Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#619302 Αν καταργηθούν, οι τιμές ανάλογων μεταχειρισμένων θα πάρουν την ανιούσα
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#619303 Γι'αυτό η κίνηση πρέπει να γίνει τώρα ,άντε το πρώτο τρίμηνο του'20 , κανείς με " εσωτερική πληροφόρηση" ; :iconcool:

εντω μεταξύ το συγκεκριμένο είναι αντικείμενο μελέτης για τα λάδια ,έχει να κάνει σέρβις από το 13 λόγω ακινησίας ,αν το έπαιρνα θα έστελνα δείγμα για ανάλυση να δω τι έχουν πάθει πριν τα αλλάξω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#619615

ГЕЛИК ρίχτο
Άβαταρ μέλους
By nclpao13
#619646 Καλημέρα σας! Σε SLK 200 R171 έβγαλε ένδειξη ESP malfunction και αισθάνομαι το pedal του φρένου λίγο σκληρό στην αρχή. Μετά από οδήγηση κάποιας ώρας το φρένο ανταποκρίνεται κανονικά. Έχετε κάποια άποψη περί τίνος πρόκειται; Φυσικά θα το πάω να το κοιτάξω στο συνεργείο με την πρώτη ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
By krom
#619653
EDDIE_147 έγραψε:

ГЕЛИК ρίχτο

Μόνο G63 δεν είναι αυτό που έπεσε, κάνα αρχαίο διαλυμένο και βαμμένο ήταν.
Πήγε να αρπάξει χαιπ και διαφήμιση και κατέληξε να τον κράζουν μέχρι και στα κανάλια.
Άβαταρ μέλους
By Stathis_Th
#620888 Έχω στην κατοχή μου ένα e-class W211 του 2006 με 200.000 χιλιόμετρα το οποίο αγόρασα από την αντιπροσωπία και το εχω από καινούριο. Δεν εχει εμπλακεί ποτέ σε ατύχημα και συντηρείται στην αντιπροσωπία όλα αυτά τα χρόνια και πρόσφατα μου έδειξε την ένδειξη στο καντραν για αλλαγή της μονάδας του SBC, προφανώς επειδή εχει συμπληρώσει τον αριθμό πατημάτων φρένου που εχει προγραμματιστεί, ωστόσο το αυτοκίνητο κατά την οδήγηση δεν εμφανίζει κανένα απολύτως πρόβλημα στα φρένα του. Σε άλλες χώρες του εξωτερικού η Mercedes εχει στειλει ειδοποίηση στους κατόχους για επέκταση της εγγύησης της μονάδας στα 25 χρόνια και αντικαθιστά την μονάδα που εχει μετρήσει τα 300.000 πατήματα του φρένου δωρεάν. Ισχύει αυτό για την Ελλάδα και για τη δική μου περίπτωση?
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#624216 Η Β θα μπει για μικρή φαναρτζοδουλειά, μετά από χτύπημα στο πίσω μέρος. Ο φαναρτζής (αντιπροσωπεία) θεωρεί πως η ασφάλεια (HD, μέσω φιλικού, μιας και δεν υπήρχε δική μας υπαιτιότητα) θα καλύψει μόνο βάψιμο, με συμμετοχή μάλιστα δική μου επειδή υπάρχουν μικρογρατζουνιές στις άκρες...
Ερωτήματα:
1) Υπάρχει περίπτωση να μην έχουν σπάσει π.χ. οι βάσεις του προφυλακτήρα και να αρκεί απλό βάψιμο; Δεδομένου ότι δεν ήταν μια απλή επαφή στο παρκάρισμα.
2) Μπορεί να με βάλει να πληρώσω συμμετοχή ενώ δεν γίνεται να το βάψω τοπικά; Στην τελική, ας μου δώσει ό,τι δικαιούμαι, και δεν βάφω τίποτα. (το δεύτερο ερώτημα πάει στις "ασφάλειες").

Το πιο εκνευριστικό στην υπόθεση είναι ότι δεν θα είμαι παρών κατά την επισκευή (αν και θα το ζητήσω).ΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#624223
Scotch έγραψε:Η Β θα μπει για μικρή φαναρτζοδουλειά, μετά από χτύπημα στο πίσω μέρος. Ο φαναρτζής (αντιπροσωπεία) θεωρεί πως η ασφάλεια (HD, μέσω φιλικού, μιας και δεν υπήρχε δική μας υπαιτιότητα) θα καλύψει μόνο βάψιμο, με συμμετοχή μάλιστα δική μου επειδή υπάρχουν μικρογρατζουνιές στις άκρες...
Ερωτήματα:
1) Υπάρχει περίπτωση να μην έχουν σπάσει π.χ. οι βάσεις του προφυλακτήρα και να αρκεί απλό βάψιμο; Δεδομένου ότι δεν ήταν μια απλή επαφή στο παρκάρισμα.
2) Μπορεί να με βάλει να πληρώσω συμμετοχή ενώ δεν γίνεται να το βάψω τοπικά; Στην τελική, ας μου δώσει ό,τι δικαιούμαι, και δεν βάφω τίποτα. (το δεύτερο ερώτημα πάει στις "ασφάλειες").


Αν ήταν spotless, πάλι όλο το βάψιμο του προφυλακτήρα δεν θα πλήρωναν; Δεν μου φαίνεται λογικό να έχεις εσύ συμμετοχή σε αυτό.

Επίσης, οι βάσεις πρέπει να είναι επιβεβαιωμένο ότι δεν επαθαν τίποτα, ο πραγματογνώμονας πρέπει να το τσεκάρει.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#624224 Στο πρώτο συμφωνώ απόλυτα (αυτό του είπα κι εγώ).

Σχετικά με το δεύτερο, από το συνεργείο είπαν ότι πρέπει να βγει ο προφυλακτήρας για να εξακριβωθεί αν έχουν σπάσει ή όχι και πως δεν μπορεί να γίνει τώρα γιατί θέλει χρόνο... Παραμύθια λέει, να τον πιέσω;

Για να δούμε τι θα πει ο πραγματογνώμων. Τον περιμένω ανά πάσα στιγμή.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#624227 Το φέρνω αντιπροσωπεία για την καλύτερη (θεωρητικά) δουλειά και το χαρτί. Άπαξ και το δει πραγματογνώμων (τον περιμένω αυτή τη στιγμή στο συνεργείο), μπορώ να πάω να το φτιάξω αλλού; Μάλλον είναι λίγο αργά γι αυτό.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#624229 Όπου θες το πας. Απλά ίσως με την αντιπροσωπεία να μη χρειαστεί να εμπλακείς καθόλου στο οικονομικό. Όπως και να χει η HD βάζει τα λεφτά σε δύο εργάσιμες οπότε δεν είναι θέμα αυτό πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#624235 Θα το σκεφτώ αν είναι έτσι (ότι το πάω όπου θέλω, χωρίς να τραβάω ξανά τον πραγματογνώμωνα).

Πάντως έχει μια λογική αυτό που λέει εδώ ο τύπος στο συνεργείο. Αν θέλει μία ώρα να το λύσει και άλλη μια ώρα να το δέσει, λογικό να μην θέλει να το κάνει τώρα. Αν όμως θέλει 5 λεπτά...

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#624239 Πάνω από 10' αποκλείεται να θέλει για να κατεβάσει προφυλακτήρα.