Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#587553 Ασιμω σε περιμενω Ακτιο.Παμε στου Ντριφτη ρε, μην ξανακουσουμε τιποτα.

:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#587565 Υφασμάτινα πατάκια € 43 :metalo:

Κόκκινος εσωτερικός φωτισμός περιβάλλοντος € 211 :shifty:

KESSY - Σύστημα εισόδου, εκκίνησης & εξόδου χωρίς κλειδί + σύστημα SAFE
Σύνολο € 403 :rtfm:

g8777 έγραψε:Διακο τι περισσευει μεχρι 2....15 χιλιαρικα;; :hmmm:

duster :inlove:
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 08 Ιουν 2019, 23:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#587576 Αρκετά configurators είναι δύσχρηστα. Πιθανόν αυτό που θέλεις να βάλεις το έχει ήδη είτε μόνο του είτε σαν μέρος κάποιου πακέτου οπότε μπερδεύεται. Το κακό είναι ότι και οι πωλητές δεν είναι καλύτεροι από τους configurators....

Τα Σκόντα κάποια στιγμή φτιαχνόντουσαν στο πιο σύγχρονο εργοστάσιο της VAG και τους είχαν βγει πιο καλοφτιαγμένα οπότε έβγαλαν καλό όνομα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#601505 Τι ωραίο αυτοκίνητο για ταξιδαρες!

800κμ σε μια μέρα, Πράγα Μπρατισλάβα και πίσω και το ευχαριστήθηκα πολύ.

Πρακτικά είναι ένα χαμηλό κοντιακ, κύλιση ίδια θα έλεγα και γενικά πάρα πολλές ομοιότητες.

ΕικόναΕικόνα

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#601507 ωραίο σουλούπι και χρώμα αν και το κάγκελο είναι ένα κλικ πάνω από τα γούστα μου
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#601508
mousatos έγραψε:ωραίο σουλούπι και χρώμα αν και το κάγκελο είναι ένα κλικ πάνω από τα γούστα μου

Ποιο κάγκελο μωρέ?

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#601512 Η ζάντα θυμίζει τις Interlagos της εταιρείας μαμάς VW.

Σε ένα μπλεδακι ανοιχτό θα το ήθελα γιατί νομίζω με αυτό το χρώμα χάνει.

Πάντως οι Τσέχοι τα χαίρονται τα Skoda τους και καλά κάνουν, ήταν εντυπωσιακός τόσο ο αριθμός τους στην Πράγα όσο και ο υπερπληρης εξοπλισμός τους.


< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#601515
dimik έγραψε:Η ζάντα θυμίζει τις Interlagos της εταιρείας μαμάς VW.

Σε ένα μπλεδακι ανοιχτό θα το ήθελα γιατί νομίζω με αυτό το χρώμα χάνει.

Πάντως οι Τσέχοι τα χαίρονται τα Skoda τους και καλά κάνουν, ήταν εντυπωσιακός τόσο ο αριθμός τους στην Πράγα όσο και ο υπερπληρης εξοπλισμός τους.


< >



Παίζει να είναι και η ίδια

Το λεβελ του εξοπλισμού στα Σκόντα στη Τσεχία είναι σε άλλο επίπεδο.

Βλέπεις μέχρι και Scala ή Kamiq με full led πχ.

Έχω συνάδελφο που άλλαξε δουλειά για superb με φουλ εξοπλισμό.

Το αστείο βεβαίως είναι αν πας Mlada Boleslav που είχα πάει για επαγγελματικους λόγους. Η φάση θυμίζει ταινία. Βλέπεις μόνο skoda. Πραγματικά δε κυκλοφορεί τίποτε άλλο. Βλέπεις parking πχ σε mall μόνο με skoda, όλα τα τελευταία μοντέλα φορτωμένα.

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#601518 Κοίταζα από διαστροφή μέσα σε ότι καινούριο Σκόντα έβλεπα και παίζει να μην είδα κανένα manual, χωρίς navi ή με απλά καθίσματα, φώτα xenon είχαν τα "φτωχά". Πολύ TDI δε...


< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#601520
dimik έγραψε:Κοίταζα από διαστροφή μέσα σε ότι καινούριο Σκόντα έβλεπα και παίζει να μην είδα κανένα manual, χωρίς navi ή με απλά καθίσματα, φώτα xenon είχαν τα "φτωχά". Πολύ TDI δε...


< >

Ε ναι ρε. Και 190 άλογα όλα.

Ρε συ σκέψου ότι εταιρικό συνάδελφος παίρνει octavia RS πετρέλαιο τούμπανο. Τι να λέμε τώρα...

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#601521 Μακάρι να συνεχίσει έτσι η εταιρεία, που είναι και από τις παλαιότερες, για να έχουμε κι εμείς παραπάνω επιλογές στην VFM κατηγορία.


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#601534 Δε νομίζω οτι ειναι μόνο τα scoda, ειναι γενικότερη παρατήρηση οτι οι πιο βόρειοι λαοί παίρνουνε τις πιο εξοπλισμένες εκδόσεις του κάθε αμαξιού
Εδώ βιεννη πχ δεν εχω δει σχεδόν κανένα σύγχρονο αμάξι πχ να μην εχει τα led
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#601550
KiloMeater έγραψε:Δε νομίζω οτι ειναι μόνο τα scoda, ειναι γενικότερη παρατήρηση οτι οι πιο βόρειοι λαοί παίρνουνε τις πιο εξοπλισμένες εκδόσεις του κάθε αμαξιού
Εδώ βιεννη πχ δεν εχω δει σχεδόν κανένα σύγχρονο αμάξι πχ να μην εχει τα led

Τι εννοείς οι ποιο βόρειοι? Λόγω κλίματος?

Δε νομίζω ότι είναι θέμα προσατολισμου.

Ξεκάθαρα φορολογικό είναι το θέμα.

Στην Ιταλία δε βλέπεις αυτοκίνητα με τούμπανο εξοπλισμό? Στη Γαλλία?

Χθες στο δρόμο πάντως κοντά στο Μπερνο ένα skoda rapid με Αυστριακες πινακίδες Βιέννης είχε...αλογόνου. Σοβαρά. Οδηγούσε μια κοπελίτσα πάντως.

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#601561 Προφανώς οικονομικούς λόγους αλλά και δευτερευόντως θέμα κουλτούρας θα έλεγα εγώ..
Κατά τα άλλα γενικά Τσεχία τα περισσότερα αυτοκίνητα και όχι μόνο τα Skoda έχουν πολύ πλούσιο εξοπλισμο.
Λεφτά υπάρχουν, ειδικά στη Πράγα, ενώ δεν έχουν τη Δαμόκλειο σπάθη της φορολογίας τόσο των κυβικών όσο και της ΛΤΠΦ που δε μπορείς να βάλεις ούτε πλαφονιέρα με το νόμο του Τσίπρα ...
Επίσης στη Γερμανία πας για καφέ οπότε υπάρχει τεράστια προσφορά και ευκαιρίες τόσο για μτχ όσο και για καινουρια ...