Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#661816
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ τώρα είδα τους χρυσούς καθρέπτες. Συνεχίζω να μην αναρωτιέμαι πάντως.

Κανει κομποζε με τις ζαντες, ακαλαισθητε! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#661825 Ακολουθεί την γραμμή που χάραξε με τα μπρονζε η αδελφή Cupra.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#661830 Θεωρώ πως δεν έχουν τολμήσει αρκετά. Γιατί όχι κάτι τέτοιο για να ταιριάζει με την μάσκα;
Εικόνα
:s_biggrin :s_dance
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#662054
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ τώρα είδα τους χρυσούς καθρέπτες. Συνεχίζω να μην αναρωτιέμαι πάντως.
Σύμφωνα με το νετ πρόκειται για ειδική έκδοση με το όνομα "Founders Edition" και σε περιορισμένο αριθμό αυτοκινήτων με α/α και με φουλ εξοπλισμό με ή χωρίς τις 2χρωμιες σε καθρέφτες και ζάντες.

ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#662055 Είναι κρίμα να μην έχουν κι άλλοι την ευκαιρία για αυτή την καλόγουστη πινελιά που δίνει άλλο αέρα. Και επιμένω πως με τα LED στις ζάντες γίνεται ακόμη πιο ταιριαστό.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#681619

ΤΡΟ ΜΕ ΡΟ value for money
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#681650 Ισχύει.
Έτυχε να το δω προ ημερών και εντυπωσιαστηκα από την πρόοδο σε αυτή τη γενιά. Έχω την εντύπωση ότι τα μοντέλα της skoda είναι πιο ποιοτικά από τα ξαδερφακια τους της VW.
Το συγκεκριμένο μάλιστα ευτυχώς είναι και όμορφο.
Δυστυχώς όμως το μήκος του είναι απαγορευτικό για Αθήνα....
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#681653
Asimov έγραψε:Ισχύει.
Έτυχε να το δω προ ημερών και εντυπωσιαστηκα από την πρόοδο σε αυτή τη γενιά. Έχω την εντύπωση ότι τα μοντέλα της skoda είναι πιο ποιοτικά από τα ξαδερφακια τους της VW.
Το συγκεκριμένο μάλιστα ευτυχώς είναι και όμορφο.
Δυστυχώς όμως το μήκος του είναι απαγορευτικό για Αθήνα....



Με το συγκεκριμένο, εκτός του γεγονότος ότι ομόρφυνε εξωτερικά, έχω πάθει πλάκα με το εσωτερικό το οποίο απίστευτο για την κατηγορία τιμής του.
Μειονέκτημα ο άξονας πίσω, τουλάχιστον μέχρι τις εκδόσεις των 150 ίππων. Δεν ξέρω τι γίνεται στις μεγαλύτερες.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#681654 Αν έμενα στην επαρχία θα ήταν από τις πρώτες μου επιλογές.
Όντως η ποιότητα είναι εξαιρετική ακόμα και στη βασική του έκδοση.
ΕΕΠ επίσης το ασχημόπαπο το kamiq κατουραει σε ποιότητα κάτι troc και tcross
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682588 Τελικά το δίλημμα Peugeot έγινε μονόδρομος VAG και καταλήξαμε σε ένα Kamiq 1.5 DSG ετοιμοπαραδοτο σε πολύ καλή τιμή λόγω εποχής.
Με επέκταση εγγύησης εννοείται, για καλό και για κακό.
Οι χώροι μέσα είναι εντυπωσιακοί για το μήκος, το πορτ μπαγκαζ μέτριο.
Ποιοτικά είναι μια κλάση ανώτερο από τα ξαδερφακια του, καθώς και πολύ πιο ευρύχωρο.
Το μοτέρ είναι μάλλον πολύ για τις ανάγκες μου, αλλά αποφάσισα αυτόματο και η τιμή στα 21+ ήταν δέλεαρ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#682590 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Χρήστο τέλεια επιλογή...

Πέρα από το γεγονός ότι μια μέρα όλοι VAG θα πάρετε (μου έμεινε ο Ντίμης μόνο τώρα), στα μάτια μου το Καμίκ είναι όλο και πιο όμορφο.
Η δε ρουφιάνα VAG, έχει αυτά τα ασυναγώνιστα πακέτα κινητήρα/κιβώτιο που είναι έγκλημα αν όχι να τα αποκτήσεις αλλά τουλάχιστον να τους ρίξεις πολύ σοβαρή ματιά.

Full LED έχεις;
Πότε με το καλό;

https://www.car.gr/33984870-skoda-kamiq ... -dsg-style
Φαντάζομαι κάτι τέτοιο πήρες με προσφορά -1300€.
Άρα έχει και φώτα led μέσα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#682600 Όχι Vag, όλοι μια μέρα DSG θα πάρετε

Καλοτάξιδο Asimov.

Άριστο VFM.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#682602 καλοταξιδο Ασιμοβ!
σωστη η επιλογη της εξτρα εγγυησης. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682603
Giuseppe Busso έγραψε:

Χρήστο τέλεια επιλογή...

Πέρα από το γεγονός ότι μια μέρα όλοι VAG θα πάρετε (μου έμεινε ο Ντίμης μόνο τώρα), στα μάτια μου το Καμίκ είναι όλο και πιο όμορφο.
Η δε ρουφιάνα VAG, έχει αυτά τα ασυναγώνιστα πακέτα κινητήρα/κιβώτιο που είναι έγκλημα αν όχι να τα αποκτήσεις αλλά τουλάχιστον να τους ρίξεις πολύ σοβαρή ματιά.

Full LED έχεις;
Πότε με το καλό;

https://www.car.gr/33984870-skoda-kamiq ... -dsg-style
Φαντάζομαι κάτι τέτοιο πήρες με προσφορά -1300€.
Άρα έχει και φώτα led μέσα.


Ναι, όλα LED είναι (μεσαία, μεγάλα, πίσω), όχι adaptive όμως.
Την έκδοση Ambition πήρα που σε σύγκριση με τη Style έχει 16 αντί 17 ζάντες και δεν έχει ψηφιακό πίνακα οργάνων και κάτι άλλα ψιλά διακοσμητικά. Τον ψηφιακό πίνακα μάλλον δεν τον ήθελα έτσι κι αλλιώς, οι ζάντες οκ, δεν θα με χάλαγαν, αλλά δεν θα πλήρωνα τα 1300 της διαφοράς για πάρτη τους.
Αυτό που δεν έχει και θα ήθελα, είναι αυτόματα αναδιπλουμενους καθρέφτες. Αλλά δεν έχει ούτε η Style και θέλει παραγγελία. Οπότε κλαιν.
Χρώμα quartz grey (αυτό που μπλεδιζει), που ομολογουμένως είναι πολύ εντυπωσιακό.
Θα βγουν πινακίδες με το νέο έτος, για να με πιάσει και η μείωση των τελών (πέφτουν κάνα 40αρι ευρώ στα 70+).
Μου κάνουν και τα 3 πρώτα service ανταλλακτικά - εργασία χωρίς χρέωση.

Όντως παίδες το vfm είναι πολύ ψηλά. Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και κάτι αντίστοιχο δεν βρήκα πουθενά. Ούτε στους κορεατες.