Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#629074

Διαμαντάκι το νέο Puma, το οποίο θα ήταν και η επιλογή μου μάλλον στα B-SUV.
Με τον 1000άρι και το 48βολτο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629080 ομορφο,μου αρεσει!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629092 «Τραχεία λειτουργία στις χαμηλές στροφές» :hmmm:

«Με το νέο ηλεκτροκινητήρα ο κινητήρας ξεκινάει χωρίς τους κραδασμούς που θα είχε με μια συμβατική ηλεκτρική μίζα» :vava:

:metalo:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#629180 Μάλλον αναφέρεται στην στάνταρ τραχιά λειτουργία του 3κυλινδρου με τον χαρακτηριστικό ήχο στην πρώτη φράση και στην στιγμή της εκκίνησης του βενζινοκινητηρα στην δεύτερη.

(Το δεύτερο το έχει έντονο και το υβριδικό CHR όταν πάει από ηλεκτρικό σε βενζινοκινητο).
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#632657 Με το σημερινό ΚΤΕΟ, ανοίγουν οι προγραμματικές εκδηλώσεις 10ετιας.

12/3/2010-12/3/2020

154.310 χλμ. μετά, και έχοντας σίγουρα περάσει καλύτερες ημερες, το όχημα την παλεύει ακόμα και το ελπίζω δηλαδή, μέχρι να δω πότε θα υπάρξει αντικαταστάτης...

Εντάξει να μην γκρινιάζω, δεν έχει βγάλει κάτι ακόμα βαρβάτο. Προς το παρόν θέλει τακάκια και αλλαγή στο κουμπί του πορτ-παγκαζ. Την άλλη βδομάδα θα πάει για σέρβις και όλο και κάτι θα βρουν και εκεί.

Άντε και στα επόμενα 10 (λολ, προφανώς ελπίζω να μην το χω μέχρι τότε και να έρθει η ώρα του Cupra Leon με ληζινγκ).

Εικόνα

Τι |λογοκρισία| είναι αυτή που θέλει vip member για να ανεβάσει τη φωτό σε κανονικη ανάλυση.


< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#641347 https://www.facebook.com/kosmosfmdemocar/

Όσο εγώ και ο Georgetz ψάχναμε να δούμε πως θα μπει καμιά android οθόνη της προκοπής στο Fiesta, στη Χαλκίδα αναστήθηκε το Max Power και βάλανε από μια τηλεόραση σε κάθε πόρτα επειδή, γιατί όχι? Για να μην μιλήσω για τα εκατομμύρια ηχεία.
Το λυπήθηκε η ψυχή μου.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#641405
Focusman91 έγραψε:https://www.facebook.com/kosmosfmdemocar/

Όσο εγώ και ο Georgetz ψάχναμε να δούμε πως θα μπει καμιά android οθόνη της προκοπής στο Fiesta, στη Χαλκίδα αναστήθηκε το Max Power και βάλανε από μια τηλεόραση σε κάθε πόρτα επειδή, γιατί όχι? Για να μην μιλήσω για τα εκατομμύρια ηχεία.
Το λυπήθηκε η ψυχή μου.

< Note 8 >


Εικόνα

Κατι σκιρτησε μέσα μου, δάκρυσα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#641406 Βουκολική εικόνα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#641420
red_monster έγραψε:Επιτέλους αναδείχθηκε λίγο το εσωτερικό του :shifty:
Ειδικά εκεί που η οθόνη δένει τόσο όμορφα με τους αεραγωγούς του κλιματισμού (νοτ).

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#642175
Εν τω μεταξυ τοσο promotion που εχει ριξει η Ford Ελλας το τελευταιο 4μηνο για το Puma, ουτε για το Focus δεν το εχει κανει!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#642177 Αυτό ήθελα να γράψω και εγώ! Το προμο και τα advertorial έχουν πάει σύννεφο...

Πολύ ωραίο το Fiesta σου by the way, για μένα το 1.6 Sport είναι από τα καλύτερα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει. Θα ευχηθώ να το αλλάξεις σύντομα με κάτι καλύτερο, 10 χρόνια και 150Κ καλά είναι για να πεις ότι το έζησες.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#642200
funkyreverend έγραψε:Αυτό ήθελα να γράψω και εγώ! Το προμο και τα advertorial έχουν πάει σύννεφο...

Πολύ ωραίο το Fiesta σου by the way, για μένα το 1.6 Sport είναι από τα καλύτερα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει. Θα ευχηθώ να το αλλάξεις σύντομα με κάτι καλύτερο, 10 χρόνια και 150Κ καλά είναι για να πεις ότι το έζησες.
Ντανκε σον!!
Δυστυχώς ή ευτυχώς το Ford θα παραμείνει μαζί μας σίγουρα άλλη μια διετία, μέχρι να κατασταλάξω επαγγελματικά.

Θα κοίταζα πολύ σοβαρά το Puma ή το Focus αλλά μετά από 14 χρόνια σε Ford, θα ήθελα να δω και κάτι διαφορετικό.
Και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το κάτι διαφορετικό λογικά θα ναι το Leon Cupra με τον ηλεκτροκινητήρα.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#642218 Απο αυτα που έγραψε ο Φανκυ, μας μαμησε τη ψυχολογία λίγο χθες :lol:
Έχουμε τα δεδομένα ότι μέχρι λίγο πριν την κατάσταση με καραντίνες κλπα, η δουλειά πήγαινε οκ με σοβαρές προοπτικές βελτιώσης αλλά είχαμε, απο υλικά αγαθά, νέα ενοικίαση σπιτιού, νέα μηχανή και μερικά μερεμέτια, πινελιές περισσότερο στο τωρινό ευχάριστο Fiesta, ώστε στα επόμενα χρόνια να πάμε σε κάτι μεγαλύτερο, πιο ώριμο, οικονομικό κλπα, τα γνωστά βαρετά :lol:

Με την επερχόμενη κρίση, άγνωστης έντασης in real life terms, κρατάμε το σπίτι (αν και μερικά πάρκα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ :s_biggrin ) δεν πάμε σε νέα μηχανή, το Fiesta παραμένει ευχάριστο, ίσως το πολύ μια Giulletta diesel σκέφτηκα σε καναδυο χρόνια.
Diesel με ότι συνεπάγεται σαν απαξίωση στα επόμενα 10 χρόνια :vava:

Αν και όσο περνά ο καιρός, τόσο πιο πολύ βρίσκω μάταιη την αγορά αυτοκινήτου, περισσότερο την ενοικίαση / leasing σκέφτομαι.

Αναλόγως τη χώρα βέβαια, συνθήκες κλπα.

Για να είμαι ειλικρινής , χθες εψαχνα για ώρα για ένα ελκυστικό πακέτο σαν αναβάθμιση , ανεξαρτήτως τρόπου απόκτησης, των τελευταίων 10 ετών και δυσκολεύτηκα, αρκετά.
Προφανώς θα μπουν Γκολφ, Κορολες, Λεον, Focus 2.5αρι :shifty: κλπα αλλά ρεαλιστικά, ένα πακέτο σαν του Fiesta σε 150% scale function :lol:, μου ηρθαν στο μυαλό μόνο ο 1σος και η Ιταλίδα.
Με τα γνωστά προβλήματα και των 2 :vava:

Γενικά, κλείνοντας, βλέπω ότι η ύφεση θα παίξει σημαντικό ρόλο στις αποφάσεις
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#642224 Ευχολόγια ρε παιδιά έδωσα, τσάμπα είναι ένεκα των ημερών. :innocent:

Προτεραιότητα σε άλλα πράγματα, η αντικατάσταση του φιεστα ας περιμένει το σπίτι, ο/η :inlove: *, τα :inlove: :inlove: κλπ.

Αλλά κανονίστε μην αρχίσω να διαβάζω για kona και άλλα εξόχως προτεινόμενα που δεν αγοράζει κανείς με τα λεφτά του. :rtfm:

*Το "ο" το έβαλα για inclusion& diversity, γιατί είμαστε προοδευτικοί.