Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#705470 Δεν ξέρω πού αλλού θα κοιτάξεις όμως για 4x4 σε αυτά τα λεφτά. Μόνον το Vitara υπάρχει που βγαίνει και ακριβότερο (εκτός αν το πάρεις με τον 1.0).
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#705473 Κ το Sandero ειδικά το stepway ακριβότερο είναι πλέον στα 15k και όχι τόσο ελκυστικό όσον αφορά την τιμή.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#705475
Asimov έγραψε:Είναι κοροϊδία όμως
Και μη νομίζεις, όταν το 4χ4 στο καλύτερο επίπεδο εξοπλισμού φτάνει 25, θα κοιτάξεις κι αλλού



Κοίτα, 4x4 με σοβαρές δυνατότητες εκτός δρόμου σε αυτά τα λεφτά δεν παίζει. Ακόμα και στα 25. Επιπλέον, αν θέλεις πετρέλαιο, είναι μονόδρομος πλέον.

Βέβαια, τα 25 για ένα duster είναι όντως πιο δυσκολοχώνευτα από τα 21-22 που είχα υπόψη για το 4x4 d...


Άσχετα με τα παραπάνω, αυτό που έβαλε ο συνφορουμίτης με 17,5Κ είναι πολύ καλή περίπτωση, για όποιον θέλει ένα απλό αυτοκινητάκι για οικογενειακή μετακίνηση.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#705476
markvag έγραψε:
Asimov έγραψε:Είναι κοροϊδία όμως
Και μη νομίζεις, όταν το 4χ4 στο καλύτερο επίπεδο εξοπλισμού φτάνει 25, θα κοιτάξεις κι αλλού



Κοίτα, 4x4 με σοβαρές δυνατότητες εκτός δρόμου σε αυτά τα λεφτά δεν παίζει. Ακόμα και στα 25. Επιπλέον, αν θέλεις πετρέλαιο, είναι μονόδρομος πλέον.

Βέβαια, τα 25 για ένα duster είναι όντως πιο δυσκολοχώνευτα από τα 21-22 που είχα υπόψη για το 4x4 d...


Άσχετα με τα παραπάνω, αυτό που έβαλε ο συνφορουμίτης με 17,5Κ είναι πολύ καλή περίπτωση, για όποιον θέλει ένα απλό αυτοκινητάκι για οικογενειακή μετακίνηση.


Όπως το είπες, δυσκολοχωνευτα
Ειδικά αν θυμηθείς ότι προ διετίας το ίδιο αυτοκίνητο κόστιζε 20 (πήρε δύο αυξήσεις)
Το sandero είναι καινούργιο μοντέλο και πες εκεί κάπως δικαιολογειται, αν και στα λεφτά αυτά παίζουν οι κορεατες που είναι καλύτεροι από κάθε άποψη
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#705479 Εννοείται πως κατά την γνώμη μου ενώ το έχω σε υπόληψη δεν θα έδινα με τίποτα 24-25 χήνες για duster.Μέχρι τα 21 που έκανε η φουλ έξτρα 4χ4 diesel έκδοση ήταν αρκετά τίμιο.Πλέον το πραγμα ξέφυγε!το συγκεκριμένο δικινητο μου γυάλισε γιατί έχει σχεδόν 3,5 χιλιάρικα λιγότερο από το να πάρω το ίδιο σε καινούριο και ενώ πρακτικά είναι όντως καινούριο.Αν δεν θέλεις πολύ hardcore εκτός δρόμου καταστάσεις μια χαρά κάνει την δουλειά του και το 4x2 και με αρκετά καλό εξοπλισμό!

Το sandero με 2 αστέρια στο euro ncap Εν έτη 2021 δεν πάει πουθενα!!Και ειδικά με τόσο που κοστίζει!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#705482 Απλώς, αν είναι να πάρεις Duster και diesel, είναι κρίμα να είναι δικίνητο μόνον... Η τιμή είναι πολύ καλή πάντως και το αυτοκίνητο είναι επίσης πολύ καλό, δεν είναι τυχαίο που τα εμπιστεύονται εργοτάξια σε όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#705498
Asimov έγραψε:Το sandero είναι καινούργιο μοντέλο και πες εκεί κάπως δικαιολογειται, αν και στα λεφτά αυτά παίζουν οι κορεατες που είναι καλύτεροι από κάθε άποψη


+1.000 σ’ αυτό
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#705501 Γαλλική αξιοπιστία εξάλλου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#713838 Νέο σήμα και εταιρική εικόνα για την Dacia. Δεν ήμουν φαν του παλιού σήματος, αλλά ούτε το καινούριο μου φαίνεται ωραίο.
https://fleetnews.gr/h-nea-dacia-me-kai ... -logotypo/
Εικόνα
Εικόνα


Δεν είχα πάρει χαμπάρι και το Bigster concept, που ενσωματώνει όλη την μελλοντική σχεδιαστική γλώσσα της Dacia. Ωραίο!
https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-mo ... toy-duster
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#713852 Ετσι οπως το βλεπω το σημα, μου λεει πως παει ολοταχως για μαρκα στυλ land rover, jeep, κλπ. Πολυ "adventure" το design του. Μονο σουβοειδη, τζιποειδη απο δω και περα

Anonymous Founder έγραψε:Νέο σήμα και εταιρική εικόνα για την Dacia. Δεν ήμουν φαν του παλιού σήματος, αλλά ούτε το καινούριο μου φαίνεται ωραίο.


Νταξει, δεν ειναι και cupra τουλαχιστον :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713854
Chris έγραψε:Ετσι οπως το βλεπω το σημα, μου λεει πως παει ολοταχως για μαρκα στυλ land rover, jeep, κλπ. Πολυ "adventure" το design του. Μονο σουβοειδη, τζιποειδη απο δω και περα


Και μενα πολυ επιβλητικο μου κανει το σημα!

Για επιδοσεις και χαρακτηρηστικα δεν ξερω, αλλα στο ματι δειχνει τουμπανο αυτο το αμαξι και μαλιστα οχι φτηνιαρικο...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#751323 Αν πετύχετε κάνα Duster pickup, να ξέρετε πως δεν είναι πατέντα, όντως κάποιοι το φτιάχνουν!
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
https://romturingia.ro/en/product/dacia ... -4x4-2018/
Η Romturingia ειδικεύεται σε τέτοιες κατασκευές και είναι ένας καροσερίστας στην Ρουμανία. Δεν ασχολείται μόνον με Dacia πάντως.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#751344
manoliossss έγραψε:https://www.carandmotor.gr/nea/dacia-duster-ekane-600000-hiliometra-se-4-hronia


1,5 dci :metalo: :metalo: