Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#109368
koubeast έγραψε:Μπλέ σκούρο απο μένα με μπεζ εσωτερικό.

Ανθρακι δεν εχει?
Εμεις ειχαμε ανθρακι με μπεζ εσωτερικο elegance...
Εικόνα
Του μακρινου 2011 η φωτο.
Και μπλε σκουρο ομως, μετραει...

.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#109370 "Γκρι" = ανθρακί.

Το σκέφτομαι κι αυτό. :hmmm:

Βασικά μεταξύ μαύρου και ανθρακί είμαι.

Α έχω κι επιλογή ζυγό/μόνο. Τι φάση κι αυτή? :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#109408
Nikos! έγραψε:"Γκρι" = ανθρακί.

Το σκέφτομαι κι αυτό. :hmmm:

Βασικά μεταξύ μαύρου και ανθρακί είμαι.

Α έχω κι επιλογή ζυγό/μόνο. Τι φάση κι αυτή? :lol:


...μπλε σκουρο με μαυρο εσωτερικο, οπως στην φωτο που εβαλε ο Marios, θα επαιρνα στην θεση σου.
Αλλιως γκρι σκουρο με μαυρο εσωτερικο...
Aν πχ μπορει να μπαινει καθε μερα κεντρο λογω πολυ χαμηλων ρυπων, (κατω απο 100gr/co2 δεν ειναι?) ειτε μονο ειτε ζυγο, το ιδιο κανει.
Αλλιως το μονο, συμφερει ημερολογιακα...

P.S πανεμορφο το μπλε Fabia και με τις συγκεκριμενες ζαντες... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#109410 Και το μαύρο δεν είναι άσχημο, λίγο μπατσικο το μπλε.

Ένα rs στο πάρκινγκ του ξενοδοχείου μου...

Εικόνα

Sent from a mobile device
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#109476
Nikos! έγραψε:"Γκρι" = ανθρακί.

Το σκέφτομαι κι αυτό. :hmmm:

Βασικά μεταξύ μαύρου και ανθρακί είμαι.

Α έχω κι επιλογή ζυγό/μόνο. Τι φάση κι αυτή? :lol:

Άσπρο παρ'το να το βλέπουν υπηρεσιακό και να μη σε σταματάνε...
Όταν λες καλό το φάβια, τι εννοείς; Πέρα από τη μάπα (που είναι αδιάφορο διότι είναι σκόντα), τι άλλη διαφορά έχει από το προηγούμενο επι της ουσίας;
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#109483
Nikos! έγραψε:Και το μαύρο δεν είναι άσχημο, λίγο μπατσικο το μπλε.

Ένα rs στο πάρκινγκ του ξενοδοχείου μου...



...μπατσικο ειναι το λευκο...Το μπλε φερνει σε ασφαλιτικο ειτε αστυνομιας, ειτε για Vip...

Eιναι και ωραια αποχρωση του μπλε παντως, αυτο της φωτο του Mariou...

To 1.6 TDI θα ειναι? Αυτο ερχεται τωρα με 110ps ή παραμενει 105?
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#109536
D-Jet έγραψε:Όταν λες καλό το φάβια, τι εννοείς; Πέρα από τη μάπα (που είναι αδιάφορο διότι είναι σκόντα), τι άλλη διαφορά έχει από το προηγούμενο επι της ουσίας;


Δεν έχω οδηγήσει το προηγούμενο για να σου πω. :lol:

Καλό για αυτό που είναι, αυτοκίνητο πόλης. Οικονομικό μου φάνηκε, σβέλτο, ήσυχο στο δρόμο (πήγα και ταξίδι) και σχετικά ποιοτικό μέσα (αλλά όχι όπως το Polo).

Δεν ήταν άσχημο λοιπόν.

Εντάξει, βασικά Polo ήταν στο πιο φθηνό και το καταλαβαίνεις από τα πλαστικά μέσα.
Κίκιζας . έγραψε:
Nikos! έγραψε:Και το μαύρο δεν είναι άσχημο, λίγο μπατσικο το μπλε.

Ένα rs στο πάρκινγκ του ξενοδοχείου μου...



...μπατσικο ειναι το λευκο...Το μπλε φερνει σε ασφαλιτικο ειτε αστυνομιας, ειτε για Vip...

Eιναι και ωραια αποχρωση του μπλε παντως, αυτο της φωτο του Mariou...

To 1.6 TDI θα ειναι? Αυτο ερχεται τωρα με 110ps ή παραμενει 105?


Ναι, tdi 1.6. Νομίζω 105 είναι, έτσι λέει και το site. Γιατί λες 110?

Μάλλον μαύρο θα το πάρω...
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#109554
Nikos! έγραψε:

Ναι, tdi 1.6. Νομίζω 105 είναι, έτσι λέει και το site. Γιατί λες 110?

Μάλλον μαύρο θα το πάρω...


...αντε με το καλο... :) Λεω για 110ps, γιατι διαβασα οτι σε καποια μοντελα του group, πλεον εχει αναβαθμιστει ο συγκεκριμενος κινητηρας απο 105 σε 110, και αν θυμαμαι καλα με καποιες μικροβελτιωσεις σε ελαστικοτητα, και λιγο λιγοτερους ρυπους...

Κατι αλλο τωρα που μου ηρθε σαν φλας... :lol: Το 1.4 Tfsi G-tec 110ps που καιει και φυσικο αεριο, ειναι απο 600-1,500ευρω φθηνοτερο -αναλογως εξοπλισμου- απο το TDI 105, και που φοραει πισω αναρτηση πολλ/λων συνδεσμων, το εχεις σκεφτει εναλλακτικα?
Άβαταρ μέλους
By nass
#109582 Το 110 ps δεν έρχεται Ελλάδα, είχα γράψει στο παλιό Forum περίπτωση φίλου που πήγε Ρουμανία και αγόρασε ένα 110 ps και το έφερε Ελλάδα :dizzy: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#109588
Κίκιζας . έγραψε:
Nikos! έγραψε:

Ναι, tdi 1.6. Νομίζω 105 είναι, έτσι λέει και το site. Γιατί λες 110?

Μάλλον μαύρο θα το πάρω...


...αντε με το καλο... :) Λεω για 110ps, γιατι διαβασα οτι σε καποια μοντελα του group, πλεον εχει αναβαθμιστει ο συγκεκριμενος κινητηρας απο 105 σε 110, και αν θυμαμαι καλα με καποιες μικροβελτιωσεις σε ελαστικοτητα, και λιγο λιγοτερους ρυπους...

Κατι αλλο τωρα που μου ηρθε σαν φλας... :lol: Το 1.4 Tfsi G-tec 110ps που καιει και φυσικο αεριο, ειναι απο 600-1,500ευρω φθηνοτερο -αναλογως εξοπλισμου- απο το TDI 105, και που φοραει πισω αναρτηση πολλ/λων συνδεσμων, το εχεις σκεφτει εναλλακτικα?


., το αυτοκίνητο είναι εταιρικό δεν είναι δική μου αγορά.

Η πολιτική της εταιρίας είναι μόνο diesel.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#109653
Nikos! έγραψε:

., το αυτοκίνητο είναι εταιρικό δεν είναι δική μου αγορά.


Το ξερω αυτο, το ειχες γραψει...Απλα σε καποιες περιπτωσεις, υπαρχει μια σχετικη ελευθερια, ως προς καποια χαρακτηριστικα του αυτοκινητου που θα επιλεγει...Και το G-tec ειναι και λιγο φθηνοτερο στην αγορα, αλλα και στο κοστος μετακινησης, για αυτο το ανεφερα...

Nikos! έγραψε: Η πολιτική της εταιρίας είναι μόνο diesel.


Οκ, αφου το εχει ξεκαθαρισει...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#109655 Είδα σήμερα ένα στο δρόμο σε μαύρο χρώμα. Του πήγαινε πολύ, του έδεινε έναν αέρα πριμιουσύνης, κάτι σε BMW.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#109656 Βασικα και το g-tec να μπορουσε να παρει δεν ξερω κατα ποσο θα τον βόλευε καθοτι τα πρατηρια φυσικου αερίου ειναι μολις 3 στην Αττική. Οπότε δεν ξέρω κατα ποσο θα μπορουσε να εκμετταλευτει τα πλεονεκτηματα του φυσικου αεριου κι αν η εταιρια ειναι κοντα σε τετοιο πρατηριο.
Γενικα μετα την απελευθέρωση του diesel εταιριες leasing πρεπει να κανουν παρτι με τα λιγοτερα εξοδα που θα εχουν.
Και καφε το ειδα προχθες βραδυ και μετραγε...

.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#109681
Κίκιζας . έγραψε:
Nikos! έγραψε:

., το αυτοκίνητο είναι εταιρικό δεν είναι δική μου αγορά.


Το ξερω αυτο, το ειχες γραψει...Απλα σε καποιες περιπτωσεις, υπαρχει μια σχετικη ελευθερια, ως προς καποια χαρακτηριστικα του αυτοκινητου που θα επιλεγει...Και το G-tec ειναι και λιγο φθηνοτερο στην αγορα, αλλα και στο κοστος μετακινησης, για αυτο το ανεφερα...

Nikos! έγραψε: Η πολιτική της εταιρίας είναι μόνο diesel.


Οκ, αφου το εχει ξεκαθαρισει...


Υπάρχει ελευθερία στα έξτρα, εφόσον δεν ξεπερνούν το μίσθωμα και συγκεκριμένα στο golf καθώς υπάρχει και επιλογή golf tdi αλλά η έκδοση design που είναι άδεια. Εκεί όμως μπορώ να βάλω έξτρα ζάντες αλουμινίου και κεντρικό υποβραχιόνιο. Στο octavia δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια άλλωστε η έκδοση είναι πλήρης. Το τιμόνι λίγο δε μου αρέσει που δεν είναι 3άκτινο, αλλά δε πειράζει, δε θα το παντρευτούμε. :lol:

mousatos έγραψε:Είδα σήμερα ένα στο δρόμο σε μαύρο χρώμα. Του πήγαινε πολύ, του έδεινε έναν αέρα πριμιουσύνης, κάτι σε BMW.


Ναι, το είδα στο δρόμο και μου άρεσε. Audίζει λίγο, ιδιαίτερα με τα xenon δεν είναι άσχημο. Πίσω με χαλάει...αλλά δε πειράζει.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#109687
Nikos! έγραψε: ... Το τιμόνι λίγο δε μου αρέσει που δεν είναι 3άκτινο, αλλά δε πειράζει, δε θα το παντρευτούμε. :lol:



...νομιζω στην πιο πλουσια εκδοση Elegance, απ' οσο δειχνει στο configurator, το τιμονι ειναι τριακτινο...
Εαν ισχυει, και δεν βγαινει σε αυτη την εκδοση εκτος Budget, τσεκαρε το...