Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By JBT
#618131 Η δικιά μου πάντως έχει 350Κ χλμ και είναι σε κακό χάλι :lol:

Πάντως με 170 ταξιδεύει άνετα οπότε την κρατάω μέχρι να φέρω το σούπερ καρ :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By JBT
#618160 W210 εάν τα λέω καλά

Avantgarde πράγμα που σημαίνει ότι κυριολεκτικά βρίσκει παντού :rant:

1999 αγοράστηκε νομίζω :hmmm:

Από ζημιές....... Τα πάντα :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#618165 Και εγώ θυμάμαι ότι έβγαζαν πάρα πολλές βλάβες... :hmmm:
Ουσιαστικά από αυτό το μοντέλο ξεκίνησε η κατηφόρα στο θέμα αξιοπιστία... :(
Άβαταρ μέλους
By JBT
#618168 Εικόνα

για αυτό το καλούπι μιλάω, σε μαύρο (κάποτε :lol: )

πριν 1 μήνα άλλαξα παρπρίτς γιατί είχε μαζέψει σκουριά εκεί που ενώνει με τον ουρανό και έσταζε νερό στο ύψος του τιμονιού περίπου...

βασικά δεν μιλάμε για τέτοιες ζημιές, μιλάμε για τα χοντρά (εγκέφαλος, κομπρέσορας, τιμόνι κλπ)

χαμός :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#618172
mousatos έγραψε:
MONMAN έγραψε:https://www.car.gr/9608671-mercedes-ben ... r-elegance

12.500 κλικς και δεν έχει φύγει. σημαίνει οτι κάτι τρέχει.

Όντως μπορεί τίποτα 2 χιλιαρα σε απλήρωτα τέλη κυκλοφορίας όπως έτυχε πρόσφατα σε φίλο σε αξία αυτοκινήτου 700€ :dizzy:
Πάντως όταν θα κατέβω Ωρωπό μέσα στην εβδομάδα θα πάω να το δω είναι και facelift το άτιμο! Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ :innocent:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#618461 Ένα τέτοιο σε καλή κατάσταση και φυσικό αέριο είναι τέλειο για κάποιον που κάνει χλμ...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#618466 Ειναι συγκεκριμένες γενιές που πρέπει να τις αποφύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι. Αυτά τα ξέρει ο ΒΕΑΜΣ :lol:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#618523
rx8_drifter έγραψε:Ειναι συγκεκριμένες γενιές που πρέπει να τις αποφύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι. Αυτά τα ξέρει ο ΒΕΑΜΣ :lol:

Νομίζω ότι σε οποιαδήποτε γενιά η mercedes είναι ο ορισμός του ψωνίζω μόνο facelift
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#618539
MONMAN έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Ειναι συγκεκριμένες γενιές που πρέπει να τις αποφύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι. Αυτά τα ξέρει ο ΒΕΑΜΣ :lol:

Νομίζω ότι σε οποιαδήποτε γενιά η mercedes είναι ο ορισμός του ψωνίζω μόνο facelift

Από τη 210 και έπειτα ισχύει αυτό για τα f/l.
Στις παλιότερες όχι.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#618561 Τώρα για πείτε οι γνώστες αν θέλω να πάω για έλεγχο εκείνο το W210 του Ωρωπού που έγραψα παραπάνω , που υπάρχει κοντά κάποιος γνώστης για (παλιά) mercedes , αντε μεχρι Αγ. Στέφανο γιατί η μάντρα που το εχει λεει δέχεται έλεγχο οπου θέλουμε αλλα πάω στοίχημα αν πούμε για Αθήνα θα τσινήσουν. Βέβαια πείτε και για Αθήνα γιατί καμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται :lol: ή μπορεί να βρούμε και κανα άλλο πιο κεντρικά . Με πμ αν υπάρχει θέμα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618571 Μιλα με Obelix.