Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#855698 Αν είναι ΜΚ1, δεν έχει ούτε antispin. Τώρα ποιο είναι πιο συλλεκτικό δεν ξέρω. Βασικά όλα συλλεκτικά θα είναι κάποτε τα S2000.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#855699
Scotch έγραψε:Μήπως τον ψήσω να του το πάρω εγώ αν είναι έτσι :ninja:


Λαμπρος νεος. Αποφασισε να επιστρεψει στο σωστο δρομο, του ΘΕ-ρμικ-ΟΥ :s_yes
Άβαταρ μέλους
By g8777
#855701
Scotch έγραψε:Μήπως τον ψήσω να του το πάρω εγώ αν είναι έτσι


Ξέρεις πόση κατανάλωση και τι περιβαλλοντικό αποτύπωμα έχει ένα honda s2000 κατά την οδήγησή του;

:help:

Δεν σου αναφέρω νούμερα γιατί θα σε λούσει κρύος ιδρώτας, ούτε καν να το σκεφτείς.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#855702
George_Prix έγραψε:
Scotch έγραψε:Μήπως τον ψήσω να του το πάρω εγώ αν είναι έτσι :ninja:


Λαμπρος νεος. Αποφασισε να επιστρεψει στο σωστο δρομο, του ΘΕ-ρμικ-ΟΥ :s_yes



Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος... Δεν τον ξέρεις καλά τον Σκωτσέζο. :iconcool:
Ούτε δρόμου Θεού, ούτε θερμικού. Ο Σκωτσέζος αναγνωρίσει μόνον $$$$ όπως ο καρχαρίας το αίμα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#855707 Σωστός ο bussos. Προσωπικά ούτε 5κ δεν έδινα. Αν είναι όμως να γίνει συλλεκτικό και να το μοσχοπουλήσω σε κανένα θύμα, θα το σκεφτόμουν :shifty:


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#855714 Πάλι καλά δηλαδή που τα προηγούμενα οχήματά σου τα είχες πουλήσει σε άτομα εκτός φόρουμ, οπότε αυτό θα μείνει αναμεταξύ μας :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#855724 Ναι, ευτυχώς!


< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#855779 Προχώρα!

Και σε 2-3 χρονάκια εδώ είμαστε εμείς lol\

Υ.Γ. Προσφέρομαι να το στεγάσω σε κλειστό χώρο και να το βγάζω που και που για να δουλέψει το δυναμό και να γυρίσουν τα λάστιχα :metalo:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#855783 Τι χρώμα?

Αααχ S2000... Ήμουν στο τσακ να πάρω αντί του ταπεR τότε.
Έπρεπε...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#855785 Γκρι.

glf, θα σε ενημερώσω :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#857610
Anonymous Founder έγραψε:Έχει πίσω κανονικό τζάμι (ΜΚ2) ή πλαστικό (ΜΚ1). Πολλοί βέβαια με ΜΚ1 έχουν αλλάξει την κουκούλα γι'αυτό το λόγο.

Τελικά έχει κανονικό τζάμι πίσω. Είπε ότι λίγο πριν βγει το mk2 υπήρχε επιλογή για κανονικό τζάμι. Επίσης έμαθα πως κι αυτός από Γερμανία το είχε φέρει τότε, με πολύ λίγα km.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#857619 Όποιο και να έχει, είναι απολύτως συλλεκτικό πάντως. Το κανονικό τζάμι, μετράει πολύ. Το ΜΚ2 θα ήταν η επιλογή μου, αλλά αν ήμουν στην αγορά για S2000 σημασία θα είχε αν το αμάξι ήταν καθαρό και απείραχτο, ανεξαρτήτως έκδοσης.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#857620 Θυμάμαι πάντως πως το mk1 θεωρείτο "σκοτώστρα" (= για χεράδες), λόγω έλλειψης esp/antispin. Αυτό είναι ένα μείον για εμένα. Επίσης, τα 25κ μου κάθονται κάπως.
Ίσως το ΣΚ πάμε βόλτα. Να δω αν προσφέρει κάποιου είδους συγκίνηση :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#857621 Συγκίνηση; Επειδή έχω μπει σε ένα (το είχε συνάδελφος) ο τρόπος που επιταχύνει μόλις μπει το VTEC είναι από άλλο πλανήτη.
Εντάξει δεν είναι ηλεκτρικό μεν, αλλά αν κάποιος αναζητά συγκινήσεις, δεν θα βρει πολλά καλύτερα σε λογικά λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#857623 Είμαι περίεργος να δω αυτόν τον τρόπο επιτάχυνσης στην πράξη. Και εκεί βέβαια, λόγω αυτών των επιδόσεων, υπάρχει η ανησυχία/ανασφάλεια λόγω έλλειψης esp.