Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682711 Ναι το έγραψα πιο πάνω : έχει 6 εκατοστά μεγαλύτερο μεταξόνιο από το t-roc και 10 (!) από το t-cross. Δεν συγκρίνεται με αυτά σε άνεση της καμπίνας. Έχει μεγαλύτερο μεταξόνιο μέχρι κι από το Karoq, που βέβαια έχει μεγαλύτερο χώρο αποσκευών.

Αν έχει έτοιμο μηχανισμό δεν ξέρω... Θα μάθω.
Τελευταία επεξεργασία από Asimov και 25 Δεκ 2020, 13:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#682725 Το να έχεις χαμηλά το ACC σε προτεραιότητα και χαμηλότερα από τους αναδιπλούμενους καθρέπτες δείχνει κυρίως άγνοια.
Το ACC αν το δεις στην πράξη θα καταλάβεις πως έχεις άδικο.
Αλλά ΟΚ, δεν επιμένω από την στιγμή που μετά χάνεται η έκπτωση είναι ζήτημα. Ποια έκδοση το έχει standard;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#682726 Δεν περνας και εσυ για τον πατσα; Μου φαινεται εχεις καλυτερη ρυθμιση κοψιματος. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#682731 Αν κεράσεις ένα πιάτο με σκορδοστούμπι ασφαλώς.
Εντυπωσιακό το νούμερο για το μεταξόνιο, ήμουν σίγουρος για το αντίθετο πάντως. Πολύ θα ήθελα να δω τους χώρους, γιατί πολλές φορές τα νούμερα είναι και παραπλανητικά, αυτό το BeSafe που λέει ο Asimov δεν ξέρω τι δείκτης είναι, λογικά πάντως χωράει και σε άλλα αυτοκίνητα και κάθεται εμπρός κάποιος ψηλός.
πίσω από τον οδηγό χωράει; Και να οδηγήσεις στην κανονική θέση;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682732
Anonymous Founder έγραψε:Ποια έκδοση το έχει standard;


Καμιά έκδοση. Μόνο παραγγελία. Φτηνή, αλλά παραγγελία.
Το επίπεδο άνεσης εκτοξεύτηκε ήδη με το αυτόματο. Μου αρκεί

Το BeSafe χωράει χαλαρά και πίσω από τον οδηγό.
Με τους χώρους θα εκπλαγείς.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#682733 To acc που το χρησιμοποιείς?
Μονο εθνική φαντάζομαι και με ψιλοκινηση.
Αλλιως τι να το κάνεις? Αθήνα μέσα όλο σφήνα παιζει... :shifty:

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#682737
Anonymous Founder έγραψε:Αν κεράσεις ένα πιάτο με σκορδοστούμπι ασφαλώς.
Εντυπωσιακό το νούμερο για το μεταξόνιο, ήμουν σίγουρος για το αντίθετο πάντως. Πολύ θα ήθελα να δω τους χώρους, γιατί πολλές φορές τα νούμερα είναι και παραπλανητικά, αυτό το BeSafe που λέει ο Asimov δεν ξέρω τι δείκτης είναι, λογικά πάντως χωράει και σε άλλα αυτοκίνητα και κάθεται εμπρός κάποιος ψηλός.
πίσω από τον οδηγό χωράει; Και να οδηγήσεις στην κανονική θέση;
Επειδή το είδα κι εγώ το Kamiq, όχι παρέα με Asimov , έπαθα πλάκα με τους χώρους πίσω αφού μπορούσα να καθίσω σταυροπόδι έχοντας πρώτα ρυθμίσει την θέση οδήγησης στα μέτρα μου.
Άμεσα συγκρίσιμο με την Octavia σε αυτό.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#682740
kovathe έγραψε:To acc που το χρησιμοποιείς?
Μονο εθνική φαντάζομαι και με ψιλοκινηση.
Αλλιως τι να το κάνεις? Αθήνα μέσα όλο σφήνα παιζει... :shifty:

Κυρίως στο μποτιλιάρισμα. Και στο ταξίδι εννοείται, αλλά εκεί ζούσα και με απλό CC.
Όπως και να 'χει, είναι το καλύτερο βοήθημα, γιατί πραγματικά σε ξεκουράζει.
Επιπλέον, μαζί με αυτό έρχονται και επιπλέον features με αυτόματο φρενάρισμα κλπ.
Αλλά μην τα ξαναλέμε και κουράζουμε τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#682969
g8777 έγραψε:Μια ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ οι αυτοματα αναδιπλουμενοι καθρεπτες. Μετρας αντιστροφα μεχρι να τα φτυσει το μοτερ , εγω ψαχνω τροπο να το απενεργοποιησω στο πολο. Οι πισω αεραγωγοι :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: βεβαια ειναι το δωρο της μανας ΦαουΒε στην αυτοκινηση, οταν ανεβει ο Ντιμης θα επιχειρησουμε με ποτηροτρυπανο να ανοιξουμε και στο πολο. :s_airkiss


Δεν χρειάζεται ποτηροτρύπανο:

Εικόνα

Εναλλακτικά, για πιο εύκολα, υπάρχουν και άλλες λύσεις:

Εικόνα

Όπως φαίνεται, είναι κλασσική λύση σε γνωστό πρόβλημα που ταλαιπωρεί τους λάτρεις της αυτοκίνησης και του σωστού εξαερισμού πίσω, από εξαπανέκαθεν.



Με γεια Asimov, καλοτάξιδο και ελπίζω αλεξίσφαιρο!

Αν χρειαστείς βοήθεια για επιπλέον εξαερισμό των πίσω θέσεων, να στείλω τον Arkady. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#682984 Καλοτάξιδο Asimov!
Πολύ καλή επιλογή, ειδικά με αυτό τον συνδυασμό κινητήρα-κιβωτίου
Άβαταρ μέλους
By dimik
#696269 Δεν άντεξα και πήρα κι εγώ μια προσφορά.
Βασικά είδα ένα μπλε στον δρόμο και μου άρεσε

Η επιλογή μου έχει παράδοση 4 μήνες και έγινε αντιπρόταση με παράδοση σε μια βδομάδα. ΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#696272 Πολύ καλή τιμή + ACC.
Δεν του λείπει κάτι.
Εδώ το αντίστοιχο κοστίζει 3-3,5 χιλιάρικα επιπλέον
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#696278 Μήπως το παρακάνουμε λίγο; 26 κόστισε το T-roc μου. Και από αυτά που είδα, έχει καλύτερο εξοπλισμό.
Στα 22Κ πάντως, είναι καλό deal, αν ψάχνει κάποιος τίμιο αμαξάκι για την οικογένεια, why not?
Εγώ θα περίμενα Yaris Cross εννοείται, αν δεν βιαζόμουν.