Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#749942 Ειδα στο traction το PUMA ST.
Καλα τι ερωτας ηταν αυτος
:inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#750195 To Fiesta ΜΚ7 έμεινε από μπαταρία, δεν άναβε τίποτα, το ξεκινήσαμε με άλλη μπαταρία ωστόσο το τιμόνι στρίβοντας δεξιά έκανε μισή στροφή και σταματούσε, το πίεσα λίγο παραπάνω και ξεκόλλησε αλλά πέταξε μήνυμα ''steering wheel malfunction'' και άναψε το κίτρινο λαμπάκι του esp. Το τιμόνι λειτουργεί κανονικά, δεν έσφιξε πχ αλλά το λαμπάκι παραμένει αναμμένο, ενίοτε σβήνει όταν το αυτοκίνητο είναι σε στάση. Το esp δουλεύει κανονικά. Κράτησε το σφάλμα και απλά θέλει σβήσιμο ή κάτι άλλο; Στο μενού των σφαλμάτων δε βγάζει κάτι.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#750202 Πρέπει να διαβάσεις τα σφάλματα. Forscan κάνει δουλίτσα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#750203 Θα το τσεκάρω αύριο

:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Dikastis
#750796
georgetz έγραψε:αξιόπιστο συνεργείο Ford σε Θεσσαλονίκη - Λάρισα έχουμε ?

Μη μου πείτε οτι ο Αμπάς είναι αυτός
Στον συγκεκριμένο πηγαίνουμε τα 2 ford fiesta mk6 βενζίνη και mk7.5 diesel της οικογένειας, τα τελευταία 2-3 χρόνια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Δεν έμεινες ικανοποιημένος;

.
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#750919 Πήγαινα εγώ το Focus μέχρι που το έδωσα και το πάει τώρα ο νέος ιδιοκτήτης. Προσωπικά μόνο για service τους έχω χρειαστεί και κάποιες επισκευές όταν με τράκαρε ένας από πίσω, απλά πράγματα δηλαδή. Πάντως έχουν καλή φήμη και καλό εξοπλισμό από όσο μπορώ να κρίνω και ασχολούνταν πάντα με ford, πρώτα στο συνεργείο της αντιπροσωπείας (ήταν ο επικεφαλής) και μετά εκεί.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#751103 Εναλλακτική του Αμπα είναι ο Στάθης στη Χρυσαυγή. Κι εγώ ένα fiesta στον Αμπα το πάω.

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#751114 Για τον Αμπά έχω πολύ θετική προσωπική εμπειρία. Για τον Στάθη έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια. Είχαμε μιλήσει κιόλας αρκετά και μου έκανε καλή εντύπωση.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#751127 Ο Στάθης στη Χρυσαυγή έχει πάρα πολλές και καλές αξιολογήσεις. Υπάρχει έστω ένα καφέ ή κάτι αντίστοιχο για όσο περιμένει για το αμαξι να επισκευαστεί στο χωριό αυτό ?
Άβαταρ μέλους
By markvag
#751165
georgetz έγραψε:Ο Στάθης στη Χρυσαυγή έχει πάρα πολλές και καλές αξιολογήσεις. Υπάρχει έστω ένα καφέ ή κάτι αντίστοιχο για όσο περιμένει για το αμαξι να επισκευαστεί στο χωριό αυτό ?


Είναι δίπλα στον Λαγκαδά που έχει τα πάντα (και ενδιαφέροντα γυράδικα). Στη Χρυσαυγή έχει μία ωραία ταβέρνα (αλλά έχει καμιά 10ετία που είχα πάει και δεν θυμάμαι το όνομα, θυμάμαι να πάω όμως :lol: ). Το συνεργείο βέβαια είναι στα χωράφια, αρκετά έξω από χωριό.
Άβαταρ μέλους
By glf
#751177 Εκεί πήγαινε το δικό μου Focus ο Βασίλης πριν το πάρω εγώ. Εκεί βάλανε και το LPG kit.