Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#381397
cosneo έγραψε:
rocsta έγραψε:Στο Λάζαρο πάτε ρε κοσνέο; Απορούσα ποιος πάει εκεί...

Απ' ότι έχω δει στην Nissan τον έχουν σε μεγάλη υπόληψη και σαν τεχνίτης είναι πολύ καλός. Στις τιμές έχω ακούσει ότι τσιμπάει λίγο αλλά όσες φορές πήγα ουρά είχε...

Πολύ αντιτουριστικά μούτρα ρε αδερφάκι μου...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#381408 Αν και οικογενειακοι φίλοι από πολλά χρόνια, σ'αυτο ... θα σε πιστέψω!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#381414 ευχαριστώ κύριοι

θα τα μεταφέρω :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#403388 Παρασκευή βράδυ φτάνουμε στο χωριό μου για Ακρόπολις.
Παμε μια βόλτα Πολυδροσο για ποτάκι.
Στην επιστροφή πατάω το κουμπί να ξεκλειδωσει ο Κασκαρος, νεκρο. Μια δυο τρεις τίποτα.
Ας το κανω χειροκινητα. Ακομα χειρότερα. Αρχιζει να βαραει ο aftermarket συναγερμος.
Ευτυχως μια ταβέρνα ήταν ανοιχτή 2μιση το ξημέρωμα, ξεβιδωσα το κλειδί, ετριψα λιγο την μπαταρία και λειτουργησε αφου το πηγα διπλα ακριβως από το αυτοκίνητο. Φιουυυ
Την επόμενη αλλαξαμε προληπτικά μπαταρία.
Περυσι κολλησαμε στις λάσπες, φέτος αυτο...
Αντε και του χρόνου!


< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#414400 Ρε Dimviii τι μου έστειλαν εδώ οι δικοί σου; Είπα να πάρω γιαπωνέζικο κλαρκ και θα χρειαστώ και τον Beams για μετάφραση...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#414417 δεν χρειαζεται να διαβασεις τιποτα.Λαδια φιλτρο οποτε θυμηθείς.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#414443 Λες; Όλα στα Ιαπωνικά τα έχουν! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#421362 Δε μας τα λέει καλά το Micra αυτή τη φορά. Το βάζω χθες στον φορτιστή για να είναι full η μπαταρία (ήταν οκ εξαρχής, απ' ό,τι έδειχνε ο φορτιστής, αλλά το έβαλα για καλό και για κακό, μιας και είχα ΜΟΤ σήμερα), το βάζω πριν λίγο μπρος και ενώ, ως συνήθως, πήρε με τη μία, είχε από την αρχή ένα τρέμουλο, το οποίο διατήρησε μετά από 30 λεπτά οδήγησης. Επίσης, σαν να μην είχε δύναμη. Σε κάτι ανηφόρες, με το ζόρι να τις βγάλει...
Ευτυχώς οι του ΜΟΤ τον έπαιξαν και είναι κλειστά (με ραντεβού οι μ@λ@κες). Αλλά μήπως κάθε εμπόδιο για καλό..;...
Για αρχή πάω να το φουλάρω καύσιμα γιατί πλησιάζει τα κόκκινα, αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό.
Καμία ιδέα;

Edit: τώρα που το έβαλα πάλι μπροστά, λειτουργεί ρολόι (wtf... restart ήθελε;)

< >
Τελευταία επεξεργασία από Scotch και 29 Ιούλ 2017, 12:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#421363 το καυσιμο ποσο καιρο είναι μεσα?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#421364 Ένα χρόνο... Όπως κάθε χρόνο όμως. Αυτή τη φορά, όμως, το είχα αφήσει σχεδόν άδειο (ενώ συνήθως το αφήνω γεμάτο).

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#421366 είναι πολύ ενας χρονος,καλα εκανες και το αφησες αδειο,πηγαινε γεμησε το,βαλε και κανα ενισχυτικο καυσιμου.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#421367 Οκ. Στα βενζινάδικα τα έχουν αυτά;

Το αφήνω γεμάτο συνήθως για προστασία του ρεζερβουάρ από σκουριά (κάπου το είχα διαβάσει).

< >
Άβαταρ μέλους
By dstou
#421370 Αυτό που έχουμε στο εξοχικό το αφήνω γεμάτο με 100άρα. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#421372 Είναι πλαστικά τα ρεζερβουάρ οπότε δεν σκουριάζουν.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#421380 Ήταν πρόσφατο σχετικά το άρθρο. Να μην ήταν η σκουριά ο λόγος; Θα το ξαναδώ.

dstou racing ή απλή;

< >