Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507202
dimik έγραψε:Εγώ θα έλεγα ότι είναι κλασικό αυτοκίνητο το οποίο όσοι θέλουν να το αγοράσουν δεν έχουν τα χρήματα και όσοι έχουν τα χρήματα τελικά δεν θα το αγοράσουν.

Κατά τα άλλα μου αρέσει αν και θα ήθελα αυτόματο και διακριτικοτερο ήχο.

< >


τι εννοεις,οτι θα μεινουν απουλητα?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#507639
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#519616
PeterPan έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Αλήθεια, σας αρέσει σαν σχέδιο?

< Note >
Σιγουρα δεν ειναι future classic αλλα χωνευεται. Το σχεδιο δηλαδη δεν ειναι σιγουρα απο τα μειονεκτηματα του κατ εμε.

Αυτο που λεει ο διμικ παντως δεν εχει αδικο. Κι εμενα οσο και να μου αρεσει σαν ιδεα, τιμη κτλ θα ζοριζομουν να το κλεισω.

< >

γενικά τα χιουντάι, φίατ, κία κτλ είναι ωραία αμάξια αλλά μόλις περάσουν 3-4 χρόνια κ φύγει η μυρωδιά της καινουργίλας τα βαριέσαι...

μη με ρωτήσετε γιατί :lol:


Γιατί έχεις μαρούλι. Αν δεν είχες και στην 10ετία θα τα χαιδευές με λάγνο βλέμμα. :)
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#519620 Ενώ κάποια άλλα δεκαετίας τα βλέπεις και ανοίγει η καρδία σου ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#519621 Ο Peter Pan περιγράφει με άλλα λόγια αυτό που αποκαλούν κάποιοι 'lack of brand power'.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#519622
EDDIE_147 έγραψε:Ο Peter Pan περιγράφει με άλλα λόγια αυτό που αποκαλούν κάποιοι 'lack of brand power'.

Ειμαι σιγουρος οτι ο μεσος κατοχος e90 και passat παθαινει κοκομπλοκο απο τη χαρα του οταν μπαινει στο αμαξι του.



< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#519649
alexm έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ο Peter Pan περιγράφει με άλλα λόγια αυτό που αποκαλούν κάποιοι 'lack of brand power'.

Ειμαι σιγουρος οτι ο μεσος κατοχος e90 και passat παθαινει κοκομπλοκο απο τη χαρα του οταν μπαινει στο αμαξι του.



< >


Η ψυχιατρική έχει πολλά ανεξερεύνητα μονοπάτια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#519695 Παντως σχετικα με τις φωτο παραπανω, το Β6 ειναι σχεδιο κοντα 18 ετων (2000-2006), το C70 22 ετων (1996-2005) και το Α-Class 14 ετων (2004-2012)...το τελευταιο ποτε δεν μου αρεσε αλλα τα αλλα δυο μια χαρα κρατανε και σημερα στα δικα μου ματια.
Αντιστοιχα σχεδια...
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:hmmm:

Τα σημερινα ομολογουμενως ειναι πιο ευπεπτα, και καποια θα ελεγα και ομορφα. Αλλα δεν νομιζω οτι το design και η διαχρονικοτητα του ηταν ποιτε ή ειναι και σημερα το βασικο selling point τους..
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#519700 Έβαλα τα συγκεκριμένα για να δείξω ότι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, όλα τα αμάξια μετά απο 10 χρόνια δεν τρελαίνουν κανέναν.

Η διαχρονικότητα πολλές φορές καταντάει και κουραστική, όπως το Golf, βαρετό....

Βέβαια η ομορφιά είναι υποκειμενική, σε εμένα το Hyundai coupe παραπάνω δεν μου άρεσε εξ' αρχής, άλλος μπορεί να το θεωρεί ακόμα και σήμερα όμορφο :ninja:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#519717 Βάλτε τουλάχιστον το μεθεπόμενο Coupe που ήταν σχέδιο pininfarina

< >
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#519718 Το οποίο ακόμη και σήμερα είναι εξαιρετικό σχέδιο και στέκεται περίφημα. Επομένως το πόσο καλά θα σταθεί ένα αυτοκίνητο στο χρόνο, είναι θέμα σχεδιαστή και όχι μάρκας.
Και για να κάνω μια σύγκριση ( :shifty: ):
Εικόνα
Εικόνα

Μερικές χιλιάδες φορές πιο όμορφο το Hyundai, παρόλο που είναι παλιότερο.
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#519743 Προσπαθησα να βρω ιδιας κατηγοριας και ιδιας περιοδου μοντελα Hyundai σε σχεση με τα αυτα που παρατεθηκαν αρχικα. Φυσικα και υπαρχουν νεοτερα σχεδια της Hyundai που μου αρεσουν, αν και θεωρω την Kia καπως καλυτερη, τα οποια βεβαια δεν ξερω (και φανταζομαι κανεις δεν ξερει) πως θα φαινονται μετα απο καποια χρονια.
Θεωρω ομως οτι το καλο σχεδιο ειναι και θεμα μαρκας, γιατι δεν δινουν σε αυτο ολες οι εταιρειες το ιδιο βαρος...σαφως και υπαρχουν εξαιρεσεις ενθεν κακειθεν.