για κινεζια.
Θα θέλει όμως και άλλο ένα 100, 120ευρω πλαίσιο, καλώδιο για το τιμόνι και τοποθέτηση.
Δυστυχώς το πλαίσιο που χρειάζεται για το QQ (και για το Micra) το βρίσκω στο ebay 60€ όσο και εδώ....
Λες να χει χαμηλή τιμή για να μας τα πάρει απ τα καλώδια κλπ, ε?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472040 βγαινει κατι τετοιο για AYGO 2006???
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#472069
224v έγραψε:βγαινει κατι τετοιο για AYGO 2006???
https://www.car.gr/parts/view/8680201/
Είναι λίγο παράταιρο με το στυλ του εσωτερικού αλλά οκ. Κερδίζεις όλα τα υπόλοιπα θετικά μιας οθόνης.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472085
Focusman91 έγραψε:
224v έγραψε:βγαινει κατι τετοιο για AYGO 2006???
https://www.car.gr/parts/view/8680201/
Είναι λίγο παράταιρο με το στυλ του εσωτερικού αλλά οκ. Κερδίζεις όλα τα υπόλοιπα θετικά μιας οθόνης.

< Note >


Α!!! μπραβο κατι τετοιο, θα περασω να το δω και να παρω τιμη... ευχαριστω :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#472235 Χρειάζονται αυτά τα μπλιμπλίκια στο αμάξι;
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#472237 Δεξί χέρι μπουτακι, αριστερό χέρι αβανς?

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#472267
drdino έγραψε:Χρειάζονται αυτά τα μπλιμπλίκια στο αμάξι;
Με το GPS τα Nissan δεν χάνουν την πιουριλα τους!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472319
drdino έγραψε:Χρειάζονται αυτά τα μπλιμπλίκια στο αμάξι;


Οχι δεν τα χρειαζομαι στην ουσια, ομως ειναι του 2006 της κορης μου, το εχω εγω 2.5 χρονια, και αρχισα να το βαριεμαι. απο την αλλη κανω 500 χλμ το μηνα με αυτο, εντος πολης τα βραδυα πηγαινοντας σινεμα Θεατρο φιλικες επισκεψεις, τριχες δλδ και σκεπτομουνα να το βαλω ετσι για να νοιωσω τι προσφερει κατι τετοιο στα καινουρια που το πληρωνουν και εξτρα για μεγαλο μεγεθος. Ειχα στο Thesis του 2003 αλλα ηταν για τηλεφωνο, GPS, ππληροφοριες ταξιδιου, κ.λ.π. Στο Καταρ αυτα δεν ηταν απαραιτητα τοτε γιατι οι διαδρομες ηταν γνωστες.... και η καταναλωση δεν απασχολουσε κανενα εκει...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#481835 Ενδεικτικό πιστεύω της προσέγγισης των Ιαπώνων στα 80s
https://jalopnik.com/in-1980-nissan-was ... 1822339648
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527578 Έχω βάλει το Micra αγγελία και δεν προλαβαίνω τους υποψήφιους αγοραστές. Χθες βράδυ έβαλα την αγγελία και μέσα σε μισή ώρα έλαβα το πρώτο τηλεφώνημα. Ήρθε το πρωί, του άρεσε, του έκανα και κάτι καλύτερο από αυτό που ζητάω και τώρα περιμένει το αυριανό ΜΟΤ για να προχωρήσουμε. Αύριο ωστόσο περιμένω άλλους 4 .

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#527627 Ναι, ο cosneo συνήθως τηλεφωνά γρήγορα στις αγγελίες για micra. Αυτό θα είναι το πρώτο του δεξιοτίμονο και το 12ο συνολικά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#527633

Οι Nissanαιοι το Κ11 το θεωρούν το καλύτερο Nissan που έβγαλε το Sunderland. Φαντάζομαι για την αξιοπιστία του.

Δεν με εκπλήσσει η ζήτηση του. Και εδώ έχω ακούσει ότι φεύγουν εύκολα αν και λίγοι έως κανένας συνήθως θέλουν να το δώσουν. Χρηματικά δεν αξίζει ούτως ή άλλως.
Το δικό μου το Κ11 θα το φτάσω ως τις ιστορικές πινακίδες. Στα 22 του χρόνια η μόνη φορά που χρειάστηκε οδική βοήθεια ήταν όταν έχασε την πρόσοψη του μετά από επαφή με σκύλο στην ΕΟ.
Νομίζω ότι ο @scotch το δίνει γιατί δεν το χρειάζεται πλέον, δεν το χρησιμοποιεί ή πιάνει χώρο στο γκαράζ του. Κάποιο σοβαρό λόγο δεν έχει.