Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#751403 Εδώ στην περιοχή μας, υπάρχει ένας τύπος που έκανε 700+Κ χλμ με ένα τέτοιο (duster 1.5dci). Για τον συγκεκριμένο τύπο το γκάζι έχεί 2 μόνο θέσεις, on ή off, τίποτα ενδιάμεσο... :lol: Με κρύο μοτέρ, τέρμα γκάζι, κτλ... Από συντήρηση ελάχιστα, δεν τον ενδιαφέρει, δεν γνωρίζει...

Ε, άντεξε 700Κ χλμ το μοτέρ με τέτοια οδήγηση. Ανακατασκευάστηκε και συνεχίζει... :lol: Με τον ίδιο κανίβαλλο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#849569

ΣΥΓΚΛΟ :lipsealed:

Καταπληκτικό design, ποικιλία μοτέρ , πολύ eco friendly για τις Γκρέτες , minimal εσωτερικό αλλά με φυσικούς διακόπτες ,
αν ήμουν για αγορά τώρα, είχα πάει αύριο Ρουμανία για δοκιμή
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#849580 Είναι πραγματικά όμορφο, αν και εγώ θεωρώ και το πρώτης γενιάς όμορφο, το ασχημόπαπο ήταν αυτό της 2ης γενιάς. Ποικιλία στα μοτέρ δεν θα το έλεγα, αλλά δεν κρατιέται το budget αλλιώς χαμηλά. Εξάλλου άλλοι ακόμη μεγαλύτεροι πρακτικά έχουν λιγότερα (βλ. VAG που ουσιαστικά παίζουν με 2 μοτέρ για την πλειοψηφία των -λέμε τώρα- φθηνών μοντέλων τους).
Γενικώς, άνετα θα το επέλεγα, αν είναι στις επιλογές για εταιρικό σε κάνα χρόνο που θ'αλλάξουμε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#849581 Αξίζει σαν τετρακίνητο με τον tce 130 mild hybrid, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα πλησιάζει τα 30 χιλιάρικα

Ιδανικό οικογενειακό για εμένα, αρκετά περιπετειώδες σε εμφάνιση, άνετο σε χώρους.


.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#849614
axel12p έγραψε:Αν δεν είχαν καταργήσει και τον 1.5dci... :(


Ναι... Το πιο ταιριαστό μοτέρ για το συγκεκριμένο αμάξι. Ιδίως αν σκεφτεί κανείς πως για εργοτάξια πλέον είτε θα πάρεις ένα duster, είτε κανένα hilux...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#849618 Η φάση είναι πως στο Clio συνεχίζει να υπάρχει ως επιλογή :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#849693 Είσαι σίγουρος για αυτό; διότι εμένα μου είπαν ότι από το fl του κλιο και μετά, καταργηθηκε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#849694
alexm έγραψε:Είσαι σίγουρος για αυτό; διότι εμένα μου είπαν ότι από το fl του κλιο και μετά, καταργηθηκε


oxi βγαινει κανονικα
https://www.renault.com.gr/cars/all-new ... rview.html