Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#441257 @Nikos
Σεβαστο, -εαν καταλαβα σωστα- το οτι πιθανοτατα ακομα και οι πλεον απλες -με ημιακαμπτο- εκδοσεις του Leon, να ειναι ξεκαθαρα πιο οδηγοκεντρικες απο τις αντιστοιχα απλες εκδοσεις του i30...

Ομως εδω -σε οτι με αφορα τουλαχιστον- γινεται λογος για δυο πολυ συγκεκριμενες εκδοσεις. Leon Cupra vs i30N.
Εφοσον δηλαδη δεν εχεις καποια οδηγικη επαφη με i30N, οπως αντιστοιχα με το Leon Cupra που υπαρχει και στην οικογενεια, ειναι λιγο αδικη η οποια καταθεση αισθησης υπεροχης απο την πλευρα σου (πως το εγραψα ο φουστης :lol: ), περα απο το υποκειμενικο της προτιμησης, λογω εμφανισης, μαρκας(?) και γενικοτερα αλλων θεματων πλην ομως ξεκαθαρα του οδηγοκεντρικου...

@GB
"Κοζια" ? :hmmm:

@mousatos
α)Tι προτιμαει το what car? (στα λεφτα αυτα και κατηγορια, εχει συγκρινει αυτα τα δυο?)
Μονο αυτο το περιοδικο "μετραει"? Το evo πχ το Car δεν εχουν αποψη με αντιστοιχο "ειδικο" βαρος?
β) Απο αυτα που λενε και γραφουν, σαν να φαινεται οτι το i30N τα καταφερνει πολυ καλα, εξισου καλα με το Cupra, αν οχι καλυτερα στο συνολικο οδηγικο κομματι (βλεπε πχ αισθηση τιμονιου, κατα τα λεγομενα του Steve Sutcliffe, πλεον στο evo)
γ)επισης οπως παραπανω
δ)παλι στα ιδια επιπεδα, απ' οσο καταλαβαινω τουλαχιστον απο αυτα που αναφερουν διαφορα reviews.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#441275
kostis20 έγραψε:Αρχικά το i30 ΝP μου αρέσει πολύ περισσότερο εμφανισιακά μέσα-εξω απο το Leon.Aν είναι και τόσο καλό στο δρόμο και αξιόπιστο όσο λένε, μαζί με το μηχανικό μπλοκέ, χαλαρά το προτιμούσα απο το Leon. :)


+1 :s_yes


@g: εγώ είμαι ήδη παντρεμένος... :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#449290 Ενα δοκιμαστικο απο το Αγγλικο Autoexrpess για το i30N

http://www.autoexpress.co.uk/hyundai/i3 ... 017-review

To hot-hatch που θα "επρεπε" εδω και χρονια να εχει βγαλει η Toyota... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#464701 Καλησπέρα κύριοι!

Υπάρχει πουθενά κανένα manual/video/how to, πως αφαιρούμε τον πίσω προφυλακτήρα απο Accent mkI του 98;

Σας ευχαριστώ :)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#464731 Να ρωτησω γιατι; :help:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#464747 Εννοεί τι κάνεις με το accident! :protest:
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#464749 Το φτιάχνω :lol:

Δεν είναι δικό μου.

Εγώ έχω το μπουρδέλο παρατημένο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#464756 Άνοιξες και συνεργείο;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#479577 Διασχίζοντας την Ανταρκτική στα βήματα του προπάππου σου... :metalo:
Μια γαμάτη περιπέτεια, από την Hyundai και την Arctic Trucks (την θυμάστε από το επεισόδιο του TopGear στον Βόρειο Πόλο ; )
http://www.roadandtrack.com/car-culture ... first-car/
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Γαμάτο; Γαμάτο! :yahoo: :metalo:

Η Hyundai έχει βαλθεί να γίνει κορυφαία εταιρεία. Μαζί με την Genesis μπορεί να χτυπήσει πλέον και πιο χοντρά πορτοφόλια. Το συγκεκριμένο, αν και επικοινωνιακό και διαφημιστικό τρικ πριν απ' όλα, παραμένει μια εξαιρετική ιδέα.
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#479641 Ναι αλλά δεν είναι μάρκα.
Πχ αυτός που θα πάρει Hyundai SUV είναι αυτός που δεν μπορεί να πάρει BMW X5.

#ναι_αλλά
Άβαταρ μέλους
By dstou
#479708 Ίσως σε 10-15 χρόνια να σκεφτεί να πάρει ένα Genesis SUV.
Το ξανάδαμε το έργο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#479917 πανεμορφο θα ειναι εαν βγει κοντα σε αυτο το σχεδιο

Εικόνα

http://www.zougla.gr/automoto/news/arti ... i-santa-fe