Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#682604 Με χαρά μου καλοσοριζω στην οικογένεια της skoda τον σύντροφο Asimov!!!!

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#682607 Καλοτάξιδο κι από δω.
Με το καλό να το παραλάβεις Χρήστο! Να το χαρείτε!
Το χρώμα όντως τα σπάει..

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682608
dimviii έγραψε:καλοταξιδο Ασιμοβ!
σωστη η επιλογη της εξτρα εγγυησης. :shifty:
Έχουν γνώση οι φύλακες.
Κι άμα τελειώσει αυτή, θα κοιτάξω μήπως πάρω κι άλλη (αν και διαβάζω ότι έχει βελτιωθεί πολύ η αξιοπιστία των DSG - αλήθεια, ψέματα, θα δείξει)
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#682612 Καλοταξιδο Asimov!! Με το καμικ μου συνέβη το εξής από τις φωτογραφίες φαίνεται πολύ εντυπωσιακό suv crossover , live όμως που το είδα μου έδωσε την εντύπωση σχεδόν χατσμπακ το οποίο είναι πολύ περίεργο γιατί είδα και τα specs και η απόσταση από το έδαφος είναι άκρως ικανοποιητική.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682615 Είναι ακριβώς όπως τα λες.
Το οποίο δεν με χαλάει - το αντίθετο, είναι αυτό που ήθελα. Κάτι που να βολεύει στους ελληνικούς δρόμους, αλλά να μην είναι γκουμουτσα όπως η πλειοψηφία των suv.
Πήγα να το δω, πιο πολύ για να μην το αποκλείσω χωρίς να το έχω δει και κατέληξε η πρώτη μου επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#682616
Asimov έγραψε:
Όντως παίδες το vfm είναι πολύ ψηλά. Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και κάτι αντίστοιχο δεν βρήκα πουθενά. Ούτε στους κορεατες.


Μην ακούς κανέναν. Και εγώ έτσι ξινιόλης ήμουν. Η νέα τάξη πραγμάτων στη χώρα, απαιτεί προσαρμογή σε πολλά επίπεδα.
Και εγώ με τα χρήματα που είχα θέσει και σε συνδυασμό με τις απαιτήσεις, η εξίσωση δεν έβγαινε για τα θέλω μου και τα πιστεύω μου.
Σήμερα, ακριβώς 3 χρόνια μετά από εσένα, είμαι πιο ερωτευμένος με το αμάξι, από όταν το πήρα.

Το πακέτο κινητήρα/κιβωτίου που πήρες, είναι ίσως το καλύτερο κόμπο σε κινητήρες από 0-1800 κυβικά εκατοστά παγκοσμίως.
Μιλάμε πήρες ένα B-SUV και μάλιστα υπεράνω πάσης υποψίας με επιδόσεις almost GTi εποχής. Το κυριότερο δε; χωρίς να σου κάνει αφαίμαξη στην τσέπη.

Θυμάσαι πάντως που στο είχα πει στο άλλο τόπικ. Καλώς ή κακώς όταν κάνεις τη γύρα στις αντιπροσωπείες και δεις τι θα βγει από το πορτοφόλι και τι θα έρθει κάτω από το σπίτι, εκεί λογικεύεσαι. Δυστυχώς οι αντίπαλοι του Group, αποδεικνύονται ερασιτέχνες. Ψάξε στο τόπικ της Peugeot που είχα σχολιάσει αρνητικά την εν Ελλάδι τιμολόγηση του 2008. Μιλάμε οι τύποι νομίζουν ότι πουλάνε μπάρες χρυσού.

Με το καλό να παραλάβεις και να στο Ασιμώφσουμε από κοντά...
Από μένα ΕΥΓΕ γιατί έκανες την πιο γαμηστερή επιλογή στα λεφτά αυτά, σύμφωνα με το θέλω σου.
Ειδικά από τη στιγμή που δεν ήθελες hatchback, διότι είχα προτείνει και το νέο Leon mk4 που είναι επίσης εξαιρετικό και ίσως πιο ευρύχωρο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#682651
Αχ, πού ‘σαι νιότη που ‘δειχνες πως θα γινόμουν άλλος!

Κος Αυγολεμονος, 2008



:s_roses
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682653 :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#682654

.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#682662 Τα έξτρα που ήθελες να βάλεις, μπαίνουν εν Ελλάδι σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί που παρακολουθω στο φουμπου και έχει πάρει μάστερ στα VAG. Ινφο σε πμ.
Καλοταξιδο!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#682665 Με γεια Asimov και καλά χιλιόμετρα. Όντως πολύ καλό VFM, ποιοτικά δεν τίθεται θέμα, σε αυτή την κατηγορία τα Skoda είναι πολύ καλύτερα από τα ξαδερφάκια τους Seat και VW, ειδικά στο εσωτερικό είναι ξεκάθαρη η διαφορά.
Η εμφάνιση είναι το λιγότερο, χαμαλη αγοράζεις, για να κάνεις άνετα και ξεκούραστα την δουλειά σου, με 20Κ δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Κρίμα που δεν έφτασες στην Octavia που για πρώτη φορά είναι και όμορφη και ποιοτικότατη και συνεχίζει να έχει το πλεονέκτημα των χώρων.
Στο επόμενο μην σκας! Εύγε και για την τόλμη να πάρεις DSG, είναι γαμάτο και σου λύνει τα χέρια στην κίνηση της Αθήνας. Πόση εγγύηση έχει;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#682667
Giuseppe Busso έγραψε:Τους Delectronics λες Γιώργο;
Φυσικά.
Παρακολουθώ κάθε δουλειά που κάνουν και μένω speechless.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#682669
Anonymous Founder έγραψε:Με γεια Asimov και καλά χιλιόμετρα. Όντως πολύ καλό VFM, ποιοτικά δεν τίθεται θέμα, σε αυτή την κατηγορία τα Skoda είναι πολύ καλύτερα από τα ξαδερφάκια τους Seat και VW, ειδικά στο εσωτερικό είναι ξεκάθαρη η διαφορά.
Η εμφάνιση είναι το λιγότερο, χαμαλη αγοράζεις, για να κάνεις άνετα και ξεκούραστα την δουλειά σου, με 20Κ δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Κρίμα που δεν έφτασες στην Octavia που για πρώτη φορά είναι και όμορφη και ποιοτικότατη και συνεχίζει να έχει το πλεονέκτημα των χώρων.
Στο επόμενο μην σκας! Εύγε και για την τόλμη να πάρεις DSG, είναι γαμάτο και σου λύνει τα χέρια στην κίνηση της Αθήνας. Πόση εγγύηση έχει;


4 χρόνια.
Το πρόβλημα με την Octavia είναι το μήκος. Φοβερό αμάξι, αλλά δεν κάνει για Αθήνα.

Το Kamiq εκτός από την ποιοτική διαφορά, έχει χώρους της επόμενης κατηγορίας : δεν ξέρω τι μαγικό έκαναν, αλλά πέτυχαν μεταξόνιο 2,65 που είναι μεγαλύτερο κι από του Karoq (!) και πολύ μεγαλύτερο από troc και tcross. Οι πίσω επιβάτες που στην κατηγορία στριμωχνονται, ειδικά στο Kamiq κάθονται αρχοντικά.