Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#555307
kyr80 έγραψε:Καλώς ήρθα.... Για τα ντάτσουν της ford, εδώ γράφουμε και ενημερωνόμαστε;

Εσύ γράφεις και οι υπόλοιποι ενημερωνόμαστε!
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#558369 Καλή Χρονιά!!

Κάτι που παρατήρησα τον τελευταίο μήνα είναι ότι όταν βάζω τους μπροστά υαλοκαθαριστήρες να λειτουργήσουν μια φορά, υπάρχουν φορές που θα κολλησουν, θα μείνουν στάσιμοι και θα ακούγεται ένας περίεργος ήχος από την ασφαλειοθηκη.

Χθες μάλιστα που τους είχα σε συνεχόμενη λειτουργία, σε κάποια φάση, ο ήχος αυτός εντάθηκε και σταμάτησε μόλις έκλεισα το ραδιόφωνο και μετά και τους υαλοκαθαριστήρες.

Τι ετοιμάζεται να μου βγάλει το Fiesta δώρο για την Πρωτοχρονιά?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#558371 Τι ήχος; Βουητό, chattering ρελέ, τι;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#558377
drdino έγραψε:Τι ήχος; Βουητό, chattering ρελέ, τι;
Αν μου εξηγήσεις πλιζ το chattering ρελέ, μπορεί να σου πω ότι είναι αυτό.

Βουητό δεν ήταν παντως.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#558379 Πολύ γρήγορο και συνεχόμενο κλικ
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#558383
drdino έγραψε:Πολύ γρήγορο και συνεχόμενο κλικ
Ναι αυτό ήταν.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#559515 Μια μετρίως πληροφοριακή ένδειξη, που ήρθε να προστεθεί στο σπαρτιάτικο μενού του υπολογιστή ταξιδιού της Φώκιας μου μετά τις προ διμήνου εργασίες για την ανάκληση στο σύστημα ψύξης...

Εικόνα

Η ζωή μου όλη (οδηγικά...) τα τελευταία 10+ χρόνια :s_sad ...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#559539 Πριν δεν την είχες δηλαδή?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#559580 Όχι.
Προστέθηκε και μια άλλη λεπτομέρεια (για το reset του μερικού χιλιομετρητή) σε άλλο σημείο.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#561843 Ford Fiesta mk7 με 180κ χλμ , φέρει αρκετό θόρυβο στη καμπίνα στο κατσαρό δρόμο εξόν Θεσσαλονίκης προς Αθήνα , το κάνει κ σε άλλα οδοστρώματα, ας μην είμεθα τοπικιστές.
Μιλάμε όμως για ΠΟΛΥ θόρυβο σε κατσαρό οδόστρωμα, σε λογικές ταχύτητες, υποτίθεται έχουν γίνει ευθυγραμμίσεις-ζυγοσταθμίσεις , νέα ανάρτηση. Το παρουσιάζει κ με πιο φθαρμένα λάστιχα κ με πιο φρέσκα , το κάνει κ σε άλλ

α) "ασεβρετωραβρε, τι περιμένεις 10 ετών αμαξίδιο"
β) γερνάω
γ ) τι παίζει με bushings στο αμάξι ?
δ) καλώ Σπύρο Σούλη κ ανακαινίζουμε μέχρι κ τις βίδες της ρεζέρβας με εκρού λαστιχάκια προς απόσβεση

Ιδέες ? :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By markvag
#561850 Θα έλεγα κάτι προς το γ μάλλον... :hmmm: έχουν ελεγχθεί;;;

Μήπως επίσης η ηχομόνωση έχει κάποιο θέμα; Κάποιο πλαστικό να έχει φύγει ή κάτι τέτοιο;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#561891 α) και β) και η δύναμη της συνήθειας.

Για να μη σου πω ότι πλέον περνάω πάνω από λακκούβες και αρχίζω να ακούω τη μέση μου να διαμαρτύρεται.

Τα bushings τι είναι?

Γαμω την αφραγκία μας!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#561898 Εννοείς θόρυβο κύλισης ή κάτι κοπαναει;
Αμορτισέρ , σινεμπλόκ (άκου εκεί σινεμπλόκ,ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ) τοπ μποτομ mounts κοίταξες; Μήπως να αλλάξεις διαδρομή; Καί μένα το πόλο βαράει ντέφια όταν περνάει πάνω στην τυπική ελληνική άσφαλτο, οπότε κινούμαι αποκλειστικά σε αυτοκινητοδρομους .
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#561902 Θόρυβο κύλισης έντονο, ιδιαίτερα στο πίσω χώρο της καμπίνας.

Πριν παραγγείλω στην Μοιραράκη 10 κιλά περσικής μπουχάρας μπορδοροδοκόκκινης να καλύψω το σύμπαν πίσω
για να μην περνά ο ήχος , θα κοιτάξουμε πίσω ανάρτηση κ εμπρόσθεν στις βάσεις της.

Πέτυχε το μάτι μου κι αυτό ->
https://www.mountunestore.com/collectio ... lator-bush