Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527396 πάρτε και καμιά μετοχούλα της εταιρείας , έπεσε λιγουλάκι και έγινε ευκαιριά.
6% μέρισμα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#527479 Εγώ ρευστοποίησα ASML και αγόρασα NXP τώρα που ξαναπεσε (αντί να την πουλήσω στα 117 ο μλκας περίμενα να κλείσει η εξαγορά και πήρα τα @ μου). Μ έφαγε η σιγουριά :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527482 εγώ προχθές αγόρασα ξανά BP στα 43,45$. Αν έπαιρνα νωρίτερα χαμπάρι οτι ξανάπεσε η mercedes, θα αγόραζα . Τυχαία το είδα , δεν περίμενα τέτοια πτώση. Μάλλον δεν έχει εργοστάσια τις ΗΠΑ και πολλοί φοβήθηκαν το 25% του Τραμπίδη .
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#529488
EDDIE_147 έγραψε:Έχω βαρεθεί να λέω πόσο ζαχαροπλαστες είναι οι βρωμιάρηδες οι Γερμανοί στο να πουλάνε παραμυθά (aka branding)


Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#529706
mousatos έγραψε:εγώ προχθές αγόρασα ξανά BP στα 43,45$. Αν έπαιρνα νωρίτερα χαμπάρι οτι ξανάπεσε η mercedes, θα αγόραζα . Τυχαία το είδα , δεν περίμενα τέτοια πτώση. Μάλλον δεν έχει εργοστάσια τις ΗΠΑ και πολλοί φοβήθηκαν το 25% του Τραμπίδη .

Έφτιαξε το 1996 στην Tuscalosa (Alabama) για τα SUV. Όλα από εκεί έρχονται, GLE (ex ML). GLS (ex GL). Tα μόνα Γερμανικά SUV είναι το GLC από την Βρέμη και το GLA από το Ράαστατ. Το G δεν είναι SUV αλλά καθαρόαιμο 4κινητο Made in Austria (Graz)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#531111 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#543309

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#544168 Daimler adjusts its earnings guidance – preliminary results for the third quarter 2018

As a result of recent developments, Daimler AG today reassessed its earnings outlook for the year 2018 for the Mercedes-Benz Cars and Daimler Buses divisions and for the Daimler Group.

The main factor is an increase in expected expenses in connection with ongoing governmental proceedings and measures in various regions with regard to Mercedes-Benz diesel vehicles.

Mercedes-Benz Cars: significantly below the prior-year level
Daimler Trucks: significantly above the prior-year level (unchanged)
Mercedes-Benz Vans: significantly below the prior-year level (unchanged)
Daimler Buses: significantly below the prior-year level
Daimler Financial Services: in the prior year magnitude (unchanged) and
Daimler Group: significantly below the prior-year level
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544173 ^
Εικόνα

:iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#546862
kostis20 έγραψε:Χθές πήγα μια μικρή βολτα με μαι W211 ,200K ενός καθηγητή .Ήταν σε άψογη κατασταση ,ουτε τριγμοι ουτε τίποτα ...
Λέω απο μέσα μου δε το κινεί καθόλου ο prof.
Μεχρι που κοιτάω το κοντερ και βλέπω οτι εχει 280.000km :dizzy: :dizzy: Μιλ'αμε ήταν σαν καινούριο.Εγω το υπολογιζα να έχει 80000χμ.Όλα άψογα,κανένας θόρυβος απο αναρτήσεις,το κιβώτιο ομαλό.
Έπαθα πλάκα.Επίσης μου είπε οτι δεν του έχει βγάλει τίποτα ιδιαίτερο απο βλάβες,μονο έναν αισθητηρα θυμαται και κάτι με το καλοριφέρ,αυτο νομίζω ήταν συνιθισμένο σε αυτα τα μοντέλα.Λάδι δε καίει καθόλου.
Respect και στο αστέρι αλλά και στο Prof γιατι το προσέχει. :thumbsup:

Δυστυχώς ο καθηγητής μας άφησε πριν λίγο καιρο :( ...Και η κορη του θέλει να πουλήσει το αμάξι...
Θυμίζω είναι 1,8Κ W211 f/l.Me 300000km πλέον.Ποια θα ήταν μια λογική τιμή να ζητήσει?
Αν ενδιαφέρεται κάποιος απο εδω ακόμα καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
By GTS
#546890 Τι χρονολογια? Με 300κ λογικα η αξια του θα ειναι τα λαστιχα, τακακια, δισκοι και αλλα αναλωσιμα που εχει πανω. 2-3κ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#546895
GTS έγραψε:Τι χρονολογια? Με 300κ λογικα η αξια του θα ειναι τα λαστιχα, τακακια, δισκοι και αλλα αναλωσιμα που εχει πανω. 2-3κ.

Στην Καλαματα ενας πουλαει με 250 χιλ χλμ στα 8.500

https://www.car.gr/11959071-mercedes-be ... assic-w211
Άβαταρ μέλους
By drdino
#546952 O gts μάλλον ψάχνει ευκαιρία

https://www.car.gr/used-cars/mercedes.h ... om=%3E1800