Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By 224v
#799485 για τέτοιο επίπεδο οχήματος
θα προτιμούσα την Aston Martin one 77 με 7λιτρο+ μοτέρ που δεν χαλάει όπως το mercedes...

.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#799844 Υπέροχη όπως πρέπει να είναι μια ναυαρχίδα, σε όλες τις γενιές.
Και η W220 μου αρέσει πολύ αν και θάφτηκε σαν μοντέλο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#799881 Εδώ που τα λέμε, αυτές είναι οι πραγματικές Μερκ!

Την W108 (σε έκδοση "Αμερικάνα") την είχε, αείμνηστος, οικογενειακός φίλος. Αυτό που θυμάμαι (γιατί πέρασαν και 35 χρόνια) ήταν το αρχοντικό πάτημα και τα εύκολα 140 στην Εθνική, αλλά ήταν καράβι στις στροφές του Πηλίου και ο ήχος του εξακύλινδρου ήταν έντονος, αν και ραφιναρισμένος (υψίσυχνος σε σχέση με τους τραχείς τετρακύλινδρους των νεότερων μεγάλων Opel και Audi που είχε τότε η υπόλοιπη παρέα).

Ήταν σε τέτοιο χρώμα, αλλά με άλλες ζάντες:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#799987
panos2171 έγραψε:Υπέροχη όπως πρέπει να είναι μια ναυαρχίδα, σε όλες τις γενιές.
Και η W220 μου αρέσει πολύ αν και θάφτηκε σαν μοντέλο.


Mια τετοια εχω δει εδω στην περιοχη μου,προς θεσσαλονικη,αλλα αυτος που την εχει φερει,την εχει χωρις πινακιδες παρατημενη και απλα στο εσωτερικο εχει ναιλον στο καθισμα και βλεπω απλα αλλαζει θεση καθε 15-20 ημερες,ισως ειναι εισαγωγη και περιμενει καμια αδεια η πινακιδα,δεν ξερω.Η συγκεκριμενη οντως ειναι υποτιμημενη,αν και δεν ηταν απο τις καλυτερες σχεδιαστικα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#809280 Εικόνα
Ρε Μήτσο τι λελεδιές είναι αυτές;Θα κρατάς την ανάσα σου μέχρι να σου φτιάξουν το σαπάκι τους;Βάλτου φόκο,πες τιποτα για τα παιδια τους ,σνίφαρε μερικούς κουραμπιέδες και θα σκιαχτούν!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#809283 :rant:

Μόλις μπήκα να το ποσταρω :rant:

Θα σε βγάλω από την 4αδα , θα σε βγάλω γτχμου. :rant: :rant:


https://www.newsauto.gr/news/patise-ellada-i-spania-mercedes-tou-dimitri-giannakopoulou/


Η Mercedes AMG GT Black Series, που δεν έχει έρθει ποτέ στην χώρα μας, βρίσκεται από την Τετάρτη (είχε μεταφερθεί στη Γερμανία
για ένα πρόβλημα
και επέστρεψε) το απόγευμα επί ελληνικού εδάφους.


Απλά περίμενα. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#809396
pienaf έγραψε:Χαλασμένο γύρισε...
https://www.newsauto.gr/news/ta-chose-s ... akopoulos/


ΛΟΛ,καιρος να το γυρισει σε καμια αλλη γερμανικη premium,επιλογες υπαρχουν,τον γραφουν στα @@ τους,αλλα συνεχιζει να τους τιμαει. :protest: :rant:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#809842
Με απόφασή του, το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο επιβάλλει στη Mercedes να καταβάλλει αποζημιώσεις σε εκατοντάδες χιλιάδες ιδιοκτήτες αυτοκινήτων εξαιτίας της παραποίησης των εκλυόμενων ρύπων.

Καταιγιστικές είναι οι εξελίξεις μετά την απόφαση του ανώτατου δικαιοδοτικού οργάνου της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την καταβολή αποζημιώσεων από τη Mercedes-Benz εξαιτίας του παράνομου λογισμικού το οποίο παραποιούσε τους εκλυόμενους ρύπους.

Η υπόθεση έφτασε στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο μετά από την προσφυγή σε αυτό ενός ιδιοκτήτη ενός μοντέλου της γερμανικής φίρμας, ο οποίος ανακάλυψε έναν μηχανισμό παραποίησης των εκπομπών ρύπων και ειδικότερα των οξειδίων του αζώτου.

https://www.carandmotor.gr/nea/mercedes ... idioktites


Η Ευρώπη που ονειρεύεται , η Ευρώπη που δημιουργεί
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#810328 Οι κινητήρες βενζίνη που βάζει στις σειρές 200 , με 163 ίππους , από ότι βλέπω είναι 1300cc

Α) κυκλοφορούνε καιρό αυτά; Εχουνε βγει αξιόπιστα από βλάβες κτλ ;
Β) για τα αμαξώματα τύπου GL είναι οκ , κινούνται αξιοπρεπώς;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#810360 Ωχ μας ξενέρωσες (=βαβούρα ) …
Ευχαριστώ για το feedback πάντως
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#811974

Τρομερό βίντεο. Credits στον BEAMS που μου το έστειλε