Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#328634 Νομίζω ναι και υπάρχει και σε άλλες εταιρείες. Θα μας πει καλύτερα ο Ντίνος από μέσα βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#328645 Λογικά ισχύει και το βρίσκω πολύ καλό!!
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#328829 Απο αξιοπιστία τι λένε γενικά τα Ford ?Eχω ένα γνωστό με Kuga TDCi και είναι λιγάκι δυσαρεστημένος πάντως για στα πρώτα δυο χρόνια εχει πάει 4 φορές αντιπροσωπεία... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By skous
#331012 Εγω με 4 φορντ δεν εχω πάει ποτέ για βλάβη εδώ και 20 χρόνια πάντως


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#331014 και εμενα ένα φοκους μκ2 που ειχε περασει από τα χερια μου για 90κ χλμ αν θυμαμαι καλα,δεν εβγαλε τιποτα,εκτος από μια φορα που δεν κραταγε ρελαντί,και αντικατασταθηκε μια βαλβιδα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#331022 29/11 νεο Fiesta.
Και μεις 2 Φορντ ειχαμε στην οικογενεια εδω και καμια 10ετια, δεν είχαμε θεμα.
Αιντε να εξαιρεσουμε τις ζαντες του Fiesta που στραβωνουν για πλακα. [FACE WITH TEARS OF JOY]

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#331037 Και τα κωλοσηματάκια. :rant:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#331042 345.000 χλμ και δε καίω σταγόνα λάδι. Καιω 200-300 ml στα 20.000χλμ.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#331069 Fiesta mk7 , 150.000χλμ όλα λουλούδια.

Απο ελαφρύ τράκο , τα σωληνάκια του AC θέλαν αλλαγές , αυτό ήταν ακριβό(συγκριτικά είναι φθηνό σε σχέση π.χ με Corsa).
Δεν έφταιγε όμως το αμάξι αλλά ο παπάρας που παραβίασε στοπ.

Τι να λέμε, το αμάξι έχει επιβιώσει κι απο λάθος αλλαγή ιμάντα , που σφύριζε για 2 εβδομάδες
και όταν τελικά "δεν έστρωσε" , όπως με συμβούλεψε ο μάστορης, τελικά τον άλλαξε τζαμπέ
(έ ρε κι είχαμε τίποτα όμορφα καρφωμένες βαλβίδες, καημένε 1.6...)

ΥΓ η μόνη αναξιοπιστία , είναι οτι μια φορά το μήνα μπορεί να κολλήσει το ηχοσύστημα και να χρειαστεί
να το κάνω ΟΛΑΚΕΡΟ reset. Άσε, μου'χει γμσει την ψυχολογία το συγκεκριμένο :rant: :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#331077 Και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί έχω πολύ καλή Εικόνα.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By elvet
#331107 Εγω πάντως από τον περίγυρό μου (εκτός φόρουμ!) έχω ακούσει για πολλά προβλήματα, ειδικά μετά από κάποια χιλιόμετρα >130.000, σαν να αποσυντίθενται.Π.χ. Σε μοντέο 4 αλλαγές αντλίας βενζίνης, το ίδιο σε φόκους και 2 αντλίες σε φιέστα. Αρκετά με ηλεκτρικά, χαλασμένες κλειδαριές κλπ. Αρκετή γκρίνια και από αυτούς που έχιουν επαγγελματικά ντίζελ, π.χ. transit connect
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#331122 Δε γνωρίζω τπτ απο αυτά. Ειμαι με μαμα συμπλέκτη ακόμα. Αλλα όντως σε μερικά φορδ αν σου κάτσει λάθος κομμάτι θα συχτηρίζεις μια ζωη. Με θέματα όπως αναφέρει ο elvet
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#331148 Θείος έχει το δεύτερο Mondeo. Έχει γνωρίσει όλους τους μηχανικούς της χώρας. Τραγική κατάσταση!
Ξάδερφος είχε το Fiesta του 2004. Μέχρι τις 160Κ χιλιόμετρα, ούτε λάμπα καμμένη. Στις επόμενες 10Κ, τρεις βλάβες των 800 ευρώ. Το έδωσε.
Εμείς έχουμε το Fiesta του 2006. Στα 130Κ, ένας καμμένος θερμοστάτης στα καλά καθούμενα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι... αν οδηγούσε η σύζυγος, θα είχαμε άλλα. Τρέμω για το τι μπορεί να συμβεί στο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#331151 Kι εγώ ό,τι εικόνα έχω απο Ford είναι πο΄λυ θετική.

Μετά δε κι απ το μεταχειρισμένο focus που είχα στην Κρήτη, απλά υποκλήθηκα.