Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#331155 Πάντως 2 Mondeo ,διαφορετικών γενεών ,συναδέλφων που ξέρω με υγραέριο και τα 2 και αρκετά χιλιόμετρα στην πλάτη τους τους έχουν πηδήξει με αρκετές βλάβες ,ιδίως αντλίες καυσίμου, και τους έχουν αφήσει σε διάφορα μέρη ουκ ολίγες φορές
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#331167 Είπαμε. Εμένα (σε εντελώς τυχαία βόλτα 113+113 χιλιομέτρων τη μόνη φορά που το σήκωσε οδική γιατί έσκασε ένα κολλάρο λογω του οτι ολα έχουν τις αντοχές τους, κάποτε σπάνε) με άφησε ακριβώς 2 χλμ μακρυά από τη δουλειά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#358858 Τι κουστουμάκι να αναμένω για αλλαγή : μπουζί, υγρών φρένων και φίλτρου αέρα σε εξουσιοδοτημένο; Το πνεύμα μεν πρόθυμο, η δε τσέπη ...πτωχή σε €€€ :( ... (Αν ξέρετε και κανέναν έμπιστο εξειδικευμένο Φορδ στα νότια προάστεια, ευχαρίστως ακούω προτάσεις...)

Υ.Γ. : περάσαμε προχθές και πρώτη φορά ΚΤΕΟ. Φρένα κορυφή, αμορτισέρ με πολύ καλή απόδοση (εντάξει, κάνω και σκάρτα 5.500 το χρόνο...), το σετ-απ πάντως εξακολουθεί να μου φαίνεται "μαλακό"...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#358863 εισαι στην εγγυηση?
Άβαταρ μέλους
By Govus
#358864 Ναι, έχω κάνει μια επέκταση που λήγει στις 31/01/2018.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#358869 γιατι θελεις να κανεις αυτές τις εργασιες,δεν γινονται στα προγραμματισμένα σερβις,αφου εισαι εντος εγγυησης?
Άβαταρ μέλους
By famas
#358916 Εφόσον το θέμα είναι το χρηματικό, γιατί δεν ρωτάς αν κάνουν δόσεις; Σίγουρα πάνω από 150 ευρώ το κόστος πάντως. :(
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#358919 Πολλά δεν ειναι τα πάνω από 150€; Όταν έκανα σέρβις στην αντιπροσωπεία λόγω εγγύησης (σε vw που θεωρούνται τσιμπημένα), θυμάμαι τα μπουζί τα χρέωναν 80€ (αλλαγή κάθε 60k) και η αλλαγή υγρών φρένων ήταν 30€ fix τιμή εργασίας και υγρού.
Άβαταρ μέλους
By famas
#359064 Βασικά, κοίταξα πόσα είχα δώσει εγώ για το ακριβώς αντίστοιχο σέρβις στο εξουσιοδοτημένο, για ατμόσφαιρα μεν, αλλά η όποια διαφορά είναι στον τύπο λαδιού.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#367424 Μπορεί να φέρει τα δικά του λάδια ή ακόμη και τα ανταλλακτικά.
Και το εξουσιοδοτημένο είναι υποχρεωμένο να τα χρησιμοποιήσει, αρκεί να είναι στις σωστές προδιαγραφές.
Το έχω κάνει πάρα πολλές φορές, σε διάφορα εξουσιοδοτημένα BMW, και ποτέ δεν είπε κανείς κουβέντα.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#377091
JimClark έγραψε:Όχι ξανά μπλε

Σε άσπρο :inlove:



ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΟΧΙΙΙΙΙ!!!! Το μπλε δειχνει πολυ παραπανω σε σχεση με το ασπρο. :x
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#377094 Ακόμα θυμαμαι την αναστατωση που μου προκαλεσε μια βαρετη προς Γιαννενα μέρα

Εικόνα

Στάλθηκε από φάμπλετ Note 3