Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#602894
georgetz έγραψε:Κάτι τέτοια έχω διαβάσει για υπερθέρμανση μετά απο καιρό.

Το καλο είναι οτι φαίνεται ευανάγνωστη και με τα κοντρολ να δουλεύουν κανονικά.

Για Fiesta βρήκες τπτα Focusmanmu ?
Τρίτη βράδυ θα δούμε... :shifty: , μπορεί να δείτε βιντεάκι κι από μένα.

Ο τύπος είναι σχεδόν σίγουρος ότι τέτοιου είδους οθόνη κάνει και στο δικό μου (digital iq- 9152).

Θα χω και δύο χρόνια εγγύηση... Για να δούμε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#603760 Δεν θα τα χαρεί ο Σταϊκούρας.
Η φίσα που έχω εγώ στο ηχοσύστημα, δεν κάνει και κατά συνέπεια, δεν μπαίνει...
Συνεπώς κανονίσαμε την άλλη Τρίτη ραντεβού να το ξαναδοκιμάσουμε με πατέντα...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#603786 φροντισε μια μέρα να τα γράφει απο δεξιά προς αριστερά και σένα
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#606737 Αλλαγη φιλτρου καμπινας σε ford focus mk2.5 1.6 ti-vct...Μου πηρε μια ωρα ..


:dizzy: :dizzy:


Άβαταρ μέλους
By cosneo
#606769 Αδικαιολογητα δύσκολη διαδικασία σχεδόν από όλους τους κατασκευαστές για κάτι που έπρεπε σε DIY να είναι ευκολακι...

Έτσι γίνεται και στα Nissan με ένα + στην δυσκολία ότι πρέπει προσεκτικά να διπλωθει αρχικά το φίλτρο για να τοποθετηθεί.
Αντίθετα ακόμα και στους Γάλλους με τις 1002 παραξενιές, στο Megane πρώτης γενιάς είχε ένα πορτάκι κάτω από τους υαλοκαθαριστηρες με πρόσβαση απευθείας στην θήκη. Διαδικασία λίγων δευτερολεπτων.
Άβαταρ μέλους
By skous
#606932
Focusman91 έγραψε:Δεν θα τα χαρεί ο Σταϊκούρας.
Η φίσα που έχω εγώ στο ηχοσύστημα, δεν κάνει και κατά συνέπεια, δεν μπαίνει...
Συνεπώς κανονίσαμε την άλλη Τρίτη ραντεβού να το ξαναδοκιμάσουμε με πατέντα...

< Note >


Τελικα τι έγινε;


< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#606949
skous έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Δεν θα τα χαρεί ο Σταϊκούρας.
Η φίσα που έχω εγώ στο ηχοσύστημα, δεν κάνει και κατά συνέπεια, δεν μπαίνει...
Συνεπώς κανονίσαμε την άλλη Τρίτη ραντεβού να το ξαναδοκιμάσουμε με πατέντα...

< Note >


Τελικα τι έγινε;


< >
Καλημέρα!

Τίποτα δυστυχώς. Η λύση που μου προτείνουν σχεδόν όλα τα καταστήματα ηχοσυστημάτων, είναι η τοποθέτηση οθόνης στο σημείο του πληκτρολογίου, πράγμα που το θεωρώ εντελώς αντιαισθητικο. Συνεπώς το χω παγώσει το ζήτημα, μέχρι νεωτέρας...

Στο ίντερνετ έχω βρει ότι υπάρχουν κάποια μοντέλα, ωστόσο δεν θα θελα να προβώ σε DIY εγκατάσταση, γιατί με κάτι τέτοια δεν πιάνουν τα χέρια μου.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#606969
georgetz έγραψε:άλλαξε αυτοκίνητο έπρεπε να πουν :shifty:
Θα γίνει κι αυτό σε ορίζοντα 1μιση έτους. Τα υποψήφια θα εκτεθούν εν καιρώ...
Έτσι κι αλλιώς άρχισε να κουράζει και εμένα αλλά και τον πατέρα μου που πλέον μου το ζητάει κι εκείνος (όλως περιέργως)...
Ίσως να φταίει και ότι το βαρέθηκα γιατι τους τελευταίους 6 μήνες το χρησιμοποιώ καθημερινά...

Εν τω μεταξύ όλο λέω ότι δεν ξαναπαίρνω Ford αλλά χθες είδα ένα ωραίο Kuga St Line... Ο.τι πρέπει θα ναι ένα μτχ.... Λέω γω τώρα....

< Note >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#607021
Focusman91 έγραψε:
georgetz έγραψε:άλλαξε αυτοκίνητο έπρεπε να πουν :shifty:
Θα γίνει κι αυτό σε ορίζοντα 1μιση έτους. Τα υποψήφια θα εκτεθούν εν καιρώ...
Έτσι κι αλλιώς άρχισε να κουράζει και εμένα αλλά και τον πατέρα μου που πλέον μου το ζητάει κι εκείνος (όλως περιέργως)...
Ίσως να φταίει και ότι το βαρέθηκα γιατι τους τελευταίους 6 μήνες το χρησιμοποιώ καθημερινά...

Εν τω μεταξύ όλο λέω ότι δεν ξαναπαίρνω Ford αλλά χθες είδα ένα ωραίο Kuga St Line... Ο.τι πρέπει θα ναι ένα μτχ.... Λέω γω τώρα....

< Note >


Νέο παιδί ρε με μπαρμπαδάμαξο; :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#607034 Είπαμε, λέμε τώρα όχι αύριο το έκλεισα, το αγορασα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By skous
#607059 Δεν υπάρχουν fascia (δεν ξέρω πως λέγεται στα Ελληνικά) όπου να φεύγει το πληκτρολόγιο και να φαίνεται οκ;


< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#607066 Υπάρχουν, κ συνήθως είναι με επέκταση στο ήδη υπαρχον κουβουκλιο για την οθόνη.
Αφενός είναι τι δουλεύει ο μάστορας για να το εγκατέστησει ώστε να λειτουργεί με τα υπάρχοντα κουμπιά και αφετέρου είναι και θέμα αξιοπιστίας του ice τουτου, αφού υπάρχουν αναφορές για κινέζικα που υπερθερμαινονται, κάποια που δουλεύουν μόνο με αφή κ. ο. κ