Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Chuckie V2.0
#39277 Maxi Dot = Ειναι η οθονουλα που οταν ανοιγει η πορτα, πχ πισω δεξια, δειχνει ενα μεγαλο γραφικο από το αυτοκινητο με την συγκεκριμενη πορτα ανοιχτη, πχ
http://i1120.photobucket.com/albums/l48 ... 5f5a5e.jpg

Έχεις έκδοση face lift, λογικά θα μπορεί να παίξει και το 3C8xxxx
Κάτσε να βεβαιωθώ, πλέον ειναι στις ιδιες τιμες με τα παλαιότερα (άντε 10 ευρω πανω) και είναι πολυ ποιο εξελιγμενα οπως εγραψα.
Εχεις Skoda συνεργειο κοντα σου, για να ρωτησεις αν αναλαμβανουν? Να ειναι αντιπροσωπεια, οχι "της γειτονιας" καλυτερα, καθως θα εχουν προσβαση στο VAS, τεχνικα Manual κτλ. Αφου εισαι 2011, λογικα εχεις και airbags στο A pillar, οποτε καλύτερα να το βαλουν αυτοι (απο εκει θα περασεις το καλωδιο για το μικροφωνο που παει μεσα στην πλαφονιερα).

Με το bluetooth το OEM φυσικα θα χαμηλωνει η μουσικη, θα μιλας με ανοιχτη ακροαση, θα σου περασει τον τηλ.καταλογο στην συσκευη (αλλα ξεχνα τα Ελληνικα, οπότε.....), μπορεις να φτιαξεις shortcuts οταν πατας στο TAB Phone του bolero (Νομιζω 5 + τηλεφωνητη), εχεις αναγνωριση κλήσης και γραφει από τον καταλογο σου ποιος σε καλει στην οθόνη, μπορεις να κανεις conference, δλδ μιλας πχ με εμενα, σε καλει και ενας κοινος φιλος ταυτοχρονα, τους βαζεις μαζι (τουλαχιστον στον δικο μου το κανει) κτλ
Άβαταρ μέλους
By gianik
#39282 Εισαι πολυ μπροστα..:D
Θα μιλησω κ με την ΜΕΤΑ ειναι κ στην γειτονια μου, οποτε μπορεις βαλε λινκ ebay.
Άβαταρ μέλους
By pjathan
#39986 :ninja:

Εγώ έχω μια ταπεινή Fabia 1.4 (75hp με αυτόματο κιβώτιο) μοντέλο 2004 η οποία με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο και έχει βγάλει λίγα προβλήματα μέχρι τώρα,ενώ τις έχω κάνει όλα τα service που χρειάστηκε.(έχουν πάρει και μερικές από τις ''ασθένειες'' τις VW τα Skoda,όπως αυτή την εκνευριστική με τα παράθυρα).
Άβαταρ μέλους
By Chuckie V2.0
#40927
giannik1977 έγραψε:Εισαι πολυ μπροστα..:D
Θα μιλησω κ με την ΜΕΤΑ ειναι κ στην γειτονια μου, οποτε μπορεις βαλε λινκ ebay.


Λοιπόν, αν πας για το 5K0035730F, Link από ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/Vw-Skoda-Seat ... 3a9b02feef

Αυτο ειναι από το σκετο unit, θα χρειαστείς και καλωδίωση καθως και foam θηκη για την OEM τοποθετηση κατω απο το καθισμα του συνοδηγου. Συμφερει από εδώ:
http://www.carsystems.pl/bluetooth-inst ... id125.html
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#41314 Ξέρει κανείς τα xenon τι κόστος έχουν στο octavia, σαν έξτρα?
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#41469
Nikos! έγραψε:Ξέρει κανείς τα xenon τι κόστος έχουν στο octavia, σαν έξτρα?

Το 2002 τα είχα πληρώσει 1000 ευρώ
Αξίζουν για όποιον μπορεί να τα διαθέσει..
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#41516 Δε ξέρω αν μπαίνουν στο budget της leaseplan όμως.

Το μαύρο είναι μεταλλικό ή μη?

Ποια είναι τα μη μεταλλικά?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#41532 Νίκο να έχεις στο μυαλό σου ότι αν το αυτοκίνητο δεν είναι απαραίτητο σε σχέση με τη φύση της εργασίας σου, κάποιο ποσοστό του μισθωματος θα θεωρείτε φορολογητεο εισόδημα για σένα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#41573
Nikos! έγραψε:Ξέρει κανείς τα xenon τι κόστος έχουν στο octavia, σαν έξτρα?



τελικά έκλεισες octy? :)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#41685
kostis20 έγραψε:Νίκο να έχεις στο μυαλό σου ότι αν το αυτοκίνητο δεν είναι απαραίτητο σε σχέση με τη φύση της εργασίας σου, κάποιο ποσοστό του μισθωματος θα θεωρείτε φορολογητεο εισόδημα για σένα.


Ναι, δεν ισχύει για μένα αυτό που λες
Άβαταρ μέλους
By gianik
#42952 ?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#43147 Νικο το ερωτηματικο ηταν για το αν τελικα πηρες octy..
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#43153
giannik1977 έγραψε:Νικο το ερωτηματικο ηταν για το αν τελικα πηρες octy..


αααα...σόρυ :lol:

Ακόμα δε το έχω παραγγείλει, αλλά αυτό θα πάρω, ναι...σε μαύρο. Όχι το golf.

Προσπαθώ να δω τι και πόσα έξτρα μπορώ να βάλω ώστε να μπει στο μίσθωμα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#43165 Τι δυνατοτητες εχεις; θελω να πω μεχρι τι ποσο μπορεις να διαθεσεις για extra;
Εγω εχω την elegance εκδοση κ απο extra εβαλα : ηχοσυστημα αφης bollero ,ηλεκτρικη ηλιοροφη ,αισθητηρες, πλαστικο καλυμμα πορτ παγκαζ (πολυ χρησιμο..). Αν γυρναγα τον χρονο πισω , ισως να εβαζα και xenon..