Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#600806 Πολύ όμορφο :inlove:
Future classic!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#600813 Thanks!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#605609 ειμαι σε σκεψη να αντικαταστησω το panda 1,2 με καινουριο panda cng.
τιμη βλεπω 11.990 στους επισημους αντιπροσωπους.
απο ποιον να ζητησω προσφορα για καλυτερη τιμη?
Σφακιανακη,βελμαρ,fms?
εχουμε feedback απο βλαβες για τον twin air 0,9 ltr?

edit βλεπω το φερνουν και αυτοματο, ξερει κανεις τι ειδους αυτοματο ειναι?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#605611 Πρέπει οπωσδήποτε να είναι πάντα; Και cng ; Σε βολεύουν τα πρατήρια;

Κορσακι με εργοστασιακό υγραέριο; Όχι;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#605614
g8777 έγραψε:Πρέπει οπωσδήποτε να είναι πάντα; Και cng ; Σε βολεύουν τα πρατήρια;

Κορσακι με εργοστασιακό υγραέριο; Όχι;


τα πρατηρια βολεβουν πολυ,εχει δυο πανω στο δρομο για το πηγαινε ελα της :inlove: για την δουλεια,ενα στο Ρεντη,και ενα στην εθνικη.εχω και ενα τριτο στα Α Λιοσια,3-4 χλμ απο το σπιτι μου.
panda γιατι ειναι φθηνο,εχει 5 χρονια εγγυηση,εχει αστεια καταναλωση (περιπου 3 ευρω τα 100 χλμ=φθηνοτερο απο αστικο λεωφορειο),γιατι βρισκεις ανταλλακτικα παμφθηνα παντου.Το μοτερ δεν γνωριζω ποσο αξιοπιστο ειναι,αλλα με 5 χρονια εγγυηση δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα.

για το κορσακι μολις τσιμπησες ενα ριπορτ.

για το αυτοματο ειδα πως υπαρχει ενα που το λεει dualogic,και στην Ελλαδα μονο σε κατι παλια panda προηγουμενης γενιας τα βλεπω.Το ξεχασα ηδη.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#605618 Η Φίατ με το αέριο εχει δεκάδες χρόνια εμπειρία. Στην Ινδία που ήμουνα το Πάσχα τα CNG είναι ο κανόνας, ακόμα και τα Τοκ Τοκ τρίκυκλα ειναι τέτοια σε καύσιμο... Δεν το νοιωθεις με κάποιο μειονέκτημα. Κάναμε συνολικά 1200 χλμ... Θα το έπαιρνα σε αυτή τη τιμή χθες.

.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#605620
dimviii έγραψε:ειμαι σε σκεψη να αντικαταστησω το panda 1,2 με καινουριο panda cng.
τιμη βλεπω 11.990 στους επισημους αντιπροσωπους.
απο ποιον να ζητησω προσφορα για καλυτερη τιμη?
Σφακιανακη,βελμαρ,fms?
εχουμε feedback απο βλαβες για τον twin air 0,9 ltr?

edit βλεπω το φερνουν και αυτοματο, ξερει κανεις τι ειδους αυτοματο ειναι?
Άμα θες Σφακιανάκη Αγ.Παρασκευη να σε στείλω εγώ σε πωλητή.Εχει πάρει συνάδελφος το CNG panda και μια guilleta και εμείς το 500Χ...
Το panda δεν έχει παρουσιάσει κάτι.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#605622 ευαριστω Κωστη θα το εχω υποψιν μου. :s_thumbsup
Τι εντυπωσεις εχει ο συναδελφος σου για το cng? εχει γραψει χλμ?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#605623 Τις καλύτερες έχει ..Αλλά δεν είναι και πολύ αντικειμενικοι..Αυτοί αγοράζουν μόνο Ιταλικά.Εχουν και κάποια συλλεκτικά μοντέλα.
Θα τη ξαναρωτήσω τη Τρίτη και θα σου πω...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#605625
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Πρέπει οπωσδήποτε να είναι πάντα; Και cng ; Σε βολεύουν τα πρατήρια;

Κορσακι με εργοστασιακό υγραέριο; Όχι;


τα πρατηρια βολεβουν πολυ,εχει δυο πανω στο δρομο για το πηγαινε ελα της :inlove: για την δουλεια,ενα στο Ρεντη,και ενα στην εθνικη.εχω και ενα τριτο στα Α Λιοσια,3-4 χλμ απο το σπιτι μου.
panda γιατι ειναι φθηνο,εχει 5 χρονια εγγυηση,εχει αστεια καταναλωση (περιπου 3 ευρω τα 100 χλμ=φθηνοτερο απο αστικο λεωφορειο),γιατι βρισκεις ανταλλακτικα παμφθηνα παντου.Το μοτερ δεν γνωριζω ποσο αξιοπιστο ειναι,αλλα με 5 χρονια εγγυηση δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα.

για το κορσακι μολις τσιμπησες ενα ριπορτ.

για το αυτοματο ειδα πως υπαρχει ενα που το λεει dualogic,και στην Ελλαδα μονο σε κατι παλια panda προηγουμενης γενιας τα βλεπω.Το ξεχασα ηδη.


Καλώς, καλώς. Αν έχεις πρατήρια στο δρόμο σου τότε οκ. Θα χάσεις ποιότητα σαλονιού του κορσα αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#605626 Και χώρους θα χάσει.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#605627
g8777 έγραψε: Θα χάσεις ποιότητα σαλονιού του κορσα αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


η γυναικα θα το οδηγει,δεν με ενδιαφερει. :s_empathy
την πρωτη εβδομαδα θα χυθει ο καφες που παιρνει απο το σπιτι το πρωι
την δευτερη θα ξεχασει κραγιον ανοιχτο μεσα στη ζεστη και θα λιωσει.
την τριτη θα βαλει το σκυλο της φιλης της για να πανε για περπατημα στου Τριτση.
οποτε το μονο που μενει ειναι τα 3 ευρω τα 100 χλμ. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#605628
Asimov έγραψε:Και χώρους θα χάσει.


δεν χρειαζεται χωρους,τα περισσοτερα χλμ ειναι με ενα ατομο,απο/προς την δουλεια της.Κανα σμ,αντε να παω τον γυιο σε κανα φροντιστηριο/βολτα κλπ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#605629 Έχοντας οδηγήσει αρκετά και τα 2 πάντως στο δρόμο προτιμώ το Panda.